Severní Wales + HRADY ŽELEZNÉHO KRUHU + NEJVYŠŠÍ HORA SNOWDON (letecky z Prahy)

Je nám líto, ale prodej zájezdu již skončil
Ubytování: hotel *** Doprava: letecky Strava: snídaně

Alternativní zájezdy

Nevyhovují vám alternativní zájezdy, vybírejte z celé nabídky...


Popis zájezdu

Severní Wales + HRADY ŽELEZNÉHO KRUHU + NEJVYŠŠÍ HORA SNOWDON (letecky z Prahy)

Zažít dokonalé spojení fascinující krajiny a svébytné keltské kultury… Výzva pro cestovatele. Odhalíte tajemství dávných mýtů a legend. Projdete se uličkami Chesteru, Liverpoolu i po nejdelším molu. Poznáte slavné rezidence, kde se scházeli rytíři kulatého stolu. Projedete se po nejstarším akvaduktu Británie a výhled z nejvyšší hory Snowdon vás dostane. Dopřejte si severní Wales z první ruky!

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.


V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.


Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Podmínky pro přepravu zavazadel: Zavazadlo v ceně zájezdu - kabinové zavazadlo o max. rozměrech 56 (d) x 45 (v) x 25 (h) cm, hmotnost do 10 kg (toto zavazadlo je určeno k přepravě na palubě letadla)

Zavazadlo za příplatek 1 700 CZK - odbavované zavazadlo o max. hmotnosti do 22 Kg

Vstupné: Tyto vstupenky do vybraných památek a případné fakultativní výlety si můžete před zájezdem u nás přiobjednat. S možností prohlídky je počítáno v programu zájezdu. Klienti, kteří se prohlídky nezúčastní, mohou tento čas využít např. vlastním volným programem:

Vláček na Snowdon

Dospělý 1150.00 Kč
Dítě 850.00 Kč

Cestovní pojištění: Srovnání pojištění

Stravování: snídaně

snídaně v hotelu formou bufetu
během dne bude možné zakoupit jídlo na některé z přestávek v místech s možností občerstvení

Ubytování: hotel ***

ubytování ve dvoulůžkových, popř. třílůžkových pokojích v 3* a 4* hotelu v Liverpoolu a Caernarfonu
na pokojích je k dispozici varná konvice + čaj a káva zdarma (dle typu hotelu)
na pokojích jsou k dispozici ručníky, mýdlo a vysoušeč vlasů (dle typu hotelu)

Program zájezdu

1. den: Po odpoledním příletu do Liverpoolu se ubytujeme a vydáme se za prvním objevováním největších zajímavostí města. Projdeme se legendárními Albertovými doky i po Mathew street se slavným klubem, kde začínali The Beatles. Odlet z Prahy v odpoledních hodinách, po příletu do Liverpoolu se objednaným autobusem přesuneme na hotel, kde se ubytujeme. Poté se vydáme na krátkou procházku městem. Projdeme si Albertovy doky, které byly v době svého vzniku vůbec první uzavřené doky postavené z nehořlavého materiálu, a které jsou dnes zapsány na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO . Dále se vydáme k ulici Mathew street, kde se nachází proslulý The Cavern Club, kde hrávali The Beatles na počátku své kariéry. Večer se společně nebo individuálně vrátíme na hotel.
2. den: Prozkoumáme jedno z nejzachovalejších historických měst Anglie, které se pyšní mimo jiné tudorovskými domy. Objevíme největší nekrytý amfiteátr a užijeme si projížďku po nejvyšším a nejdelším akvaduktu ve Velké Británii. Ráno po snídani vyrazíme objednaným autobusem do jednoho z nejlépe zachovalých historických měst v Anglii – Chester. Dokonce se říká, že zde žijí duchové a přízraky, ale nemusíme zoufat, pokud žádného z nich nepotkáme, neboť je zde k vidění daleko víc. Prohlédneme si  Starý most přes řeku Dee , postavený z červeného pískovce se sedmi oblouky, stojící na místě původního mostu postaveného již Římany. Největší dominantou města jsou jistě  červenohnědé domy z viktoriánské éry a zdejší Rows , tudorovské domy pocházející ze 13. století. Jsou perfektně zachovalé a tvoří tak unikátní atmosféru tohoto města.  Projdeme se také po městských hradbách , které jsou dlouhé tři kilometry a jejichž součástí jsou rovněž  Eastgate Clock , městské hodiny, které zde byly pověšené v roce 1897, a které se po londýnském Big Benu staly druhými nejznámějšími hodinami v Anglii. Připomínkou římské civilizace je také největší nekrytý amfiteátr ve Velké Británii. Za zmínku stojí také katedrála pocházející z roku 1093, která vznikla na místě, jež pro náboženské účely využívali již koncem 2. století Římané. Po prohlídce Chesteru se přesuneme k  Pontsycylltskému akvaduktu , nejvyššímu a nejdelšímu akvaduktu ve Velké Británii , který byl postaven na přelomu 17. a 18. století a je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO . Je fantastickým příkladem civilního inženýrství období průmyslové revoluce a my ho budeme moci obdivovat při projížďce loďkou. Večer se společně vrátíme do hotelu.
3. den: Dnes navštívíme první ze středověkých hradů Železného kruhu, který je dominantou města Conwy. Pak se vypravíme za blahodárným přímořským klimatem do letoviska Llandudno, které údajně inspirovalo příběh Alenky v říši divů. Ráno po snídani se vydáme do města Conwy . Nepřehlédnutelnou dominantou je mohutný středověký hrad z konce 13. století , který je jedním z hradů tzv. Železného kruhu. Příkaz k výstavbě velkolepého sídla dal král Eduard I., který je známý především obsazením a připojením velké části Walesu k anglickým državám. Vystoupat lze do některých věží a nahoře si užít vyhlídku na město a celý záliv . Epický pohled nabízí visutý stometrový most spojující břehy řeky Conwy, po kterém se pak můžeme projít. Poté se vypravíme do přímořského města Llandudno . Cestou se ještě zastavíme na výběžku   Great Orme . Existuje několik způsobů jak se na 207 metrů vysoký kopec dostat. Můžeme nahoru vyjet lanovkou (ve větrných dnech bývá z bezpečnostních důvodů zavřená) nebo stylově historickou tramvají. Výhled, který se nám nahoře naskytne bude jistě stát za to. Llandudno je oblíbeným letoviskem již od viktoriánské doby a jehož přímořské ovzduší doporučovali již tehdejší lékaři. Mezi obyvatele, kteří v Llandudnu nalezli zalíbení patří také rodina Alice Liddell, dívky, která inspirovala Lewise Carolla k sepsání příběhů o Alence . Vychutnáme si přímořské klima při procházce po krásné promenádě a nejdelším molu ve Walesu . Večer se společně přesuneme do hotelu, kde se ubytujeme.
4. den: Dnešní putování nás zavede k nejslavnějšímu velšskému hradu Caernarfon. Projdeme se po nedobytných hradbách a nakoukneme pod pokličku královského žití. Odpoledne, pokud nám to počasí dovolí, vyjedeme parním vláčkem na nejvyšší horu Walesu. Ráno po snídani navštívíme nejslavnější velšský hrad a zároveň nejsilnější článek Železného kruhu – hrad Caernarfon . Už od počátku byl plánován jako sídlo krále, takže kromě nejlepšího možného opevnění měl poskytovat i luxus a pohodlí. Přestože se tu opravdu podařilo skloubit majestátní obrannou architekturu s kvalitním ubytováním, žádný panovník tu nikdy trvale nepobýval. Že byl jeho obranný systém velmi účinný a promyšlený, dokazuje i fakt, že když se v letech 1403 a 1404 pokoušel král Walesu a poslední nositel titulu knížete z Walesu narozený v této zemi Owain Glyndwr hrad dobýt, ubránila jej posádka složená jen z osmadvaceti mužů. Poté se přesuneme do města Llanberis, odkud vede železnice založená již v roce 1896 až na nejvyšší vrchol Walesu Snowdon  (1 085 metrů n. m.). Za jasného počasí se nám naskytne úžasný kruhový výhled na Irsko, Anglii i Skotsko , můžeme vidět dokonce 29 jezer a 17 ostrovů. Večer se společně vrátíme na hotel.
5. den: Poslední den zahájíme procházkou po okolí legendami opředeného městečka Beddgelert. Vychutnáme si tajuplnou atmosféru, vypravíme se k jezeru Llyn Dinas či k hrobu slavného psa Gelerta. Poté se přesuneme do Liverpoolu a odletíme zpět do Prahy. Ráno po snídani se vydáme na procházku po okolí půvabného starobylého městečka Beddgelert . S obcí je nerozlučně spjata legenda o věrném vlkodavu Gelertovi .  Podle této legendy, vyprávěné už od 13. století, Gelert patřil velšskému princi Llywelynovi, který statného vlkodava dostal darem od anglického krále Jana. Lidé v městečku jsou na legendu o statečném psovi patřičně hrdí a pečlivě Gelertův hrob, označený mohylou z kamenů, udržují a legendárního vlkodava uctívají. Společně se projdeme k půvabnému jezeru Llyn Dinas a v případě zájmu a času se můžeme vydat až k hrobu slavného psa Gelerta. Poté se objednaným autobusem přesuneme na letiště do Liverpoolu. Odlet do Prahy ve večerních hodinách.