To nejlepší z Belfastu + MUZEUM TITANIKU + PŘÍRODA SEVERNÍHO IRSKA (letecky z Pr

Je nám líto, ale prodej zájezdu již skončil
Ubytování: hotel *** Doprava: letecky Strava: snídaně

Alternativní zájezdy

Nevyhovují vám alternativní zájezdy, vybírejte z celé nabídky...


Popis zájezdu

To nejlepší z Belfastu + MUZEUM TITANIKU + PŘÍRODA SEVERNÍHO IRSKA (letecky z Pr

Nedotčená příroda, dokonalé spojení moderny a historie hlavního města, příběh slavné lodi… Odhalte, co skrývá irský sever. Poznáte utajená místa Belfastu, pohnutou minulost čtvrti Shankill, osudy Titaniku či doky, ve kterých byl postaven. Objevíte středověký normanský hrad i krásu pobřeží a překonáte útesy na lanovém mostě nad mořem. Cestujte za zážitky – poznávejte Severní Irsko!

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.


V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.


Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Podmínky pro přepravu zavazadel: Zavazadlo v ceně zájezdu: dvě kabinová zavazadla 


kabinové zavazadlo o rozměrech 55 x 40 x 20 cm a max. hmotnosti 10 kg

malé kabinové zavazadlo (kabelka, laptop) o rozměrech 40 x 20 x 25 cm

tato zavazadla patří na palubu letadla, rozměry jsou včetně držadla, postranní kapsy a koleček


Zavazadlo za příplatek 3 200 Kč:  odbavované zavazadlo o hmotnosti do 20 kg (toto zavazadlo bude odbaveno do podpalubí)


Podmínky vždy platí pro jednoho cestujícího, pokud není uvedeno jinak.

Hmotnosti zavazadel nelze sčítat.

Každý pasažér musí mít své vlastní zavazadlo dle uvedených podmínek. Zavazadlo k odbavení (pokud není v ceně) lze objednat nejpozději 30 dní před termínem zájezdu.

Cestovní pojištění: Kooperativa A (50 Kč / den / osoba)
Kooperativa B Evropa (100 Kč / den / osoba)
Slavia A - Travel Standart 2.0 + STORNO (50 Kč / den / osoba)
Slavia B - Travel Plus 2.0 + STORNO (76 Kč / den / osoba)
Slavia C - Travel Exclusive 2.0 + STORNO (96 Kč / den / osoba)
Srovnání pojištění

Program zájezdu

1. den: Přílet do Dublinu a následný přesun do Belfastu na hotel a ubytování. Dle časových možností vyrazíme na večerní procházku městem. Přílet do Dublinu, z letiště přejezd objednaným autobusem na hotel a ubytování v Belfastu. Pokud nám to letový řád dovolí, vydáme se na první procházku a vychutnáme si večerní atmosféru města. Návrat na hotel s průvodcem nebo individuálně.
2. den: Dnešek věnujeme zajímavostem a lákadlům Belfastu. Projdeme se po náměstí Donegall, prozkoumáme námořnickou čtvrť Entries a nenecháme si ujít čtvrť Titanic s jeho slavným muzeem a doky. Dnes se vydáme na procházku centrem Belfastu . U budovy Opery nahlédneme do překrásně zachovalého viktoriánského Crown Liquor Saloon , kde se občerstvovala místní smetánka před představením. Na centrálním náměstí Donegall Square budeme obdivovat monumentální budovu radnice. Navštívíme katedrálu svaté Anny a atmosféru 18. století nasajeme v oblasti kolem ulice High Street, v nejstarší dochované části Belfastu.  Zavítáme také do staré námořnické čtvrti Entries , jejíž název vznikl podle úzkých křivolakých uliček, tak malých, že se jim neříká ulice, ale jen „vchůdky“ – entries. Určitě zde zastavíme, abychom si dali něco na zub a zavdali si pintou lahodného pěnivého moku.  Dále naše kroky povedou na nábřeží řeky Lagan. Přes moderní most pro pěší Lagan Weir Footbridge , odkud se nám naskytne vyhlídka na dva obrovské žluté jeřáby belfastských doků přezdívané Samson a David, přejdeme do čtvrti Titanic Quarter . Jak název napovídá, hlavní atrakcí této úctyhodně revitalizované průmyslové oblasti je supermoderní budova muzea lodi Titanic . Právě ve zdejších docích, ve své době největších na světě, byl Titanic postaven spolu se svými sesterskými loděmi RMS Olympic a HMHS Britannic. Osmipatrová budova, jíž ročně projde až 8 milionů návštěvníků, nabízí nepřeberné množství artefaktů a informací o slavné lodi, ale také o historii místního loďařství, bez kterého by Belfast neexistoval. V případě dostatku času nebo jako alternativní program bude možnost návštěvy sousedního interaktivního vědeckotechnického centra W5 nebo individuální volno. Návrat na hotel v podvečerních hodinách.
3. den: Čeká nás výprava za krásami irské přírody. Nejprve se projdeme bukovou alejí Dark Hedges. Poté zamíříme k unikátnímu útvaru Giant's Causeway a k lanovému mostu Carrick-a-Rede. V brzkých ranních hodinách vyjedeme na celodenní fakultativní výlet , který začneme procházkou bukovou alejí Dark Hedges . Tuto třistaletou stromovou alej v nedávné době proslavila scéna v seriálu Hra o trůny . Poté nás již čeká úchvatné divoké pobřeží Atlantského oceánu s rozeklanými skalisky, strmými útesy a divokými plážemi. Vypravíme se procházkou ke zvláštnímu geologickému útvaru Giant's Causeway neboli Obrův chodník. Láva, vyvržená prehistorickou sopečnou erupcí, se postupným ochlazováním vytvarovala do působivých skalních varhan, jejichž průřez připomína včelí plástve. Tato čedičová oblast, kterou podle irské mytologie vybudoval obr Fionn, dnes pro svou unikátnost figuruje na seznamu světového přírodního dědictví UNESCO. Nedaleko Obrova chodníku se nachází panoramatická pěšina po útesech, jejíž součástí je populární lanový most Carrick-a-Rede Rope Bridge. Tento most se houpe nad vlnami Atlantiku ve výšce téměř 30 metrů a lze po něm přejít na nedaleká skaliska, odkud se naskýtá jedinečný výhled na rozeklané severoirské pobřeží (v případě špatného počasí je z bezpečnostních důvodů most uzavřen). Návrat do Belfastu ve večerních hodinách.
4. den: Dnes nahlédneme do zákulisí historie Belfastu spojené s politickými a náboženskými konflikty. Pak navštívíme nejzachovalejší normanský hrad v Irsku a krásnou botanickou zahradu. Do krvavé historie Belfastu pronikneme dopolední procházkou v místech nechvalně proslulé čtvrti Shankill , kde ještě nedávno vysoké zdi obsazené odstřelovači od sebe oddělovaly katolické a protestantské obyvatele. Podobně jako v Berlíně i zde zbytky zdi stojí dodnes, jednak jako památka na oběti konfliktu zvaného „The Troubles“ , a také jako umělecký prostor zaplněný politickými muraly a nápisy s poselstvím míru a tolerance, které zde zanechávají návštěvníci a turisté. Poté se vypravíme příměstským vlakem do nedalekého městečka Carrickfergus , kde navštívíme nejzachovalejší normanský hrad v Irsku . Byl vybudován ve 12. století jako hlavní opěrný bod při dobývání severu Irska Angličany. Z jeho mohutných hradeb je krásná vyhlídka na celý záliv. Odpoledne bude patřit procházce kouzelnou metropolitní botanickou zahradou nebo, pokud to dovolí počasí, lze prodloužit cestu vlakem na opačný konec Belfastského zálivu a udělat si výlet podél moře k oblíbenému plážovému letovisku Helen´s Bay . Milovníci starých časů jistě ocení možnost prohlídky nedalekého skanzenu Ulster Folk Park s malým dopravním muzeem.
5. den: Dle letového řádu přesun z hotelu na letiště a návrat do Prahy. Po snídani, dle letového řádu, bude možnost dopoledního individuálního programu nebo se rovnou přesuneme z hotelu v Belfastu na letiště do Dublinu, odkud odletíme zpět do ČR .