To nejlepší z Edinburghu + HADRIÁNŮV VAL (letecky z Prahy)

Ubytování: hotel *** Doprava: letecky Strava: snídaně
1 termín od 2. července 2024

Cena zájezdu

od 44 990 Kč 46 990 Kč


Prodloužený víkend s průvodcem, během kterého objevíte zajímavosti Edinburghu, skotské přírody i historie. Navštívíte Holyrood Palace i Edinburský hrad. Vypravíte se do přímořského města St. Andrews a k paláci Scone. Zhlédnete Rosslynskou kapli i jedinečnou památku UNESCO Hadriánův val. Pojeďte s námi za historickými poklady Skotska a zažijte Edinburgh! Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla. V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně. Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak. Podmínky pro přepravu zavazadel: Zavazadlo v ceně zájezdu:  kabinové zavazadlo o rozměrech 40 x 20 x 25 cm (toto zavazadlo patří na palubu... Celý popis

To nejlepší z Edinburghu + HADRIÁNŮV VAL (letecky z Prahy)

Termíny a ceny

02.07. - 07.07.2024 úterý - neděle
snídaně letecky
Sleva 4% 46 990 Kč 44 990 Kč
cena za 6 dní

Informace o cenách

Cena zahrnuje

 • letenku Praha-Edinburg-Praha
 • kabinové zavazadlo dle podmínek pro přepravu zavazadel
 • transfer letiště-hotel-letiště
 • 5x ubytování v hotelu
 • 5x snídaně
 • dopravu k paláci Scone a do St. Andrews
 • doprava k Hadriánovu valu
 • služby průvodce (mimo individuální volno)

Cena nezahrnuje

 • zavazadlo za příplatek dle podmínek pro přepravu zavazadel
 • cestovní pojištění léčebných výloh (není-li sjednáno)
 • přesuny městskou hromadnou dopravou
 • vstupné do památek
 • doporučené kapesné 200 Ł (včetně vstupného a dopravy na místě)
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj: 15 000 Kč

  • Pobytové zájezdy
  • Eurovíkendy

Popis zájezdu

To nejlepší z Edinburghu + HADRIÁNŮV VAL (letecky z Prahy)

Prodloužený víkend s průvodcem, během kterého objevíte zajímavosti Edinburghu, skotské přírody i historie. Navštívíte Holyrood Palace i Edinburský hrad. Vypravíte se do přímořského města St. Andrews a k paláci Scone. Zhlédnete Rosslynskou kapli i jedinečnou památku UNESCO Hadriánův val. Pojeďte s námi za historickými poklady Skotska a zažijte Edinburgh!

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.


V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.


Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Podmínky pro přepravu zavazadel: Zavazadlo v ceně zájezdu:  kabinové zavazadlo o rozměrech 40 x 20 x 25 cm (toto zavazadlo patří na palubu letadla, rozměry jsou včetně držadla, postranní kapsy a koleček)

Zavazadlo v ceně zájezdu:  odbavované zavazadlo o rozměrech 55 x 40 x 20 cm a max. hmotnosti 10 kg (toto zavazadlo bude odbaveno do podpalubí)

Zavazadlo za příplatek 2 600 Kč:  odbavované zavazadlo o hmotnosti do 20 kg (toto zavazadlo bude odbaveno do podpalubí)


Podmínky vždy platí pro jednoho cestujícího, pokud není uvedeno jinak.

Hmotnosti zavazadel nelze sčítat.

Každý pasažér musí mít své vlastní zavazadlo dle uvedených podmínek. Zavazadlo k odbavení (pokud není v ceně) lze objednat nejpozději 30 dní před termínem zájezdu.

Vstupné: Tyto vstupenky do vybraných památek a případné fakultativní výlety si můžete před zájezdem u nás přiobjednat. S možností prohlídky je počítáno v programu zájezdu. Klienti, kteří se prohlídky nezúčastní, mohou tento čas využít např. vlastním volným programem:

Muzeum skotské whisky

Dospělý 790.00 Kč
Dítě 330.00 Kč
Student 700.00 Kč
Senior 700.00 Kč

Rosslynská kaple

Dospělý 350.00 Kč
Senior 300.00 Kč

Palác Scone a jeho zahrady

Dospělý 600.00 Kč
Dítě 400.00 Kč

Cestovní pojištění: Slavia A + STORNO (50 Kč / den / osoba)
Slavia B + STORNO (63 Kč / den / osoba)
Slavia C + STORNO (80 Kč / den / osoba)
Kooperativa A (50 Kč / den / osoba)
Kooperativa B Evropa (100 Kč / den / osoba)
Srovnání pojištění

Stravování: snídaně

snídaně v hotelu jsou podávány formou bufetu
během dne bude možné zakoupit jídlo na místech s možností občerstvení
poblíž hotelu je možnost individuálního stravování v místních restauracích

Ubytování: hotel ***

ubytování v hotelu v jednolůžkových, dvoulůžkových a dle dostupnosti i třílůžkových pokojích
ubytování v menších pokojích s vlastním sociálním zařízením

Program zájezdu

1. den: Odlet z Prahy do Edinburghu. Po příletu transfer na hotel, ubytování, odpolední návštěva Rosslynské kaple.   Odpolední prohlídku věnujeme návštěvě světového unikátu, Rosslynské kapli – kostelu, který je známý nejen z románu Šifra mistra Leonarda, ale také díky pohanským a křesťanským motivům a odkazům na templářské rytíře. 
2. den: Celodenní výlet, kde uvidíte část hranice Hadriánův val a nádherné scenérie skotské přírody. Po snídani nás krásy skotské přírody zavedou až k samotné hranici Hadriánův val . Tento val nechal vybudovat kolem roku 122 n. l. římský císař Hadrián, aby bránil území římské říše před nájezdy severních kmenů ze Skotska. Dochované části valu, který se táhne napříč severní Anglií, jižně od skotských hranic, byly zapsány na seznam světového dědictví UNESCO . My navštívíme pevnost Housesteads. Ta patří mezi nejzachovalejší pomocné římské opevnění a za časů římské říše zde val střežili vojáci.  Poté se vypravíme k opatství Melrose Abbey , kde v přilehlém městečku můžeme společně pozdně poobědvat. Ostatní, kteří nebudou mít zájem účastnit se výletu, si mohou užívat celodenní individuální volno v Edinburghu.
3. den: Dnes nás čeká celodenní prohlídka nejznámějších památek města a ochutnávka pravé skotské whisky. Dopoledne se přesuneme do historického centra Edinburghu. Kolem Camery Obscura se vydáme na hrad Edinburgh Castle, který je známý tím, že se zde nacházejí korunovační klenoty a legendární kámen Stone of Scone. Následně si odpočineme v muzeu skotské whisky „Scotch Whisky Experience“, kde se dozvíme vše o skotské whisky a zažijeme i košt vybraných ochutnávek. Projdeme se po  Královské míli  – středověké ulici, která je spojnicí mezi  hradem a zámkem  Holyrood Palace. Po cestě mineme například kostel Hub, středověké domy či proslulé Writerʼs Museum.  Odpoledne věnujeme procházce na známý  Calton Hill , ze kterého je ta  nejkrásnější vyhlídka na celé město . Velmi známá je část kopce „Artušovské sedlo“, jelikož svým tvarem připomíná jezdecké sedlo.  Návrat na hotel společně s průvodcem nebo později individuálně.
4. den: Celodenní výlet s průvodcem k paláci Scone a do  přímořského St. Andrews.  Po snídani se vydáme severně za  krásami skotského venkova a historie . U mořské úžiny budeme obdivovat  slavný železniční most Forth Bridge a pojedeme dále až k významnému paláci Scone, ve kterém byl  korunován vůbec první skotský král . K paláci navíc přiléhají i rozsáhlé zahrady s volně žijícími srnkami, veverkami a pávy. Pozdní oběd si dáme v  přímořském městečku – slavném letovisku  St. Andrews  – ráji golfistů a studentů  místní univerzity. Procházkou se přiblížíme až k samotné zřícenině hradu, dále po pobřeží zamíříme k ruině kláštera, kde skončil svůj život hrdě na hranici i český husita Pavel z Kravař.  Předpokládaný návrat do hotelu po sedmé hodině večerní.
5. den: Dnešní den strávíme poznáváním dalších krás Edinburghu. Po snídani se vydáme se k HMY Britannia (královské jachty britské královny). Zájemci budou moci tuto královskou jachtu navštívit. Možností návštěv je v tento den mnoho, z muzeí lze navštívit například Skotskou národní galerii, Muzeum Johna Knoxe či Muzeum dětství.  Bude dostatek času na individuální volno ale také Vám průvodce vám mimo jiné doporučí i ochutnávky místních specialit, a tak si můžete vychutnávat skotskou atmosféru plnými doušky. 
6. den: V brzkých ranních hodinách přesun na letiště a odlet do Prahy.