To nejlepší z Londýna + BUCKINGHAM + WINDSOR (letecky z Brna)

Je nám líto, ale prodej zájezdu již skončil
Ubytování: hotel *** Doprava: letecky Strava: snídaně

Alternativní zájezdy

Nevyhovují vám alternativní zájezdy, vybírejte z celé nabídky...


Popis zájezdu

To nejlepší z Londýna + BUCKINGHAM + WINDSOR (letecky z Brna)

Oblíbený eurovíkend s fundovaným průvodcem, během kterého uvidíte to nejlepší z Londýna a navštívíte jinak uzavřené prostory Buckinghamského paláce a také městečko Windsor se  starobylým královským hradem. Projedete se lodí po Temži, doubledeckerem nebo na vyhlídkovém London Eye. Poznejte s námi Londýn a nahlédněte „pod pokličku“ královské rodiny!

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.


V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.


Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Podmínky pro přepravu zavazadel: Zavazadlo v ceně zájezdu:  kabinové zavazadlo o rozměrech 40 x 20 x 25 cm (toto zavazadlo patří na palubu letadla, rozměry jsou včetně držadla, postranní kapsy a koleček)

Zavazadlo v ceně zájezdu:  odbavované zavazadlo o rozměrech 55 x 40 x 20 cm a max. hmotnosti 10 kg (toto zavazadlo bude odbaveno do podpalubí)

Zavazadlo za příplatek 2 600 Kč:  odbavované zavazadlo o hmotnosti do 20 kg (toto zavazadlo bude odbaveno do podpalubí)


Podmínky vždy platí pro jednoho cestujícího, pokud není uvedeno jinak.

Hmotnosti zavazadel nelze sčítat.

Každý pasažér musí mít své vlastní zavazadlo dle uvedených podmínek. Zavazadlo k odbavení (pokud není v ceně) lze objednat nejpozději 30 dní před termínem zájezdu.

Vstupné: Tyto vstupenky do vybraných památek a případné fakultativní výlety si můžete před zájezdem u nás přiobjednat. S možností prohlídky je počítáno v programu zájezdu. Klienti, kteří se prohlídky nezúčastní, mohou tento čas využít např. vlastním volným programem:

London Eye

Dospělý 1160.00 Kč
Dítě 1040.00 Kč

Windsor Castle

Dospělý 1120.00 Kč
Dítě 560.00 Kč

Cestovní pojištění: Kooperativa A (50 Kč / den / osoba)
Kooperativa B Evropa (100 Kč / den / osoba)
Slavia A - Travel Standart 2.0 + STORNO (50 Kč / den / osoba)
Slavia B - Travel Plus 2.0 + STORNO (76 Kč / den / osoba)
Slavia C - Travel Exclusive 2.0 + STORNO (96 Kč / den / osoba)
Srovnání pojištění

Program zájezdu

1. den: Odlet z Brna dle letového řádu, po příletu do Londýna se přesuneme zajištěným autobusem do hotelu, kde se ubytujeme. V případě příznového letového řádu následuje procházka městem.
2. den: Dnešní den strávíme v centru Londýna - uvidíme Big Ben, Westminster Abbey i Downing Street. Čeká nás také prohlídka Buckinghamského paláce. Procházku zakončíme na Trafalgar Square a večer se vydáme do Čínské čtvrti. Ráno se po snídani přesuneme příměstským vlakem nebo metrem do centra Londýna, kde nás čeká prohlídka  reprezentačních sálů Buckinghamského paláce. Poté budeme společně pokračovat v prohlídce části Westminster, kde najdeme hlavní londýnské atraktivity. Společně navštívíme nábřeží Temže, Whitehall, Horse Guards a zpovzdálí shlédneme také rezidenci britského premiéra na   Downing Street. Pokračovat budeme k Houses of Parliament s ikonickou  Clock Tower,  jejíž součástí je i slavný zvon Big Ben a k Westminster Abbey, kde byli s malými výjimkami korunováni všichni britští panovníci. Následovat bude procházka do nejstaršího   královského parku  St. James's Park , který je jako stvořený k odpočinku a zde zahlédneme také St. James's Palace, ve kterém v dnešní době sídlí královský soudní dvůr. Kroky nás dovedou až na Trafalgar Square, kde se si připomeneme vítězství v bitvě u Trafalgaru i admirála Nelsona.  V podvečer se ještě vydáme do Čínské čtvrti, která má nezapomenutelnou atmoféru plnou vábivých vůní a červených lampionů. Návrat na hotel ve večerních hodinách s průvodcem nebo individuálně.
3. den: Dnes nás čeka prohlídka jižního nábřeží Temže. Těšit se můžeme na St. Paul´s Cathedral, Shakespearovo divadlo Globe nebo Tower of London a Tower Bridge. Ráno po snídani se přesuneme do středu Londýna. Můžeme se těšit na prohlídky jížního nábřeží řeky Temže a částí  City  a  Southwark . Čeká nás působivá  St. Paul´s Cathedral , která se může pochlubit druhou největší kupolí na světě. Na druhou stranu Temže se dostaneme po lávce Millenium Bridge a čekat tam na nás bude ještě Shakespearovo  divadlo Globe a   Tate Modern. Poté se přesuneme k proslulému paláci a pevnosti jeho Veličenstva Tower of London , a nejslavnějšímu zvedacímu mostu  Tower Bridge . K poslední atrakci, vyhlídkovému kolu  London Eye  (pro předem objednané zájemce), doplujeme lodí po řece Temži. Ve večerních hodinách se společně nebo individuálně vrátíme na hotel. 
4. den: Dnešní den strávíme na královském hradu Windsor a v případě zájmu a času budeme pokračovat dalšími londýnskými pamětihodnostmi. Ráno přejedeme příměstským vlakem ke královskému hradu  Windsor . Zde nás čeká prohlídka areálu a interiéru královského hradu (pro předem objednané zájemce). Windsor Castle je druhý největší obývaný hrad na světě a také nejdéle soustavně obývaný hrad již od dob Viléma I. Dobyvatele (11. století). Společně s Buckinghamským palácem je jednou z oficiálních rezidencí britské monarchie. K nejvýznamějším částem hradu patří kaple sv. Jiří, kde je pohřbeno mnoho králů a královen, mimo jiné také Jindřich VIII. či Alžběta II. V případě zájmu a času se můžeme vrátit zpět do Londýna a věnovat se dalším pamětihodnostem.  V večerních hodinách společný nebo individuální návrat na hotel.
5. den: Po snídani dle letového řádu program v Londýně nebo odjezd transferem na letiště a odlet do Brna.