Skotsko po stopách Harryho Pottera + HRAD STIRLING + LOCH NESS (letecky z Prahy

Je nám líto, ale prodej zájezdu již skončil
Ubytování: hotel *** Doprava: letecky Strava: snídaně

Alternativní zájezdy

Nevyhovují vám alternativní zájezdy, vybírejte z celé nabídky...


Popis zájezdu

Skotsko po stopách Harryho Pottera + HRAD STIRLING + LOCH NESS (letecky z Prahy

Do světa Harryho Pottera nejen do Londýna? Vsaďte na Skotsko! Objevíte oblíbená místa autorky v Edinburghu, uvidíte viadukt, přes který svištěl Bradavický expres, a naučíte se létat na koštěti. Magické údolí Glen Coe vám učaruje, ochutnáte skotské speciality a možná vyfotíte i tajemnou lochnesskou příšeru. Poznejte dechberoucí krajinu filmových příběhů – prožijte Skotsko, na které se nezapomíná!

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.


V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.


Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Vstupné: Tyto vstupenky do vybraných památek a případné fakultativní výlety si můžete před zájezdem u nás přiobjednat. S možností prohlídky je počítáno v programu zájezdu. Klienti, kteří se prohlídky nezúčastní, mohou tento čas využít např. vlastním volným programem:

Muzeum skotské whisky

Dospělý 790.00 Kč
Dítě 330.00 Kč
Student 700.00 Kč
Senior 700.00 Kč

Rosslynská kaple

Dospělý 350.00 Kč
Senior 300.00 Kč

Cestovní pojištění: Slavia A + STORNO (50 Kč / den / osoba)
Slavia B + STORNO (63 Kč / den / osoba)
Slavia C + STORNO (80 Kč / den / osoba)
Kooperativa A (50 Kč / den / osoba)
Kooperativa B Evropa (100 Kč / den / osoba)
Srovnání pojištění

Program zájezdu

1. den: Odlet z Prahy do Edinburghu. Po příletu přejezd na hotel, ubytování a případný program v závislosti na letovém řádu.  
2. den: Dnes nás čeká celodenní procházka městem po stopách J. K. Rowlingové a Harryho Pottera i nejznámější památky města. Po snídani se přesuneme do historického centra Edinburghu. Středověkými uličkami města se dostaneme na místa, kterými se J. K. Rowlingová inspirovala . Podíváme se třeba do kavárny, kde příběh postupně vznikal. Navštívíme ulici Victoria Street , která byla hlavní inspirací pro Příčnou ulici v románech o Harrym Potterovi. Na ulici se nachází obchod, kde určitě zakoupíte i zaručeně pravou kouzelnickou hůlku. Nevynecháme hřbitov Greyfrieras Kirkyard , jehož náhrobky inpirovaly v románech řadu jmen, a je zde i hrobka rodiny lorda Voldemorta. V odpoledních hodinách se vydáme na hrad Edinburgh Castle, který je dominantou města. Následně si odpočineme v muzeu skotské whisky „Scotch whisky experience“, kde se dozvíme vše proslulém skotském moku a dopřejeme si i ochutnávku vybraných druhů whisky. Poté se projdeme se po  Královské míli  – středověké ulici, která je spojnicí mezi hradem a zámkem Holyrood Palace. Odpoledne zakončíme procházkou na Calton Hill  s nádhernou vyhlídkou na město. Návrat na hotel společně s průvodcem nebo později individuálně.
3. den: Vydáme se na celodenní výlet za hranice Skotska, do Anglie. Navštívíme pohádkový hrad Alnwick a projdeme se po malebném anglickém pobřeží. Po snídani pojedeme objednaným autobusem přes skotské hranice směrem do Anglie, hrabství Northumberland . Naší první zastávkou bude kouzelný hrad Alnwick . Jedná se o sídlo vévody z Northumberlandu a zároveň o jeden z největších dosud obývaných hradů v Anglii. Hrad sloužil při natáčení Harryho Pottera jako exteriéry Bradavické školy pro první dva filmy. Natáčely se zde třeba scény z výuky létání na koštěti . A to si budeme i sami moci vyzkoušet. Projdeme si také majestání interiéry a rozlehlé zahrady. V odpoledních hodinách zajedeme do přírodní rezervace Lindisfarne . Zde se projedeme po pobřeží až na ostrov Holy Island , který je suchou nohou přístupný pouze za odlivu. Na ostrově se nacházejí ruiny středověkého kláštera a dochovaný hrad Lindisfarne . Hrad zažil obléhání za jakobitského povstání. Z ostrova budeme mít krásný výhled na pobřeží. Ve večerních hodinách návrat na ubytování v Edinburghu.
4. den: Během dnešního dne prozkoumáme nespoutanou krajinu hor, jezer a hrdů, romantickou Skotskou vysočinu. Navštívíme hrad Stirling a uvidíme nádhernou přírodu údolí Glen Coe. Po snídani vyrazíme objednaným autobusem do města Stirling, nad kterým se klene stejnojmenný  majestátní hrad . Při návštěvě interiérů hradu Stirling nemineme renesanční prostory, které byly domovem Marie Stuartovny, majestátní velkou síň hradu nebo třeba historickou hradní kuchyni. U starého stirlingského mostu si připomeneme slavnou bitvu Skotů vedených Williamem Wallacem proti Angličanům, kterou známe z filmu Statečné srdce . Po cestě přes Skotskou vysočinu se zastavíme u hradu Doune , kde se natáčela řada scén seriálu Hra o trůny nebo Svatý grál od monty Pythons. Dále budeme pokračovat do národního parku Trossachs, kde budeme obdivovat čarokrásnou skotskou přírodu. Při průjezdu nádherným údolím Glen Coe si uděláme zastávku na některém z vyhlídkových bodů a uděláme si krátkou procházku místní krajinou. Ve večerních hodinách příjezd do městečka Fort William na úpatí Ben Nevisu, kde se ubytujeme.
5. den: Dnes navštívíme viadukt Glenfinnan, nevynecháme ani Kaledonský kanál a poté se projedeme po jezeře Loch Ness. Ráno vyrazíme k Glenfinnanskému viaduktu . Betonový viadukt byl postaven již v roce 1898 s délkou 380 metrů. Tento viadukt je známý díky Bradavickému expresu , kde vlak jede přesně po této stavbě. Odsud pojedeme ke Kaledonskému kanálu . Kanál spojuje Severní moře a Atlantský oceán. Kaledonský kanál je dlouhý nevěřitelných 96 kilometrů. Lodě tady proplouvají postupně 29 zdymadly a zdolávají tak obdivuhodný výškový rozdíl 20 metrů. Stavba začíná v Inverness s jezerem Loch Ness, dále zasahuje do jezera Loch Oich, přes Loch Lochy.  Pokračovat budeme k městu Fort Augustus a nakonec se přesuneme k nejznámějšímu skotskému jezeru Loch Ness , které je proslulé díky záhadnému živočichovi, lochnesské nestvůře přezdívané Nessie . Na tomto místě budete mít možnost se přidat k dalším cestovatelům, kteří touží světoznámou příšeru zahlédnout a vyfotit si ji. Zájemci mohou absolvovat krátkou projížďku lodí po jezeře. Večer se vrátíme do Edinburghu.
6. den: Po snídani dle letových řádů možnost procházky po Edinburghu, nebo odlet zpět do Prahy