Adventní Belgie + TRADIČNÍ VÁNOČNÍ TRHY + MUZEUM ČOKOLÁDY (letecky z Prahy)

cestovani
Je nám líto, ale prodej zájezdu již skončil
Ubytování: hotel *** Doprava: letecky Strava: snídaně

Alternativní zájezdy

Nevyhovují vám alternativní zájezdy, vybírejte z celé nabídky...


Popis zájezdu

Adventní Belgie + TRADIČNÍ VÁNOČNÍ TRHY + MUZEUM ČOKOLÁDY (letecky z Prahy)

Vůně čerstvých vaflí, horké čokolády, piva… Míříme za adventem do Belgie. Projdete se po nejkrásnějším náměstí v Bruselu i nábřeží Graslei v Gentu. Antverpy vás ohromí sedmilodní katedrálou a bruggské kanály vás dostanou. Vychutnáte si čtveřici vánočních trhů s dobrotami a můžete zabrousit do muzea čokolády či hranolek. Dopřejte si pohodu a kouzlo belgických Vánoc!

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.


V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.


Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Podmínky pro přepravu zavazadel: Zavazadlo v ceně zájezdu: kabinové zavazadlo o rozměrech 55 x 40 x 23 cm a max. hmotnosti 8 kg (toto zavazadlo patří na palubu letadla, rozměry jsou včetně držadla, postranní kapsy a koleček)

Zavazadlo za příplatek 1 800 Kč: odbavované zavazadlo o hmotnosti do 20 kg a max. rozměrech 100 x 50 x 80 cm (toto zavazadlo bude odbaveno do podpalubí)


Podmínky vždy platí pro jednoho cestujícího, pokud není uvedeno jinak.

Hmotnosti zavazadel nelze sčítat.

Každý pasažér musí mít své vlastní zavazadlo dle uvedených podmínek. Zavazadlo k odbavení (pokud není v ceně) lze objednat nejpozději 30 dní před termínem zájezdu.

Cestovní pojištění: Slavia A + STORNO (50 Kč / den / osoba)
Slavia B + STORNO (63 Kč / den / osoba)
Slavia C + STORNO (80 Kč / den / osoba)
Kooperativa A (50 Kč / den / osoba)
Kooperativa B Evropa (100 Kč / den / osoba)
Srovnání pojištění

Stravování: snídaně

snídaně v hotelu jsou podávány formou bufetu
během dne bude možné zakoupit jídlo na místech s možností občerstvení
poblíž hotelu je možnost individuálního stravování v místních restauracích

Ubytování: hotel ***

ubytování v hotelu v jednolůžkových a dvoulůžkových a dle dostupnosti i třílůžkových pokojích s vlastním soc.zařízením

Program zájezdu

1. den: Po příletu do Belgie si projdeme vánočně vyzdobený Brusel. Navštívíme náměstí Grande Place s adventními trhy a venkovním kluzištěm. Poté si prohlédneme nejzajímavější bruselské památky. Odlet z Prahy a dopolední přílet do belgické metropole. Poté se pustíme do prohlídky „hlavního města Evropy“ Brusel ve vánočním hávu. Město na rozdíl od našich bude svátečně vyzdobeno celých 5 týdnů! Adventní trhy jsou přichystány na více místech, ale ty největší v délce 2 kilometrů se nachází mezi svatovavřineckým kostelem a hlavním náměstím Grande Place  (Grote Markt) . Údajně nejkrásnější náměstí Grande Place (památka UNESCO) s cechovními domy a dominantní radnicí ve stylu vlámské gotiky je o adventu nasvíceno, bohatě vyzdobeno a v individuálním volnu je zde možnost zabruslit si na venkovním kluzišti. Při sportovním dovádění pozor na lákavou vůni svařeného vína  a horké čokolády. Projdeme si nejstarší nákupní pasáž v Evropě – Galerii sv. Huberta s mnoha obchůdky s typickými belgickými produkty. Uvidíme katedrálu sv. Michala a Guduly, královský palác, operu, prostě bude to přehlídka architektury od středověku přes secesi po modernu… Rybí vůni nasajeme při procházce uličkou rybích restaurací. Zájemci se mohou vyfotit u známé sošky „čurajícího chlapečka“ Manneken Pis a jeho protějšku   „čurající holčičky“   či před domy s komiksovými obrazy. Návrat na hotel v podvečerních hodinách s průvodcem. Ubytování. Nocleh.
2. den: Dopoledne vyrazíme do sředověkého Gentu. Projdeme se svátečně oděným centrem města i po nábřeží Graslei. Pak se přesuneme do Antverp, kde navštívíme vánoční trhy s tradičními dobrotami. Po snídani na hotelu se vydáme do středověkého Gentu. Bohatí měšťané byli k městu štědří a nechali postavit  ohromné kostely ,  přepychové veřejné budovy , domy a  paláce , nad nimiž dodnes stojíme v úžasu. Prohlédneme si centrum města s impozantní rezidencí flanderských hrabat, uvidíme také katedrálu sv. Bavona se světoznámým oltářem bratří Eyckových „Klanění beránku“, dominantní věž zvonice, radnici a nevynecháme   procházku po nábřeží Graslei s cechovními domy dokonce až ze 12. století . Na toulkách Gentem snad potkáme i bellemana , městského zvoníka , který pečlivě patroluje hospody a vyhlašuje důležité novinky. Odpoledne se vypravíme na výlet do Antverp, města Paula Rubense. Antverpy si výzdobou, atmosférou ani doprovodným programem nezadají s Bruselem. Projdeme se na monumentální   náměstí Grote Markt s bohatě zdobenými cechovními domy ze 16. a 17. století , renesanční radnicí a o adventním čase také s mnoha  stánky s tekutými dobrotami a vánočním artiklem . Během prohlídky uvidíme největší a nejkrásnější   sedmilodní katedrálu Panny Marie v Belgii. Před návratem, případně po návratu, do Bruselu ještě možnost  posezení v hospůdce u belgického piva. Návrat na hotel s průvodcem nebo později individuálně.
3. den: Čekají nás kouzelné Bruggy, kde si prohlédneme justiční palác, radnici i kostel Panny Marie s Madonou od Michelangela. Užijeme si vánoční trhy a zájemci mohou navštívit muzeum čokolády či hranolek. Vlakem se přepravíme do města Bruggy, jednoho z nejkrásnějších měst Evropy s úžasným středověkým centrem a magickou atmosférou. Během celodenní prohlídky navštívíme   historické náměstí Grote Markt s řadou štítových domů jako z pohádky , náměstí Burg s bazilikou Svaté krve, v níž je uchovávána nejposvátnější relikvie v Evropě – ampule údajně obsahující kapky Ježíšovy krve a vody. Prohlédneme si justiční palác Gerechtshof nebo gotickou radnici Stadhuis a také bude možnost zhlédnout město z 83 metrů vysoké věže Belfried. Skutečnou perlu umění spatříme v gotickém kostele Panny Marie – Michelangelovo sousoší Madony s dítětem vytvořené z bílého mramoru , tzv. Bruggská madona (jedno z mála Michelangelových děl nacházejících se mimo Itálii). Během individuálního programu bude možnost za přívětivého počasí plavba historickými kanály či návštěvy muzea čokolády nebo případně muzea hranolek, ale zejména  vánočních trhů  rozesázených po městě. Stánky, kavárny a restaurace s voňavými nápoji na zahřátí, místní speciality… musíte vyzkoušet. Přátelská atmosféra je cítit na každém kroku. Večer návrat do Bruselu na hotel.
4. den: Poslední den zakončíme dle časových možností prohlídkou světoznámého Atomia či parku Mini-Europe. Pak odletíme zpět do Prahy. Dle letového řádu po snídani možnost individuálního programu nebo návštěvy jedné ze dvou bruselských atrakcí, světoznámého Atomia a parku Mini-Europe. Atomium , jeden ze symbolů města, je 165 miliardkrát zvětšený model molekuly železa tvořený devíti navzájem propojenými koulemi o průměru 18 metrů, z nichž je 6 přístupných k prohlídce. V parku Mini-Europe vás provede krajinou Evropské unie přes 300 zmenšenin . Bude jen na vás, které z těchto dvou lákadel navštítívíte. Transfer na letiště.  Odlet do Prahy .