To nejlepší z Dubaje + ABÚ DHABÍ (letecky z Prahy)

Ubytování: hotel **** Doprava: letecky Strava: snídaně
4 termíny od 3. listopadu 2022

Cena zájezdu

od 25 990 Kč


Výjimečný poznávací zájezd s průvodcem, během kterého se seznámíte s tím nejlepším z Dubaje. Uvidíte několik světových „nej“ – nejluxusnější hotel Burj Al Arab, nejvyšší budovu Burj Khalifa, největší uměle vytvořený poloostrov Palm Jumeirah… Navíc navštívíte i hlavní město Abú Dhabí! Zhlédněte s námi všechno, co člověk dokáže vytvořit a vsaďte na Dubaj! Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla. V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně. Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak. Podmínky pro přepravu zavazadel: Zavazadlo v ceně zájezdu  – kabinové zavazadlo o max. hmotnosti 10 kg a rozměrech 55 (d) x 40 (v) x 20 (h) cm... Celý popis

To nejlepší z Dubaje + ABÚ DHABÍ (letecky z Prahy)

Termíny a ceny

listopad 2022

03.11. - 07.11.2022 čtvrtek - pondělí
snídaně letecky
25 990 Kč
cena za 5 dní
09.11. - 13.11.2022 středa - neděle
snídaně letecky
25 990 Kč
cena za 5 dní
16.11. - 20.11.2022 středa - neděle
snídaně letecky
25 990 Kč
cena za 5 dní

prosinec 2022

01.12. - 05.12.2022 čtvrtek - pondělí
snídaně letecky
25 990 Kč
cena za 5 dní

Informace o cenách

Cena zahrnuje

 • letenka Praha - Dubaj - Praha se všemi poplatky
 • kabinové zavazadlo a odbavované dle pravidel pro přepravu zavazadel viz níže
 • transfer letiště - hotel – letiště
 • 4x ubytování v Dubaji v hotelu ve 2lůžkových pokojích s vlastním soc. zařízením
 • 4x snídani
 • pobytovou taxu
 • průvodce po celou dobu (od odletu do návratu, mimo volný program ve městě)

Cena nezahrnuje

 • doporučené kapesné minimálně 180 €/os./pobyt (na MHD, vstupy, stravování)
 • vstupné na místě a fakultativní výlet do Abú Dhabí
 • bakšišné
 • cestovní pojištění
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj: 5 600 Kč

Popis zájezdu

To nejlepší z Dubaje + ABÚ DHABÍ (letecky z Prahy)

Výjimečný poznávací zájezd s průvodcem, během kterého se seznámíte s tím nejlepším z Dubaje. Uvidíte několik světových „nej“ – nejluxusnější hotel Burj Al Arab, nejvyšší budovu Burj Khalifa, největší uměle vytvořený poloostrov Palm Jumeirah… Navíc navštívíte i hlavní město Abú Dhabí! Zhlédněte s námi všechno, co člověk dokáže vytvořit a vsaďte na Dubaj!

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.


V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.


Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Podmínky pro přepravu zavazadel: Zavazadlo v ceně zájezdu  – kabinové zavazadlo o max. hmotnosti 10 kg a rozměrech 55 (d) x 40 (v) x 20 (h) cm

Zavazadlo v ceně zájezdu  – odbavované zavazadlo o max. hmotnosti do 20 kg, kdy součet rozměrů šířky, hloubky a výšky nesmí přesáhnout 160 cm

Vstupné: Tyto vstupenky do vybraných památek a případné fakultativní výlety si můžete před zájezdem u nás přiobjednat. S možností prohlídky je počítáno v programu zájezdu. Klienti, kteří se prohlídky nezúčastní, mohou tento čas využít např. vlastním volným programem:

Burj Khalifa – vyhlídka ze 124. a 125. patra

Dospělý 1750.00 Kč
Dítě 1400.00 Kč

Fakultativní výlet Abú Dhabí

Dospělý 1860.00 Kč
Dítě 1670.00 Kč
Senior 1670.00 Kč

Burj Khalifa – vyhlídka ze 148. patra (+ 124. a 125. patra)

Dospělý 4000.00 Kč

Cestovní pojištění: Srovnání pojištění

Stravování: snídaně

Snídaně v hotelu formou bufetu.

Ubytování: hotel ****

Hotel v dosahu místního MHD.
Možnost občerstvení a nákupů v okolí hotelu.

Program zájezdu

1. den: Odlet z Prahy v dopoledních hodinách, přílet do Dubaje, objednaným autobusem transfer na hotel, ubytování.
2. den: Dopoledne budeme obdivovat moderní díla arabských architektů, odpoledne bude patřit nejen nákupům a vyhlídce z budovy Burj Khalifa. Místním metrem se přesuneme do ultramoderní obytné dubajské čtvrti   Dubai Marina, kde budeme obdivovat díla, která je schopen vytvořit člověk. Uvidíte moderní výškové budovy v místech, kde  bývala ještě před 60 lety poušť . Dále se projedeme tramvají, která byla v Dubaji zprovozněna v listopadu 2014. Odpoledne návštěva nákupního centra Dubai Mall , největšího nákupního střediska ve Spojených arabských emirátech. Najdete zde přes 1 200 obchodů, několik kin, obří akvárium, bruslařský stadion atd. Symbolem této čtvrti je nejvyšší budova na světě - Burj Khalifa, která měří 828 metrů a má 163 pater. Fakultativně mohou zájemci vyjet na vyhlídkovou plošinu ve 124. patře nebo dokonce ve 148. patře. Celý den zakončíme podvečerní podívanou na Dubai Fountain, která je dlouhá přes 250 metrů. Jedná se o jedinečnou show, kdy voda stříká až do výšky 150 metrů a osvětluje ji několik tisíc reflektorů. Návrat na hotel společně s průvodcem nebo později individuálně.
3. den: Dnes nás čeká celodenní fakultativní výlet do Abú Dhabí, popřípadě individuální program v Dubaji. Celodenní fakultativní výlet s průvodcem do  hlavního města Spojených arabských emirátů  Abú Dhabí. Uvidíme zde  největší mešitu Spojených arabských emirátů  – mešitu šejka Zayeda, která je jednou z mála volně přístupných mešit pro cizince v celých Emirátech. Následně uvidíme i palác šejka (prezidenta SAE) Khalify bin Zayeda . A dle možností zhlédneme i část závodní dráhy pro Formuli 1 a "zábavní park“ Ferrari World, který je největším krytým zábavním parkem na světě a dokonce je zde umístěna i nejrychlejší horská dráha na světě Formula Rossa.  Alternativou je individuální program v Dubaji, např. odpočinek a koupání na pláži La Mer.
4. den: Během dnešního dne uvidíte samá nej - nejluxusnější hotel Burj Al Arab i další skvosty města. Ráno přejezd objednaným autobusem k mešitě Jumeirah Mosque, která byla jako první v  Dubaji  zpřístupněna nemuslimům. Poté přejezd po  hlavní tříd ě   Jumeirah Road k dubajskému symbolu -  nejluxusnějšímu hotelu na světě Burj Al Arab . Procházka po krytém souku (tržišti), odkud jsou na hotel nádherné výhledy a fotostop na veřejné pláži vedle hotelu. Pak nás čeká další ze symbolů Dubaje -  uměle vytvořená palma Palm Jumeirah.  Na její konec můžete dojet i jednokolejovým vláčkem. Především zde uvidíte  luxusní hotel Atlantis , v němž se nachází aquapark. Odpoledne přejedeme ke druhému největšímu nákupnímu centru Dubaje  Mall of the Emirates , kde se nachází místní rarita -  krytá lyžařská sjezdovka , na které si můžete zalyžovat i vy. Osobní volno k nákupům a obědu. V případě zájmu je možné se svlažit a vykoupat na nedaleké nově otevřené pláži La Mer . V podvečer individuální program, např. lze absolvovat zážitkovou jízdu jeepem v písečných dunách pouště.
5. den: Poslední den bude, s přihlédnutím k letovému řádu, věnovaný historické části Dubaje a typickým místním trhům. V dopoledních hodinách objednaným autobusem přejezd do "historické" části města - do čtvrti Bastakyia   a k Dubai Creeku, kde uvidíme  domy původních obyvatel  s větracími komíny a  divan vládnoucí rodiny Maktoumů . Bude možnost navštívit i místní muzeum vybudované v bývalé obranné věži, které se věnuje původnímu životu i obrovskému rozmachu Dubaje. Poté nastoupíme na typický dopravní prostředek do Creeku -  dřevěné lodičky  a necháme se přepravit na typická arabská tržiště - souky. Navštívit můžeme  Gold Souk  (trh se zlatem),  Spice Souk  (s kořením) apod. V odpoledních hodinách transfer na letiště.  Odlet do Prahy , přílet do České republiky v nočních hodinách.