To nejlepší z Londýna + WINDSOR, STONEHENGE, OXFORD (autobusem)

Ubytování: hotel *** Doprava: autokarem Strava: snídaně
1 termín od 8. března 2025

Cena zájezdu

od 12 990 Kč 14 490 Kč


Oblíbený poznávací zájezd s průvodcem, během kterého uvidíte to nejlepší z Londýna a vydáte se na výlet do Windsoru, Oxfordu a Stonehenge. Projedete se lodí po Temži a užijete si výhled na Londýn z vyhlídky v katedrále sv. Pavla. Nahlédněte s námi do světa královské rodiny, slavných studentů i tajemna a poznejte víc než jen Londýn! Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla. V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně. Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak. Vstupné: Tyto vstupenky do vybraných památek a případné fakultativní výlety si můžete před zájezdem u nás přiobjednat. S možností prohlídky je počítáno v programu... Celý popis

To nejlepší z Londýna + WINDSOR, STONEHENGE, OXFORD (autobusem)

Termíny a ceny

08.03. - 12.03.2025 sobota - středa
snídaně autokarem
Sleva 10% 14 490 Kč 12 990 Kč
cena za 5 dní

Informace o cenách

Cena zahrnuje

  • autobusová doprava z uvedených nástupních míst
  • 2x ubytování
  • 2x snídaně
  • služby průvodce (mimo individuální volno)
  • tištěný průvodce městem zdarma

Cena nezahrnuje

  • cestovní pojištění léčebných výloh (není-li sjednáno)
  • doporučené kapesné cca 160 GBP včetně vstupného a dopravy na místě (na platební kartě)
  • vybrané sedadlo v autobuse 200 Kč/osoba
  • Příplatek za jednolůžkový pokoj: 2 000 Kč

Popis zájezdu

To nejlepší z Londýna + WINDSOR, STONEHENGE, OXFORD (autobusem)

Oblíbený poznávací zájezd s průvodcem, během kterého uvidíte to nejlepší z Londýna a vydáte se na výlet do Windsoru, Oxfordu a Stonehenge. Projedete se lodí po Temži a užijete si výhled na Londýn z vyhlídky v katedrále sv. Pavla. Nahlédněte s námi do světa královské rodiny, slavných studentů i tajemna a poznejte víc než jen Londýn!

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.


V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.


Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Vstupné: Tyto vstupenky do vybraných památek a případné fakultativní výlety si můžete před zájezdem u nás přiobjednat. S možností prohlídky je počítáno v programu zájezdu. Klienti, kteří se prohlídky nezúčastní, mohou tento čas využít např. vlastním volným programem:

Windsor Castle

Dospělý 1120.00 Kč
Dítě 560.00 Kč

Stonehenge

Dospělý 950.00 Kč
Dítě 560.00 Kč
Student 850.00 Kč
Senior 850.00 Kč

Katedrála Sv. Pavla

Dospělý 935.00 Kč
Dítě 375.00 Kč
Student 840.00 Kč
Senior 840.00 Kč

Cestovní pojištění: Kooperativa A (50 Kč / den / osoba)
Kooperativa B Evropa (100 Kč / den / osoba)
Slavia A - Travel Standart 2.0 + STORNO (50 Kč / den / osoba)
Slavia B - Travel Plus 2.0 + STORNO (76 Kč / den / osoba)
Slavia C - Travel Exclusive 2.0 + STORNO (96 Kč / den / osoba)
Srovnání pojištění

Stravování: snídaně

snídaně v hotelu jsou podávány formou bufetu
během dne bude možné zakoupit jídlo na místech s možností občerstvení
poblíž hotelu je možnost individuálního stravování v místních restauracích

Ubytování: hotel ***

ubytování v hotelích v jednolůžkových a dvoulůžkových a dle dostupnosti i třílůžkových pokojích
ubytování je v menších pokojích s vlastním soc. zařízením

Program zájezdu

1. den: V ranních hodinách odjezd z ČR dle nástupních míst Ostrava - Olomouc - Brno - Praha - Plzeň .  Ve večerních hodinách přejezd hranice s Německem.
2. den: Dnes přejedeme do Velké Británie, příjezd do Londýna. Čekají nás londýnské památky - Big Ben, Westminster Abbey i Buckingham Palace. V brzkých ranních hodinách přejezd trajektem do Velké Británie.  Po příjezdu do Londýna zahájíme prohlídku v části Westminster a to procházkou kolem hlavních atraktivit, které Londýn nabízí. Uvidíme nábřeží Temže, Houses of Parliament a ikonickou hodinovou věž, jejíž součástí je slavný Big Ben. Další zastávkou bude Westminster Abbey, které je tradičním místem korunovací britských panovníků, ale také svateb, svou svatbu zde měla třeba Alžběta II. s princem Filipem. Odtud budeme pokračovat k třídě Whitehall, kde zpovzdálí shlédme také sídlo britského premiéra na Downing Street. Dále nás čeká přehlídkové prostranství Horse Guards,   kde je možné si prohlédnout jízdní stráž na koních. Uvidíme také sídlo krále Buckingham Palace, který se stal oficiální královskou rezidencí až v roce 1837.  Procházkou přes St. James's Park dojedeme až na náměstí Trafalgar Square, kde nás zaujme budova  Národní galerie a majestátní Nelsonův sloup . Den zakončíme na rušném náměstí Picadilly Circus a nevynecháme ani Čínskou čtvrť s nádhernou barevnou výzdobou. Ubytování na hotelu ve večerních hodinách.
3. den: Dopoledne strávíme v univerzitním městě Oxford, poté přejedeme autobusem k magickému Stonehenge. Dnes nás čeká celodenní výlet do univerzitního města Oxford a k magickému Stonehenge .    Ráno se nejdříve vypravíme do Oxfordu, který je známý především díky své univerzitě, která je jednou z nejlepších na světě.  Prohlédneme si exteriéry středověkých kolejí a při procházce mezi budovami, kterým se říká college nasajeme starobylou studentskou atmosféru. Dále nás čeká přejezd autobusem k pravěkým monolitům ve Stonehenge (vstupenky pro předem objednané zájemce). Stonehenge je snad nejznámějším monumentem kultury, která stavěla komplexy z ohromných kamenných bloků.  Komplex menhirů a kamenných kruhů zapsaný na seznamu UNESCO je obestřen mnoha záhadami, na které historikové hledají odpovědi již po staletí. Teď budeme mít příležitost toto místo probádat i my. Večer návrat na hotel do Londýna.
4. den: Dopoledne strávíme na královském hradu Windsor. Poté zamíříme na další londýnské památky - Tower of London, Tower Bridge a prohlédneme si i katedrálu svatého Pavla. Ráno po snídani pojedeme naším autobusem do Windsoru. Zájemce čeká prohlídka  královského hradu,  ostatní mohou tento čas využít k procházce městečkem Eton se slavnou chlapeckou školou. Samozřejmě bude časový prostor i k obědu. Poté se přesuneme do centra Londýna ke královské pevnosti Tower of London a slavnému zvedacímu mostu Tower Bridge. Pokračovat budeme prohlídkou části   City   a Southwark: uvidíme Shakespearovo divadlo   Globe, Millenium Bridge a katedrálu svatého Pavla (prohlídka pro předem objednané zájemce). V podvečer se  odebereme  autobusem Radynacestu  z Londýna směrem k Doverským útesům na přejezd do Francie. Čeká nás cesta přes Německo do České republiky.
5. den: Příjezd do ČR v poledních až odpoledních hodinách dle nástupních míst.