Londýn - Londýn a Windsor, podzimní prázdniny

Ubytování: hotel *** Doprava: letecky Strava: vlastní
1 termín od 26. října 2024

Cena zájezdu

od 20 990 Kč


Londýn a Windsor, podzimní prázdniny: Trafalgar Square – Whitehall – Downing Street – Westminster Abbey – Houses of Parliament – Buckinghamský palác – Národní galerie – City – Tower of London – Tower Bridge – HMS Belfast – The Globe – Millenium Bridge – St Paul´s Cathedral – London Eye – Windsor – Eton * To nejlepší z Londýna během pár dnů. * Letecký eurovíkend s odletem z Prahy. * Návštěva královského sídla ve Windsoru. Celý popis

Londýn - Londýn a Windsor, podzimní prázdniny

Termíny a ceny

26.10. - 29.10.2024 sobota - úterý
vlastní letecky (Praha)
20 990 Kč
cena za 4 dny (3 noci)

Informace o cenách

Cena zahrnuje

  • zpáteční letenku (Praha–Londýn); kabinové zavazadlo dle podmínek dané letecké společnosti; 3x ubytování ve dvoulůžkovém pokoji s příslušenstvím v ***hotelu; 3x snídani; transfer z letiště na hotel a zpět na letiště; služby průvodce; pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

  • pojištění léčebných výloh ERV pojišťovny Comfort 1–5 dní (dospělí 390 Kč, děti do 17 let 195 Kč, senior 70+ 780 Kč); pojištění storna zájezdu 5 % z ceny zájezdu k pojištění LV, 7 % bez pojištění LV; jízdné hromadnou dopravou (metro v Londýně + vlak do Windsoru £ 15–20 / den); vstupné do památek (vstupenky do hradu Windsor a na London Eye bude zajišťovat CK předem, cena okolo £ 30 a £ 28)

    • Poznávací zájezdy

Popis zájezdu

Londýn - Londýn a Windsor, podzimní prázdniny

Londýn a Windsor, podzimní prázdniny:

Trafalgar Square – Whitehall – Downing Street – Westminster Abbey – Houses of Parliament – Buckinghamský palác – Národní galerie – City – Tower of London – Tower Bridge – HMS Belfast – The Globe – Millenium Bridge – St Paul´s Cathedral – London Eye – Windsor – Eton


* To nejlepší z Londýna během pár dnů.

* Letecký eurovíkend s odletem z Prahy.

* Návštěva královského sídla ve Windsoru.

Program zájezdu

1. den: : Odlet z Prahy v odpoledních hodinách dle letového řádu letecké společnosti (předpokládaný odlet 14:00 British Airways). Přílet do Londýna 15:10 hod), transfer na hotel. Po ubytování mohou zájemci vyrazit s průvodcem poznávat večerní Londýn, ať už za neopakovatelnou atmosférou Covent Garden či na večeři do Chinatown. Návrat v pozdních hodinách.
2. den: : Po snídani se opět hromadnou dopravou vydáme do centra Londýna. Tentokrát se budeme věnovat prohlídce oblasti City, kde navštívíme pevnost Tower of London , v níž jsou ukryty mimo jiné i anglické korunovační klenoty. Po poledni přejdeme impozantní most Tower Bridge a kolem lodě HMS Belfast , Shakespearova divadla The Globe a přes lávku pro pěší Millennium Bridge dojdeme až ke katedrále svatého Pavla. K večeru si zájemci mohou vychutnat vyhlídkový let na 130 metrů vysoké kole London Eye. Nakonec se z centra přesuneme hromadnou dopravou zpět do hotelu.
3. den: : Ráno odjedeme vlakem do Windsoru , kde si můžeme prohlédnout královskou rezidenci i centrum půvabného městečka. Zájemci se mohou vydat na procházku k proslulé chlapecké škole v Etonu, kde studovali i princové William a Harry. Odpoledne můžeme využít k návštěvě některého z londýnských muzeí či k nákupům na věhlasné Oxford Street. Zájemci mohou místo společného programu navštívit např. studia, kde se natáčel Harry Potter (při včasné rezervaci pomůžeme s nákupem vstupenek).
4. den: : Po snídani se hromadnou dopravou přesuneme do oblasti Westminster. Uvidíme proslulé náměstí Trafalgar Square s Národní galerií, projdeme ulicí Whitehall, z níž odbočuje slavná Downing Street se sídlem britského ministerského předsedy, obdivovat můžeme Westminsterské opatství, v němž probíhají korunovace panovníků, sídlo dolní i horní sněmovny britského parlamentu Houses of Parliament či hodinovou věž se zvonem Big Ben. Nevynecháme ani Buckinghamský palác , kde zjistíme, jestli je král doma. Odpoledne se vrátíme na hotel, kde si vyzvedneme zavazadla a odjedeme na letiště, odkud odletíme do Prahy. Předpokládaný odlet z Londýna je v 19:50 hod. s British Airways. Přílet do Prahy ve 22:50 hod. Ubytování je u stadionu Wembley, pro zájemce lze zajistit prohlídku stadionu.