To nejlepší z Londýna + CANTERBURY + BÍLÉ ÚTESY V DOVERU (letecky z Prahy)

Je nám líto, ale prodej zájezdu již skončil
Ubytování: hotel *** Doprava: letecky Strava: snídaně

Alternativní zájezdy

Nevyhovují vám alternativní zájezdy, vybírejte z celé nabídky...


Popis zájezdu

To nejlepší z Londýna + CANTERBURY + BÍLÉ ÚTESY V DOVERU (letecky z Prahy)

Britské pobřeží, anglický venkov, pulzující metropole na Temži… Máte vybráno? Objevíte skrytá zákoutí Westminsteru i londýnské Čínské čtvrti. Nevynecháte slavný Big Ben, London Eye či Tower. Projdete se po hranách útesů v Doveru. Dáte si anglický čaj v čajovně majáku South Foreland. Užijete si poklidné městečko Canterbury. Dopřejte si jedinečné zážitky z Anglie – s průvodcem, který je tu jako doma!

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.


V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.


Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Podmínky pro přepravu zavazadel: Zavazadlo v ceně zájezdu:  kabinové zavazadlo o rozměrech 40 x 20 x 25 cm (toto zavazadlo patří na palubu letadla, rozměry jsou včetně držadla, postranní kapsy a koleček)

Zavazadlo v ceně zájezdu:  odbavované zavazadlo o rozměrech 55 x 40 x 20 cm a max. hmotnosti 10 kg (toto zavazadlo bude odbaveno do podpalubí)

Zavazadlo za příplatek 2 600 Kč:  odbavované zavazadlo o hmotnosti do 20 kg (toto zavazadlo bude odbaveno do podpalubí)


Podmínky vždy platí pro jednoho cestujícího, pokud není uvedeno jinak.

Hmotnosti zavazadel nelze sčítat.

Každý pasažér musí mít své vlastní zavazadlo dle uvedených podmínek. Zavazadlo k odbavení (pokud není v ceně) lze objednat nejpozději 30 dní před termínem zájezdu.

Vstupné: Tyto vstupenky do vybraných památek a případné fakultativní výlety si můžete před zájezdem u nás přiobjednat. S možností prohlídky je počítáno v programu zájezdu. Klienti, kteří se prohlídky nezúčastní, mohou tento čas využít např. vlastním volným programem:

London Eye

Dospělý 1160.00 Kč
Dítě 1040.00 Kč

Cestovní pojištění: Kooperativa A (50 Kč / den / osoba)
Kooperativa B Evropa (100 Kč / den / osoba)
Slavia A - Travel Standart 2.0 + STORNO (50 Kč / den / osoba)
Slavia B - Travel Plus 2.0 + STORNO (76 Kč / den / osoba)
Slavia C - Travel Exclusive 2.0 + STORNO (96 Kč / den / osoba)
Srovnání pojištění

Program zájezdu

1. den: Po příletu do Londýna se přesuneme na hotel a ubytujeme se. V případě příznivého letového řádu vyrazíme už dnes do londýnských ulic.  Dle letového řádu odlet z Prahy, po příletu nás objednaný autobus dopraví do hotelu, kde se ubytujeme. V případě příznivého letového řádu vyrazíme již dnes do ruchu velkoměsta. Zamíříme na Trafalgarské náměstí, které je místem mnoha kulturních akcí. V centru náměstí stojí Nelsonův sloup obklopený fontánami a čtyřmi obrovskými sochami lva. V pozadí budeme moci obdivovat honosnou stavbu Národní galerie. Odtud naše kroky povedou na tzv. Times Square Londýna, Piccadilly Circus, který je známé zejména díky velkoplošné obrazovce a jejím neonovým reklamám. O kousek dále již je Čínská čtvrť, která je krásně vyzdobená, a nabídne nám možnost se na chvíli ocitnout jakoby v jiné zemi.
2. den: Dnešek věnujeme největším lákadlům metropole na Temži. Nevynecháme výměnu stráží u Buckinghamu nebo London Eye. Užijeme si procházku parkem St. James's i částí Westminster.  Po snídani se vydáme prozkoumat místa, která dělají Londýn, Londýnem. Navštívíme královský Buckinghamský palác, který je oficiálním sídlem krále . Vztyčená královská standarta nad palácem vždy znamená přítomnost krále v Londýně. Největší každodenní událostí je výměna stráží , která se koná před palácem s hudebním doprovodem. Pompéznost výměny vždy závisí od přítomnosti krále v paláci. Od paláce se projdeme parkem St. James's, který vytvořil král Jindřich VIII. jako jelení honební revír a podíváme se i k St. James's Palace , který v současné době slouží jako královský soudní dvůr. V parku jsou taky všudypřítomné veverky, které se nebojí přijít pro nějakou dobrotu.  Přesuneme se do části Westminster, kde je budova parlamentu a také Clock Tower , ve které se ukrývá nejznámější zvon Big Ben. Vydáme se po Westminsterském mostu a zájemci o London Eye budou mít možnost, pozorovat krásu Londýna z ptačí perspektivy. Projdeme se po nábřeží Londýna, které nás zavede například ke známému mrakodrapu Shard   (v překladu Střep), který se tyčí do výšky 310 metrů . Budova slouží jako prostor pro kanceláře, hotel ale i turistická atrakce s možností obdivovat Londýn z vrchních pater. V podvečerních hodinách se vydáme zpět na hotel.
3. den: Opustíme vír velkoměsta a vyrazíme na výlet do Canterbury a Doveru. Uvidíme impozantní Canterburskou katedrálu a krásné zahrady Westgate. Dopřejeme si výhled na úchvatné Bílé útesy i netradiční návštěvu majáku South Foreland. Předem objednaným transferem se dopravíme do města Canterbury. Toto město nejvíce proslavili Canterburské povídky od spisovatele Geoffrey Chaucer. Navštívíme  Canterburskou katedrálu , která je katedrálou arcibiskupa, hlavy anglikánské církve. Katedrála má dalekosáhlou historii. Byl zde zabit Tomáš Becket, který býval dobrým přítelem krále Jindřicha II. Později byl tento čin odsouzen a Tomáš Becket byl prohlášen za svatého. Katedrála a kaple se staly poutním místem . Projdeme si okolí a zamíříme do zahrad Westgate , jejichž součástí je středověká městská hradba s kamenným mostem. Zahrada je ideálním místem pro malý odpočinek. Město Canterbury je propleteno vodními kanály , po kterých je možné se projet v pohodlných loďkách, za poplatek. Po prohlídce pojedeme do  přístavního města Dover. Zde si užijeme úžasný výhled na Bílé útesy , které lemují pobřeží  průlivu La Manche . Při jasném počasí budeme moci dohlédnout na pevninu až do francouzského města Calais, které je důležité pro lodě vyplouvající z přístaviště u útesů. Pomalu se vydáme stezkou vedoucí k majáku South Foreland . Tento maják má historické prvenství – jako první použil elektrické světlo. Cestou budeme obdivovat travnaté pláně v okolí, stěny útesů a uklidňují atmosféru místa. V budově majáku, na počest pěti generací starajících se o maják, je čajovna paní Knottové , ve které budeme mít možnost se osvěžit. Při zpáteční cestě uvidíme z dálky také největší anglický hrad Dover , který patří ke kulturním památkám Anglie.  K večeru se vrátíme zpět na ubytování.
4. den: Dnes budeme objevovat královský Londýn. Zastavíme se u Tower of London, skrývající korunovační klenoty, a nevynecháme ani Tower Bridge. Uvidíme katedrálu Sv. Pavla, místo svateb královských rodin. A čeká nás projížďka doubledeckerem. Po vydatné snídani se vydáme městskou hromadnou dopravou do srdce Londýna. Naše první zastávka bude u Tower of London, pevnosti, která kdysi sloužila jako zbrojnice, pokladnice, mincovna, palác, místo poprav, observatoř, útočiště a vězení. Nyní je především místem ukrývajícím korunovační klenoty a ukázkou hradeb z doby římské správy. U Tower of London se nachází nejslavnější zvedací most Tower Bridge. Součástí mostu je skleněná lávka pro odvážné ve výšce 42 metrů.  Odtud se vydáme ke   katedrále Sv. Pavla, která je známá hlavně díky své architektuře, ale také v mnoha pamětích utkvěla jako místo královských svateb. Na vrchol této katedrály vede 530 schodů , které poté nabídnou neuvěřitelný pohled na široké okolí. Po prohlídce nasedneme na doubledecker a užijeme si nevšední pohled na Londýn z vrchního patra autobusu.  Ve volném čase si projdeme okolí, kde je nespočet možností, kam se vydat. Poblíž je  Regent's Park s překrásnou zahradou a ZOO, Muzeum Sherlocka Holmese a pro milovníky nakupování je nedaleko Oxford Street.
5. den: Po snídani dle letového řádu případný program v Londýně nebo přímý odjezd na letiště a odlet do Prahy.