To nejlepší z Londýna + WINDSOR (letecky z Prahy)

Ubytování: hotel *** Doprava: letecky Strava: snídaně
2 termíny od 22. března 2024

Cena zájezdu

od 19 990 Kč


Oblíbený eurovíkend s průvodcem, během kterého uvidíte to nejzajímavější z Londýna a navštívíte Windsor. Projedete se lodí po Temži i dvoupatrovým autobusem nebo můžete prožít den přímo královský na hradě Windsor. Vychutnejte si s námi energii i řád tepající metropole a poznejte Londýn i sídlo anglické královské rodiny! Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla. V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně. Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak. Podmínky pro přepravu zavazadel: Zavazadlo v ceně zájezdu:  kabinové zavazadlo o rozměrech 40 x 20 x 25 cm (toto zavazadlo patří na palubu letadla, rozměry jsou včetně držadla... Celý popis

To nejlepší z Londýna + WINDSOR (letecky z Prahy)

Termíny a ceny

březen 2024

22.03. - 25.03.2024 pátek - pondělí
snídaně letecky
19 990 Kč
cena za 4 dny

květen 2024

24.05. - 27.05.2024 pátek - pondělí
snídaně letecky
20 990 Kč
cena za 4 dny

Informace o cenách

Cena zahrnuje

  • letenka Praha–Londýn–Praha se všemi poplatky
  • kabinové a odbavované zavazadlo dle podmínek pro přepravu zavazadel
  • 3x ubytování
  • 3x snídaně
  • vstupné do Windsor Castle
  • služby průvodce (mimo individuální volno)
  • tištěný průvodce městem zdarma

Cena nezahrnuje

  • zavazadla za příplatek dle podmínek pro přepravu zavazadel
  • cestovní pojištění léčebných výloh (není-li sjednáno)
  • doporučené kapesné cca 200 Ł včetně vstupného a dopravy na místě (na platební kartě)
  • Příplatek za jednolůžkový pokoj: 6 700 Kč

Popis zájezdu

To nejlepší z Londýna + WINDSOR (letecky z Prahy)

Oblíbený eurovíkend s průvodcem, během kterého uvidíte to nejzajímavější z Londýna a navštívíte Windsor. Projedete se lodí po Temži i dvoupatrovým autobusem nebo můžete prožít den přímo královský na hradě Windsor. Vychutnejte si s námi energii i řád tepající metropole a poznejte Londýn i sídlo anglické královské rodiny!

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.


V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.


Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Podmínky pro přepravu zavazadel: Zavazadlo v ceně zájezdu:  kabinové zavazadlo o rozměrech 40 x 20 x 25 cm (toto zavazadlo patří na palubu letadla, rozměry jsou včetně držadla, postranní kapsy a koleček)

Zavazadlo v ceně zájezdu:  odbavované zavazadlo o rozměrech 55 x 40 x 20 cm a max. hmotnosti 10 kg (toto zavazadlo bude odbaveno do podpalubí)

Zavazadlo za příplatek 2 600 Kč:  odbavované zavazadlo o hmotnosti do 20 kg (toto zavazadlo bude odbaveno do podpalubí)


Podmínky vždy platí pro jednoho cestujícího, pokud není uvedeno jinak.

Hmotnosti zavazadel nelze sčítat.

Každý pasažér musí mít své vlastní zavazadlo dle uvedených podmínek. Zavazadlo k odbavení (pokud není v ceně) lze objednat nejpozději 30 dní před termínem zájezdu.

Vstupné: Tyto vstupenky do vybraných památek a případné fakultativní výlety si můžete před zájezdem u nás přiobjednat. S možností prohlídky je počítáno v programu zájezdu. Klienti, kteří se prohlídky nezúčastní, mohou tento čas využít např. vlastním volným programem:

London Eye

Dospělý 1160.00 Kč
Dítě 1040.00 Kč

Cestovní pojištění: Slavia A + STORNO (50 Kč / den / osoba)
Slavia B + STORNO (63 Kč / den / osoba)
Slavia C + STORNO (80 Kč / den / osoba)
Kooperativa A (50 Kč / den / osoba)
Kooperativa B Evropa (100 Kč / den / osoba)
Srovnání pojištění

Stravování: snídaně

snídaně v hotelu jsou podávány formou bufetu
během dne bude možné zakoupit jídlo na místech s možností občerstvení
poblíž hotelu je možnost individuálního stravování v místních restauracích

Ubytování: hotel ***

ubytování v hotelích v jednolůžkových a dvoulůžkových a dle dostupnosti i třílůžkových pokojích
ubytování je v menších pokojích s vlastním soc. zařízením

Program zájezdu

1. den: Odlet z Prahy, přílet do Londýna, ubytování na hotelu a program s průvodcem. Odlet z Prahy bude v ranních hodinách, po příletu do Londýna se přesuneme zajištěným autobusem do hotelu, kde se ubytujeme.  V případě příznivého letového řádu po menším odpočinku přejedeme příměstským vlakem nebo metrem do  centra  Londýna. Prohlédneme si náměstí Trafalgar Square, na kterém najdeme slavný Nelsonův sloup, dále uvidíme Piccadilly Circus a Čínskou čtvrť. Večer se vrátíme společně nebo individuálně na hotel. 
2. den: Dnešní den strávíme v centru Londýna - uvidíme Big Ben, Westminster Abbey i Buckingham Palace.  Ráno se po snídani přesuneme příměstským vlakem nebo metrem  do centra Londýna. Prohlídku začneme v části Westminster, kde se projdeme kolem hlavních atraktivit. Společně navštívíme nábřeží Temže, Whitehall, Horse Guards,   Downing Street, kde se nachází oficiální adresa britského premiéra, Houses of Parliament s ikonickou  Clock Tower  (jejíž součástí je i slavný zvon Big Ben), Westminster Abbey, sídlo britské královny Buckingham Palace, kde můžeme zhlédnout střídaní stráží. Závěr naší procházky strávíme v okolí královskému parku St. James's Park, který vytvořil král Jindřich VIII. jako jelení honební revír, a podíváme se i k St. James's Palace, ve kterém v dnešní době sídlí královský soudní dvůr.  Můžeme se také těšit na prohlídky jížního nábřeží řeky Temže a částí City a Southwark. Čeká nás: St. Paul´s Cathedral, Shakespearovo divadlo Globe, Tate Modern a Millenium Bridge. V podvečerních hodinách se vrátíme na hotel. 
3. den: Dopoledne strávíme na královském hradu Windsor, odpoledne se přesuneme na další londýnské památky - Tower of London, Tower Bridge i London Eye. Ráno přejedeme příměstským vlakem nebo objednaným transferem ke královskému hradu Windsor (vstupné v ceně zájezdu). Zde nás čeká prohlídka areálu a interiéru královského hradu. Windsor Castle je druhý největší obývaný hrad na světě a také nejdéle soustavně obývaný hrad již od dob Viléma I. Dobyvatele (11. století). Společně s Buckinghamským palácem je jednou z oficiálních rezidencí britské monarchie. Většina králů a královen Anglie měla přímý vliv na stavbu a vývoj hradu, který byl jejich kasárnami, pevností, domovem, oficiálním palácem a občas dokonce i jejich vězením. Kromě prohlídky interiéru také můžete navštívit bohatě zdobenou kapli sv. Jiří, kde je pohřbeno mnoho králů a královen, mimo jiné také Jindřich VIII. či královna matka a v roce 2005 si zde princ Charles vzal za manželku vévodkyni Camillu. Poté se přesuneme k proslulému paláci a pevnosti Jejího Veličenstva, Tower of London, a nejslavnějšímu zvedacímu mostu Tower Bridge. K poslední atrakci, vyhlídkovému kolu London Eye (pro předem objednané zájemce), doplujeme lodí po řece Temži.  V podvečerních hodinách společný nebo individuální návrat na hotel.
4. den:  Po snídani dle letového řádu program v Londýně nebo odjezd transferem na letiště a odlet do Prahy.