Nejkrásnější místa východní Austrálie

Nejkrásnější místa východní Austrálie

Termíny a ceny

07.10. - 24.10.2024 pondělí - čtvrtek
snídaně letecky (Praha)
165 990 Kč
cena za 18 dní (14 nocí)

Informace o cenách

Cena zahrnuje

 • Leteckou přepravu a letištní poplatky
 • 14x nocleh kategorie 3* se snídaní
 • dopravu klimatizovaným mikrobusem/autobusem
 • služby českého průvodce
 • vstup do Featherdale Wildlife Parku
 • jízdenka na lanovku v Blue Mountains
 • celodenní výlet na Fraser Island
 • celodenní výlet do Whitsunday Island NP
 • celodenní výlet do NP Lamington

Cena nezahrnuje

 • fakultativní vstupy a výlety
 • vstupy do národních parků
 • spropitné a stravování vyjma snídaní
 • elektronické vízum do Austrálie 500,– Kč (zajistí CK)

  • Poznávací zájezdy

Popis zájezdu

Nejkrásnější místa východní Austrálie


Program zájezdu

1. - 2. den: ODLET Z PRAHY A NA CESTĚ: Odlet z Prahy do Sydney. Let na trase s mezipřistáním v Asii.
3. den: PŘÍLET DO SYDNEY: Po příletu do Sydney krátká orientační prohlídka města s vyhlídkou na budovu Opery a přístavní most, ubytování, volný program na dorovnání časového posunu. Nocleh v Sydney.
4. den: SYDNEY: Pěší prohlídka města, při níž navštívíme čtvrť Circular Quay s budovou Opery, most Harbour Bridge, čtvrť The Rocks, vyhlídkovou věž AMP Tower, Hyde Park či katedrálu svaté Marie. Projedeme se případně lodí po zálivu (fakultativně). Nocleh v Sydney.
5. den: CANBERRA: Výlet do Canberry, metropole Austrálie. Prohlídka zahrnuje většinu atrakcí na obou březích jezera Lake Burley Griffin včetně originální budovy parlamentu. Večer návrat do Sydney. Nocleh.
6. den: NP BLUE MOUNTAIN: Výlet do Blue Mountains. Nejdříve zastavíme v parku divokých zvířat Wildlife Park, kde uvidíte na vlastní oči klokana, koalu, ježuru či pštrosa emu. V Blue Mountains navštívíme vyhlídku na skalní útvar Tři sestry a vyjdeme si na procházku eukalyptovým lesem. Zpět se svezeme nejstrmější železnicí světa.
7. den: SYDNEY – GOLD COAST: Transfer na letiště, přelet do přímořského ráje Gold Coast severně od Sydney a transfer do hotelu. Volno na plážích Surfers Paradise. Nocleh.
8. den: GOLD COAST: Volno na nekonečných plážích Gold Coast nebo výlet do deštného pralesa národního parku Lamington s nádhernými výhledy. Nocleh na Gold Coast.
9. den: BRISBANE – HERVEY BAY: Přejezd přes Sunshine Coast do Hervey Bay – výchozího bodu pro návštěvu ostrova Fraser Island. Cestou prohlídka Brisbane, centra státu Queensland.
10. den: FRASER ISLAND: Výlet na největší písečný ostrov světa Fraser Island či volno na pláži. Ostrov a národní park Great Sandy je známý neskutečně širokou pláží a písečnými dunami. Nechybějí čirá sladkovodní jezírka nebo deštný prales. Nocleh.
11. den: ROCKHAMPTON: Přejezd do Rockhamptonu, překročení obratníku Kozoroha. Nocleh.
12. den: AIRLIE BEACH: Přejezd do Airlie Beach, výchozího bodu pro návštěvu rezervace Whitsundays. Ubytování, volno na pláži. Nocleh.
13. den: NP WHITSUNDAY ISLAND: Celodenní výlet do národního parku na ostrovech Whitsunday. Ostrovy nabízejí široké možnosti vodních radovánek – potápění, šnorchlování, koupání a romantické procházky. Nocleh.
14. den: TOWNSVILLE – CAIRNS: Cesta přes Townsville s možností návštěvy akvária, v němž se dozvíme vše o životě na Bariérovém útesu. Odpoledne přejezd do Cairns. Nocleh.
15. den: CAIRNS: Volno na plážích tropického severu nebo fakultativně výlet lodí se skleněným dnem pro pozorování podmořského života Velkého bariérového útesu – největšího korálového útesu planety. Možnost potápění či šnorchlování. Fakultativně též let vrtulníkem nad útesem. Nocleh.
16. den: CAIRNS : Volno na plážích tropického severu nebo celodenní výlet do nedaleké Kurandy, která se nachází uprostřed deštného pralesa. Jízda železnicí kolem vodopádů a nejdelší lanovkou na světě nad deštným pralesem bude zakončena v místním kulturním centru vystoupením domorodé skupiny písní a tanců. Můžete si také vyzkoušet hod bumerangem nebo hru na domorodý nástroj didgeridoo. Nocleh v Cairns.
17. den: ODLET DO PRAHY: Transfer na letiště a odlet z Cairns do Prahy s mezipřistáním v Asii.
18. den: PŘÍLET DO PRAHY: