To nejlepší z Edinburghu + HADRIÁNŮV VAL (letecky z Prahy)

Je nám líto, ale prodej zájezdu již skončil
Ubytování: hotel *** Doprava: letecky Strava: snídaně

Alternativní zájezdy

Nevyhovují vám alternativní zájezdy, vybírejte z celé nabídky...


Popis zájezdu

To nejlepší z Edinburghu + HADRIÁNŮV VAL (letecky z Prahy)

Svérázné Skotsko se svou nádhernou divokou přírodou a historií vás prostě nadchne...Vydejte se s námi na zájezd během, kterého na vás bude historie doslova dýchat na každém kroku. Nevynecháte Holyrood Palace a Edinburský hrad. Ochutnáte pravou skotskou whisky. Vypravíte se skrz úchvatné přírodní scenerie až do přímořského města St. Andrews. Zhlédnete Rosslynskou kapli i jedinečnou památku UNESCO Hadriánův val. Pojeďte s námi za historickými poklady Skotska a zažijte Edinburgh!

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.


V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.


Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Podmínky pro přepravu zavazadel: Zavazadlo v ceně zájezdu:  kabinové zavazadlo o rozměrech 40 x 20 x 25 cm (toto zavazadlo patří na palubu letadla, rozměry jsou včetně držadla, postranní kapsy a koleček)

Zavazadlo v ceně zájezdu:  odbavované zavazadlo o rozměrech 55 x 40 x 20 cm a max. hmotnosti 10 kg (toto zavazadlo bude odbaveno do podpalubí)

Zavazadlo za příplatek 2 600 Kč:  odbavované zavazadlo o hmotnosti do 20 kg (toto zavazadlo bude odbaveno do podpalubí)


Podmínky vždy platí pro jednoho cestujícího, pokud není uvedeno jinak.

Hmotnosti zavazadel nelze sčítat.

Každý pasažér musí mít své vlastní zavazadlo dle uvedených podmínek. Zavazadlo k odbavení (pokud není v ceně) lze objednat nejpozději 30 dní před termínem zájezdu.

Vstupné: Tyto vstupenky do vybraných památek a případné fakultativní výlety si můžete před zájezdem u nás přiobjednat. S možností prohlídky je počítáno v programu zájezdu. Klienti, kteří se prohlídky nezúčastní, mohou tento čas využít např. vlastním volným programem:

Muzeum skotské whisky

Dospělý 790.00 Kč
Dítě 330.00 Kč
Student 700.00 Kč
Senior 700.00 Kč

Rosslynská kaple

Dospělý 350.00 Kč
Senior 300.00 Kč

Palác Scone a jeho zahrady

Dospělý 600.00 Kč
Dítě 400.00 Kč

Cestovní pojištění: Kooperativa A (50 Kč / den / osoba)
Kooperativa B Evropa (100 Kč / den / osoba)
Slavia A - Travel Standart 2.0 + STORNO (50 Kč / den / osoba)
Slavia B - Travel Plus 2.0 + STORNO (76 Kč / den / osoba)
Slavia C - Travel Exclusive 2.0 + STORNO (96 Kč / den / osoba)
Srovnání pojištění

Program zájezdu

1. den: Odlet z Prahy do Edinburghu. Po příletu transfer na hotel, ubytování, odpolední návštěva Rosslynské kaple. Po ubytováná na hotelu se vydáme na odpolední prohlídku a návštěvě světového unikátu,  Rosslynské kapli  – kostelu, který je známý nejen z románu Šifra mistra Leonarda , ale také díky pohanským a křesťanským motivům a odkazům na templářské rytíře. 
2. den: Celodenní výlet, kde uvidíte část hranice Hadriánův val a nádherné scenérie skotské přírody. Po snídani nás krásy skotské přírody zavedou až k samotné hranici Hadriánového valu . Tento val nechal vybudovat kolem roku 122 n. l. římský císař Hadrián, aby bránil území římské říše před nájezdy severních kmenů ze Skotska. Dochované části valu, který se táhne napříč severní Anglií, jižně od skotských hranic, byly zapsány na seznam světového dědictví UNESCO . My navštívíme pevnost Housesteads . Ta patří mezi nejzachovalejší pomocné římské opevnění a za časů římské říše zde val střežili vojáci.  Poté se vypravíme k pozoruhodné zřícenině opatství Melrose Abbey , ve kterém je uchováno srdce skotského krále Roberta Skotského I. ,(Robert the Bruce). Opatství bylo postaveno ve 12. století, ale jelikož se nachází nedaleko hranic s Anglií, tak bylo několikrát zničeno a vydrancováno. Nicméně dnes můžeme alespoň obdivovat půvaby pozůstatků této stavby. V přilehlém městečku můžeme společně pozdně poobědvat. Ostatní, kteří nebudou mít zájem účastnit se výletu, si mohou užívat celodenní individuální volno v Edinburghu.
3. den: Dnes nás čeká celodenní prohlídka nejznámějších památek města a ochutnávka pravé skotské whisky. Dopoledne se přesuneme do historického centra  Edinburghu . Kolem Camery Obscura se vydáme na dominantu města -  hrad Edinburgh Castle , který se tyčí na skále sopečného původu a nabízí nádherné výhledy na město. V hradu si můžeme prohlédnout korunovační klenoty a legendární kámen Stone of Scone neboli také Stone of Destiny , kámen, na kterém byli korunováni skotští králové.  Následně si odpočineme v  muzeu skotské whisky  „Scotch Whisky Experience“, kde se dozvíme vše o skotské whisky a zažijeme i košt vybraných ochutnávek. Projdeme se po  Královské míli  – středověké ulici, která je spojnicí mezi hradem a zámkem Holyrood Palace , který je známou královskou rezidencí a byl oblíben zejména Marií Stuartovnou. Po cestě mineme například kostel Hub , středověké domy či proslulé Writerʼs Museum lakájící na sbírku rukopisů, osobních předmětů a vzácných knih třech předních skotských spisovatelů -  Roberta Burnse , Sir Waltera Scotta a Roberta Louise Stevensona . Odpoledne věnujeme procházce na známý  Calton Hill , ze kterého je ta  nejkrásnější a nejikoničtější vyhlídka na celé město . Velmi známá je část kopce „Artušovské sedlo“, jelikož svým tvarem připomíná jezdecké sedlo.  Návrat na hotel společně s průvodcem nebo později individuálně.
4. den: Celodenní výlet s průvodcem k paláci Scone a do  přímořského St. Andrews.  Po snídani se vydáme severně za  krásami skotského venkova a historie . U mořské úžiny budeme obdivovat  ocelový železniční most Forth Bridge  s nápaditou červenou barvou. Most se tyčí přes zátoku Firth of Forth a je považován za jeden ze symbolů Skotska a od roku 2015 je tento pozoruhodný most zapsán jako památka UNESCO . Pojedeme dále až k významnému paláci Scone , kde byl původně uložen Stone of Scone. V paláci byl  korunován vůbec první skotský král . K paláci navíc přiléhají i rozsáhlé zahrady s volně žijícími srnkami, veverkami a pávy. Pozdní oběd si dáme v  přímořském městečku – slavném letovisku a ráji golfistů St. Andrews . Město je také známo svou stejnojmennou univerzitou, která je jedna z nejstarších v Británii a studoval zde   princ William a jeho manželka Kate. Procházkou se přiblížíme až k břehu moře a samotné zřícenině místního hradu , dále po pobřeží zamíříme k ruině kláštera , kde skončil svůj život hrdě na hranici i český husita Pavel z Kravař .  Předpokládaný návrat do hotelu po sedmé hodině večerní.
5. den: Dnešní den strávíme poznáváním dalších krás Edinburghu a bude prostor i na individuální volno. Po snídani se vydáme se k  HMY Britannia (královské jachty britské královny). Zájemci budou moci tuto královskou jachtu navštívit. Možností návštěv je v tento den mnoho, z muzeí lze navštívit například Skotskou národní galerii , Muzeum Johna Knoxe či Muzeum dětství .  Bude dostatek času na individuální volno ale také Vám průvodce vám mimo jiné doporučí i ochutnávky místních specialit, a tak si můžete vychutnávat skotskou atmosféru plnými doušky. 
6. den: V brzkých ranních hodinách přesun na letiště a odlet do Prahy.