Arménie - Mystická síla Arménie s východním cvičením

Pro vstup na území Armenie je nutné mít platný pas alespoň 180 dní po návratu z destinace. Během celého zájezdu je v ceně strava uvedená v programu a 1 lahev vody na osobu na den. Celý popis

Arménie - Mystická síla Arménie s východním cvičením

Termíny a ceny

28.09. - 05.10.2024 sobota - sobota
polopenze letecky (Praha)
30 890 Kč
cena za 8 dní (6 nocí)
28.09. - 05.10.2024 sobota - sobota
polopenze letecky (Praha)
34 990 Kč
cena za 8 dní (6 nocí)
29.09. - 06.10.2024 neděle - neděle
polopenze letecky (Praha)
35 590 Kč
cena za 8 dní (7 nocí)

Informace o cenách

Cena zahrnuje

  • leteckou dopravu, letištní a bezpečnostní taxy, palivový příplatek, zavazadla do výše 20 kg, transfer z letiště na místo ubytování a zpět, ubytování a uvedenou stravu, služby česky hovořícího průvodce, východní cvičení a uvedený program s jednotlivé vstupy, pojištění CK proti úpadku
  • Ubytování v hotelích kategorie 4

Cena nezahrnuje

  • komplexní pojištění na cesty do zahraničí. Zpropitné pro průvodce a řidiče autobusu

    • Poznávací zájezdy

Popis zájezdu

Arménie - Mystická síla Arménie s východním cvičením

Pro vstup na území Armenie je nutné mít platný pas alespoň 180 dní po návratu z destinace.

Během celého zájezdu je v ceně strava uvedená v programu a 1 lahev vody na osobu na den.

Program zájezdu

1. den: Odlet z Prahy do Jerevanu: Odlet ve večerních hodinách z Prahy s přestupem do Jerevanu.
2. den: Prohlídka Jerevanu, výrobna brandy: Po velmi časném ranním příletu, odpočinku na hotelu a vydatné snídani nás čeká odpolední prohlídka hlavního města, které je považováno za jedno z nejdéle osídlených měst na světě. První obyvatelé se zde usídlili již v roce 782 před Kristem. Jerevanu se také přezdívá „Růžové město“, protože většina budov je postavena z růžového vulkanického kamene zvaného tuf. Během prohlídky města zde poobědváme, navštívíme Náměstí republiky, Arménské divadlo opery a baletu. Dále budeme pokračovat po Severní třídě, nejmodernější ulicí města a dostaneme se až ke Kaskádovým schodům, skládající se z 572 schodů a je jedním z nejvíce navštěvovaných míst Jerevanu. Z vrcholu Kaskády si můžeme prohlédnout okouzlující Jerevan a v dálce biblickou horu Ararat, která dnes leží na tureckém území. Odtud budeme pokračovat k památníku arménské genocidy. Naši poslední zastávkou bude výrobna brandy Ararat, kde nás čeká i ochutnávka tohoto světově proslulého nápoje. Během dne se zastavíme na oběd a večer nás čeká první hodina cvičení s naším instruktorem.
3. den: Chrám Zvarnots, katedrála Etchmiadzin: Po ranní hodině čínské yogy a snídani se opět vydáme do regionu Ararat, a to k rujnám chrámu Zvartnots, který je také zapsán do světového dědictví UNESCO. Zvartnots je další velkolepou památkou středověké arménské architektury, postaven v 7. století. Dnes se nám zachovali pouze ruiny ale i ty svědčí o jedinečné architektonické struktuře, majestátnosti a kráse této stavby. Poté se vydáme ke katedrále Etchmiadzin, matky všech kostelů Arménské apoštolské církve, postavené v roce 303 po Kristu, těsně po převzetí křesťanství. Katedrála je zařazena do seznamu světového dědictví UNESCO. Po důkladné prohlídce nás čeká oběd v místní restauraci a cesta zpět směrem na Jerevan. Večer po návratu na hotel hodina čínské yogy.
4. den: Klášter Khor Virap, Klášter Noravank, vinařství Areni: Po ranní hodině cvičení a snídani se vydáme asi na hodinovou cestu ke klášteru Khor Virap, který leží velmi blízko u tureckých hranic a hory Ararat. Název kláštera Khow Virap znamená hluboká jáma, což symbolizuje i jeho historii. Klášter byl vybudován nad podzemní kobkou, kde byl sv. Řehoř Osvětitel vězněn po dobu 14 let králem Trdatem za šíření křesťanství v Arménii. Z kláštera se nám otevírá překrásný až dechberoucí výhled na biblickou horu Ararat. Naší další zastávkou je klášter Noravank, který je skutečným pokladem arménského náboženského umění. Tento klášterní komplex byl zbudován ve 13. století a je považování za architektonické mistrovské dílo, které vytvořil významný sochař a architekt Momik. Co dělá Noravank tak jedinečné je, že je to jeden z mála klášterů, který se pyšním dvěma podlažími. Noravank patří mezi nejvyhledávanější místa nejen díky kulturní důležitosti ale i díky svému magickému umístění. Fantastická architektura kláštera je kontrastem s červenými skalnatými útesy, které místo obklopují. Další zastávkou je oběd v Areni a návštěva nejstarší vinice na světě.vinice Areni. Její vznik se datuje do roku 6 100 před Kristem. Zde ochutnáme skvělé armenské víno vyrobené z jedinečného druhu hroznů Areni. Poté návrat do Yerevanu, hodina čínské yogy a nocleh na hotelu.
5. den: Chndzoresk Cave Town – Tatev Monastery – observatoř Zorats Karer: Po ranní hodině cvičení a snídani se vydáme do Chndzoresku. Starý Chndzoresk s novým Chndzoreskem spojuje 14 tun vážící visutý most. Tento most se klene 160 metrů přes malebnou soutěsku úchvatné krásy. Starý Chndzoresk byl jednou z největších vesnic východní Arménie, tvořenou umělými jeskyněmi, kde lidé žili až do 50. let 20. století. K tomuto skvostu středověké arménské architektury se pak nejlépe dostanete lanovkou zvanou "Křídla Tatev". Tato lanovka táhnoucí se nad malebnou soutěskou řeky Vorotan je zapsána v Guinessově knize rekordů jako nejdelší obousměrná lanová dráha na světě (5 752 m). Během tohoto 12minutového působivého „letu“ budeme obdivovat úchvatnou scenérii soutěsky. Po vychutnání místního oběda budeme pokračovat k arménskému Stonehenge zvanému Zorats Karer nebo Karahujn. Podle archeologů se jedná o jednu z nejstarších observatoří na světě - v pravěku sloužila k astronomickým účelům. Přejezd do Yeghegisu, hodinky čínské yogy a nocleh.
6. den: Selim Caravanserai, hřbitov Noraduz, jezero Sevan, Dilijan: Den začneme opět cvičením a snídaní a poté pojedeme na hřbitov Noraduz, největší hřbitov s kačkáry na světě. Kačkary (arménské křížové kameny) jsou nejpozoruhodnějším dědictvím arménské architektury zapsaným na seznamu nehmotného kulturního dědictví UNESCO. Na hřbitově se nachází přibližně 900 kačkarů různého stáří a architektonického řešení. Cestou do Naraduze si uděláme krátkou zastávku v Selim Caravanserai. Bylo postaveno podél horského průsmyku Vardenyants ve 14. století, aby překlenulo průsmyky Evropy a Blízkého východu a ubytovávalo cestovatele a jejich zvířata při přechodu Hedvábné stezky. Pokračujeme dále a navštívíme jedinečnou rodinnou farmu Milkaelyanů, kde můžete ochutnat různé druhy sýrů vyráběných tradiční technologií a vychutnat si pohostinnost rodiny Mikaelyanů. Zde si vychutnáme oběd a budeme pokračovat v cestě do Sevanavanku. Po dosažení poloostrova Seven vystoupáme po schodech ke klášteru Sevanavank, jedné z nejvýznamnějších historických a kulturních památek Arménie. Modrooká kráska Arménie jezero Seven, nazývané také "Modrá perla Arménie", je jedním z největších sladkovodních vysokohorských jezer na světě. Krása krajiny Sevan je obdivuhodná zejména z poloostrova Sevan, a tak se klášter Sevanavank stal jedním z nejznámějších turistických cílů v zemi.
7. den: Klášter Gerhard, chrám Garni, tradiční otevřený trh Vernissage: Dnešní den začneme cvičením a snídaní a dále objevováním zeleného města Dilijan. Po krátké prohlídce historické části města se vydáme ke klášteru Haghartsin, jednomu z nejtajemnějších míst v zemi, které se nachází vysoko v zalesněných horách. Klášterní komplex představuje úžasnou harmonii architektury a přírody. Naším dalším cílem bude pohanský chrám Garni, jedna z nejznámějších a nejvýznamnějších turistických atrakcí Arménie. Chrám byl postaven v 1. století našeho letopočtu. Byl zasvěcen bohu Mihrovi, arménskému pohanskému bohu Slunce. Poté si vychutnáme místní oběd spojený s mistrovskou lekcí pečení lavaše, tradičního arménského chleba zapsaného na seznamu nehmotného kulturního dědictví lidstva UNESCO. Poté se vydáme do kláštera Gerhard, jednoho z nejúžasnějších klášterů středověké arménské architektury. Tento jedinečný klášterní komplex, jehož část je vytesána ve skále, je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO. Klášter byl pojmenován Geghardavank - Klášter kopí. Podle legendy sem sv. Tadeáš Apoštol přinesl kopí, kterým římský voják probodl srdce ukřižovaného Krista. Kopí bylo v klášteře uchováváno asi 500 let. Klášter má neuvěřitelnou akustiku, jejíž tajemství nebylo odhaleno. Dále přejedeme do Jerevanu a navštívíme Vernisáž, trh a výstavu pod širým nebem, kde jsou vystavena různá arménská umělecká díla a ručně vyráběné předměty. Nabízí různé druhy národních suvenýrů, koberců, tašek, obrazů, šperků a dalších tradičních předmětů. Rozlučková večeře se bude konat v tradiční restauraci s doprovodem místní hudby. Nocleh na hotelu.
8. den: Odlet z Jerevanu do Prahy: Odlet s přestupem z Jerevanu do Prahy. PŘEDPOKLÁDANÉ ČASY A ČÍSLA LETŮ: 28.9. Praha Varšava 19:45 20:55 LO526 28/29.9. Varšava Jerevan 22:50 4:25 LO729 5.10. Jerevan Varšava 5:30 7:25 LO730 5.10. Varšava Jerevan 10:50 12:05 LO527