To nejlepší z Londýna nejen pro 65+ a PLAVBA PO TEMŽI S ČAJEM O PÁTÉ (letecky z

Ubytování: hotel *** Doprava: letecky Strava: snídaně
1 termín od 25. dubna 2025

Cena zájezdu

od 22 990 Kč


Připravte se na britskou metropoli s průvodcem, který se vyzná lépe než místní. V klidném tempu se ponoříte do tajů kosmopolitního velkoměsta. Poznáte symboly královské moci i největší londýnské ikony v čele s Tower of London či katedrálou sv. Pavla. Užijete si plavbu po Temži s čajem o páté i jízdu doubledeckerem. Dopřejte si zážitky v každém věku a poznejte Londýn bez starostí! Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla. V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně. Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak. Podmínky pro přepravu zavazadel: Zavazadlo v ceně zájezdu:  kabinové zavazadlo o rozměrech 40 x 20 x 25 cm (toto... Celý popis

To nejlepší z Londýna nejen pro 65+ a PLAVBA PO TEMŽI S ČAJEM O PÁTÉ (letecky z

Termíny a ceny

25.04. - 28.04.2025 pátek - pondělí
snídaně letecky
22 990 Kč
cena za 4 dny

Informace o cenách

Cena zahrnuje

 • letenka Praha – Londýn – Praha se všemi poplatky
 • kabinové a odbavované zavazadlo dle podmínek pro přepravu zavazadel
 • 3x ubytování
 • 3x snídaně
 • plavba po Temži s ochutnávkou čaje o páté
 • služby průvodce (mimo individuální volno)
 • tištěný průvodce městem zdarma

Cena nezahrnuje

 • zavazadla za příplatek dle podmínek pro přepravu zavazadel
 • cestovní pojištění léčebných výloh (není-li sjednáno)
 • doporučené kapesné: cca 180 GBP včetně vstupného a dopravy na místě (na platební kartě)
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj: 6 500 Kč

Popis zájezdu

To nejlepší z Londýna nejen pro 65+ a PLAVBA PO TEMŽI S ČAJEM O PÁTÉ (letecky z

Připravte se na britskou metropoli s průvodcem, který se vyzná lépe než místní. V klidném tempu se ponoříte do tajů kosmopolitního velkoměsta. Poznáte symboly královské moci i největší londýnské ikony v čele s Tower of London či katedrálou sv. Pavla. Užijete si plavbu po Temži s čajem o páté i jízdu doubledeckerem. Dopřejte si zážitky v každém věku a poznejte Londýn bez starostí!

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.


V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.


Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Podmínky pro přepravu zavazadel: Zavazadlo v ceně zájezdu:  kabinové zavazadlo o rozměrech 40 x 20 x 25 cm (toto zavazadlo patří na palubu letadla, rozměry jsou včetně držadla, postranní kapsy a koleček)

Zavazadlo v ceně zájezdu:  odbavované zavazadlo o rozměrech 55 x 40 x 20 cm a max. hmotnosti 10 kg (toto zavazadlo bude odbaveno do podpalubí)

Zavazadlo za příplatek 2 600 Kč:  odbavované zavazadlo o hmotnosti do 20 kg (toto zavazadlo bude odbaveno do podpalubí)


Podmínky vždy platí pro jednoho cestujícího, pokud není uvedeno jinak.

Hmotnosti zavazadel nelze sčítat.

Každý pasažér musí mít své vlastní zavazadlo dle uvedených podmínek. Zavazadlo k odbavení (pokud není v ceně) lze objednat nejpozději 30 dní před termínem zájezdu.

Vstupné: Tyto vstupenky do vybraných památek a případné fakultativní výlety si můžete před zájezdem u nás přiobjednat. S možností prohlídky je počítáno v programu zájezdu. Klienti, kteří se prohlídky nezúčastní, mohou tento čas využít např. vlastním volným programem:

London Eye

Dospělý 1160.00 Kč
Dítě 1040.00 Kč

Tower of London

Dospělý 1300.00 Kč
Dítě 650.00 Kč
Student 1035.00 Kč
Senior 1035.00 Kč

Cestovní pojištění: Kooperativa A (50 Kč / den / osoba)
Kooperativa B Evropa (100 Kč / den / osoba)
Slavia A - Travel Standart 2.0 + STORNO (50 Kč / den / osoba)
Slavia B - Travel Plus 2.0 + STORNO (76 Kč / den / osoba)
Slavia C - Travel Exclusive 2.0 + STORNO (96 Kč / den / osoba)
Srovnání pojištění

Stravování: snídaně

snídaně v hotelu jsou podávány formou bufetu
během dne bude možné zakoupit jídlo na místech s možností občerstvení
poblíž hotelu je možnost individuálního stravování v místních restauracích

Ubytování: hotel ***

ubytování v hotelích v jednolůžkových, dvoulůžkových a dle dostupnosti i třílůžkových pokojích
ubytování je v menších pokojích s vlastním soc. zařízením

Program zájezdu

1. den: Po příletu do Londýna se přesuneme na hotel a ubytujeme se. Po krátkém odpočinku se vydáme do centra na první seznámení se s metropolí. Odlet z Prahy  bude dle letového řádu, po příletu do Londýna se přesuneme zajištěným autobusem do hotelu, kde se ubytujeme.  Po menším odpočinku přejedeme příměstským vlakem nebo metrem do centra   Londýna. Dle časových možností následuje program s průvodcem. Večer návrat na hotel společně nebo individuálně.
2. den: Dnešek věnujeme královským symbolům Londýna. Projdeme se částí Westminster a prohlédneme si gotické opatství nebo Buckinghamský palác. Zájemci si také užijí jízdu na London Eye. Ráno po snídani se přesuneme do centra Londýna , kde zamíříme na vyhlídkové kolo   London Eye   (pro předem objednané zájemce).  Poté společně začneme prohlídku v části Westminster kolem hlavních atraktivit.  Projdeme se po nábřeží Temže, po Whitehall, která je dodnes synonymem královské moci. Nevynecháme Horse Guards, impozantní gotické opatství Westminster Abbey a samozřejmě sídlo britského krále  Buckingham Palace.  Večer návrat na hotel společně nebo individuálně.
3. den: Budeme pokračovat v prohlídce londýnských ikon. Čeká nás mimo jiné Tower of London nebo katedrála sv. Pavla. Poté si vychutnáme příjemnou vyhlídkovou plavbu po Temži s čajem o páté. Ráno se přesuneme do centra Londýna, kde se  tradičním červeným autobusem doubledeckerem   přesuneme k proslulému paláci a pevnosti Tower of London   (pro předem objednané zájemce prohlídka královské pevnosti, kde jsou vystaveny anglické korunovační klenoty) a nejslavnějšímu zvedacímu mostu Tower Bridge.  Po cestě vystoupíme u katedrály sv. Pavla, která je životním dílem architekta sira Christophera Wrena s druhou největší kopulí na světě. Poté se vydáme od Tower of London lodí na vyhlídkovou plavbu po řece Temži (plavba v ceně zájezdu). Na lodi nás čeká tradiční britský zvyk: čaj o páté   spolu s občerstvením v podobě různých sendvičů, clotted creamu, mini dezertů a dalších cukrovinek. V podvečerních hodinách se společně nebo individuálně vrátíme na hotel.  
4. den: Po snídani dle letového řádu program v Londýně nebo odjezd transferem na letiště a odlet do Prahy.