Mostar, Blagaj, Kravica - Kouzlo orientu a přírodní krásy Bosny a Hercegoviny

Ubytování: hotel *** Doprava: autokarem Strava: snídaně
1 termín od 16. srpna 2022

Cena zájezdu

od 4 499 Kč 4 999 Kč


Kouzlo orientu a přírodní krásy Bosny a Hercegoviny Láká vás země s orientálním nádechem? Vyjeďte objevovat Bosnu a Hercegovinu, ve které se proplétají různé kultury a náboženství. Uchvátí vás panenskou přírodou, nádhernými vodopády a skvostnou architekturou. Ale skrývá toho mnohem víc! Cena obsahuje doprava autobusem 2x ubytování v hotelu**/*** s vlastní koupelnou 2x bufetová snídaně služby průvodce zákonné pojištění CK proti úpadku Cena neobsahuje pobytová taxa včetně parkování 5 € /os./noc vstupy v rámci programu Celý popis

Mostar, Blagaj, Kravica - Kouzlo orientu a přírodní krásy Bosny a Hercegoviny

Termíny a ceny

16.08. - 22.08.2022 úterý - pondělí
snídaně autokarem
Sleva 10% 4 999 Kč 4 499 Kč
cena za 7 dní (2 noci)

Informace o cenách

Cena zahrnuje

 • doprava autobusem
 • 2x ubytování v hotelu**/*** s vlastní koupelnou
 • 2x bufetová snídaně
 • služby průvodce
 • zákonné pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

 • pobytová taxa včetně parkování 5 € /os./noc
 • vstupy v rámci programu

Popis zájezdu

Mostar, Blagaj, Kravica - Kouzlo orientu a přírodní krásy Bosny a Hercegoviny

Kouzlo orientu a přírodní krásy Bosny a Hercegoviny

Láká vás země s orientálním nádechem? Vyjeďte objevovat Bosnu a Hercegovinu, ve které se proplétají různé kultury a náboženství. Uchvátí vás panenskou přírodou, nádhernými vodopády a skvostnou architekturou. Ale skrývá toho mnohem víc!

Cena obsahuje

 • doprava autobusem
 • 2x ubytování v hotelu**/*** s vlastní koupelnou
 • 2x bufetová snídaně
 • služby průvodce
 • zákonné pojištění CK proti úpadku

Cena neobsahuje

 • pobytová taxa včetně parkování 5 € /os./noc
 • vstupy v rámci programu


Program zájezdu

1. den: Odjezd z ČR: Odjezd z ČR
2. den: Sarajevo: Zamíříte do Sarajeva , hlavního města Bosny a Hercegoviny, které je obklopeno Dinárskými Alpami. Sarajevo od jakživa bylo bodem, ve kterém se střetávala různá náboženství - islámu, katolické křesťanství a pravoslavné křesťanství. V těsné blízkosti tak můžete vidět synagogy, mešity i katolické a pravoslavné kostely. Prohlédnete si Tunnel of Hope nacházející se pět metrů pod sarajevským letištěm, který sloužil k dovozu zásob do města během obléhání Sarajeva. Dále navštívíte centrum města , kde se soustředí srdce Sarajeva - arabský trh Baščaršija , jehož atmosféra vám připomene Istanbul. Nakoupíte zde různé měděné výrobky, tureckou kávu i tradiční bosenské jídlo. Lákadlem je určitě ikonická fontána Sebilj Brunnen uprostřed náměstí . Avšak toto místo v sobě skrývá poměrně pohnutou historii - odehrál se zde totiž atentát na následníka rakouského trůnu Františka Ferdinanda d'Este a jeho ženu Žofii, což byl jeden z důvodů vypuknutí 1. světové války. Při prohlídce Sarajeva uvidíte množství muzeí - Sarajevské muzeum, Muzeum genocídy ; různé kostely a mešity nebo Věčný plamen, který hoří na památku partyzánů, kteří osvobodili město od fašistů.
3. den: Mostar, Blagaj, vodopády Kravica: Odjedete do Mostaru a projdete si jeho historické centrum. Navštívíte i známý Stari most , jednu z nejstarších památek, který měří 21 metrů a je občas využíván k adrenalinovým skokům. Čeká vás pauza na oběd a volný čas, který můžete využít k nákupům suvenýrů. Přejedete do malého městečka Blagaj , ve kterém zpod skal vyvěrá řeka Buna. Přímo zde stojí klášter ze 16. století s krásnými dřevořezbami . Z města se dá vydat na hodinovou procházku k pevnosti Hercega Stjepana, z níž je krásný výhled na údolí řeky Neretvy. Zastavíte se i u vodopádů Kravica , které se rozpínají do šíře 120 metrů a tekoucí voda padá do šumivé mlhy z výšky 28 metrů. Pod vodopády se lze koupat nebo se projet na kánoi po řece.
4. den: Neum: Vaše kroky povedou do letoviska Neum , které leží na pobřeží Jadranu. Pyšní se nádhernými oblázkovými plážemi průzračně čistou vodou omývající skaliska. Máte vyhrazen dostatek času ke koupání a k nákupům.
5. den: Příjezd do ČR