Adršpašské skály, NP Stolové hory a Orlické hory

Je nám líto, ale prodej zájezdu již skončil
Ubytování: hotel Doprava: autokarem Strava: polopenze

Alternativní zájezdy

Nevyhovují vám alternativní zájezdy, vybírejte z celé nabídky...


Popis zájezdu

Adršpašské skály, NP Stolové hory a Orlické hory

Skalní města, krásné turistické trasy, Stolové hory v Polsku, dvě pěší trasy v Orlických horách a mnoho krásných historických staveb. To vše na našem šestidenním zájezdu s ubytováním v oblasti Náchoda.

Ubytování: hotel

ve dvoulůžkových pokojích

Program zájezdu

1. den: Odjezd z Prahy v ranních hodinách. Historické město POLICE NAD METUJÍ s barokním klášterním komplexem, radnicí z r. 1617 a starou školou z r. 1785. Pěší turistika v oblasti SKAL OSTAŠ A KOČIČÍCH SKAL (několik kratších variant dle vlastního výběru). Ostaš je výrazná, silně rozčleněná stolová hora, jejíž území je tvořeno dvěma krami. Ve východním úbočí vyšší kry najdete Horní labyrint, nižší severovýchodní kra Ostaše, skrývá rozsáhlý Dolní labyrint s Kočičím hradem. Ve vrcholové části Ostaše byla roku 1956 vyhlášena přírodní rezervace o rozloze 29,5 ha. Přírodní památka "Kočičí skály" byla vyhlášena v témže roce. 1. var. z Ostaše Skalním bludištěm na Krtičkovu vyhlídku a Ostaš. 2. var. cesta k reliéfu Samaritánka. 3. var. Do Kočičích skal kolem Sluje Českých bratří ke Kočičímu hradu. Příjezd na ubytování.
2. den: OBLAST ADRŠPAŠSKÝCH SKAL : skalní útvary se rozkládají v nadmořské výšce kolem 500 metrů. Jde o rozmanité skalní útvary a pískovcové věže až 100 metrů vysoké. Pro turisty jsou zajímavé nejen skalní útvary, ale například i skalní jezírka. Pěší trasa z městečka Teplice nad Metují (vstupní brána do Adršpašských skal ), kolem STŘÍBRNÉHO PRAMENE k JEZÍRKU, možnost velmi zajímavé plavby po Jezírku a dále kolem romantických skalních útvarů SKALNÍ KAPLE, OZVĚNA k vodní nádrži Pískovna do Adršpachu .
3. den: OBLAST BROUMOVSKÝCH SKAL : Broumovské stěny skrývají mnoho kouzelných míst, která stojí za návštěvu v každém ročním období. Z krajinářského hlediska se jedná o výrazný nesouměrný horský hřbet, z něhož vystupuje celá řada skupin pískovcových skalních útvarů, lemujících četné rokle. Nejzajímavější partie Broumovských stěn jsou přístupné díky husté síti značených turistických stezek, které umožňují poměrně pohodlný průchod jinak těžko průstupným terénem. Pěší trasa od parkoviště u turistické CHATY HVĚZDA (Hvězda je barokní kaple z 18. st. a dřevěná chata z 19. st. postavená ve švýcarském slohu (dnes restaurace) - zároveň patří mezi nejznámější výletní cíle Stěn. Naskýtá se odtud nádherný výhled na Broumovskou kotlinu a okolní české i polské hory.). Odtud budeme pokračovat do nejkrásnějších partií Broumovských stěn a na četná vyhlídková místa (SUPÍ HNÍZDO, MODRÝ KÁMEN a BROUMOVSKÁ VYHLÍDKA) a dojdeme k autobusu do Slavného. BROUMOV je městem s bohatou historií a množstvím kulturních památek. Historické centrum Broumova s měšťanskými domy, morovým sloupem a několika kostely je městskou památkovou zónou. Dominantou Broumova je bezesporu benediktinský klášter (národní kulturní památka). Další významnou památkou je hřbitovní kostel P. Marie - nejstarší dřevěná sakrální stavba v Čechách.
4. den: Celodenní výlet do Polska – NP STOLOVÉ HORY: Ráz polských Stolových hor (Szczeliniec a Bledne Skaly) je zcela odlišný od ostatních pohoří v oblasti. Jednotlivé skály zvětrávají nestejnoměrně a vytváří tak rozdílné pásy se stržemi a fantastickými skalními útvary. Vydáme se na nádhernou pěší trasu z KARLÓWA do oblasti SZCELINIEC MALY a SZCELINIEC WIELKI (919 m.n.m, je nejvyšším vrcholem národního parku a zároveň nejvyšším pískovcovým vrcholem Polska. Jedná se o mohutnou plošinu zhruba 600 x 300 m s krásným skalním městem, ohraničenou téměř ze všech stran 60 metrů vysokými pískovcovými stěnami. Z vyhlídek na okrajových skalách plošiny se nabízejí úchvatné pohledy na okolní české i polské hory a Broumovskou kotlinu. Množství pískovcových skal různých tvarů, hluboké pukliny, průrvy, labyrinty a tunely rozhodně stojí za návštěvu. V turistické sezóně se na okruhu platí vstupné.) Naše trasa skončí opět na stejném místě v Karlówě. Odpoledne prohlídka NÁCHODA včetně zajímavého zámku. V případě neotevření hranice s Polskem bude pořádán výlet na českou protistranu Stolových hor, kde se nachází mnoho stezek mezi skalami jižní části BROUMOVSKÝCH STĚN na známé vyhlídky. Např. MODRÝ KÁMEN, BROUMOVSKÁ VYHLÍDKA, KAMENNÉ HŘIBY, SLAVENSKÁ VYHLÍDKA aj.
5. den: CHKO ORLICKÉ HORY , která byla vyhlášena 28. prosince 1969 s cílem chránit a uchovat harmonicky vyváženou krajinu Orlických hor, je oblast o ploše 204 km2. Ze SEDLA ŠERLICH se vydáme na jedinečný vyhlídkový vrchol DEŠTNÁ (1115 m). Přes Luisino údolí sestoupíme pak do Deštného v Orlických horách, kde nás bude čekat autobus. NOVÉ MĚSTO NAD METUJÍ - jedinečné historické městské centrum s krásně vyzdobeným barokním zámkem.
6. den: Druhý výlet v oblasti ORLICKÝCH HOR : od bunkru NA HOLÉM v dosud viditelné linii opevnění z let 1936 – 1938 se vydáme k prohlídce dělostředecké pevnosti HANIČKA z prvorepublikového období. Od pevnosti potom projdeme pod Anenským vrchem až do HORNÍ ROKYTNICE , kde na nás bude čekat autobus. ROKYTNICE V ORLICKÝCH HORÁCH – zámek a pozůstatky židovského hřbitova. Historická část města je vyhlášena městskou památkovou zónou. Návrat do Prahy ve večerních hodinách.