Břeclav - Břeclavské Podyjí a Pomoraví

cestovani
Je nám líto, ale prodej zájezdu již skončil
Ubytování: hotel Doprava: autokarem Strava: snídaně

Alternativní zájezdy

Nevyhovují vám alternativní zájezdy, vybírejte z celé nabídky...


Popis zájezdu

Břeclav - Břeclavské Podyjí a Pomoraví

Břeclavské Podyjí a Pomoraví • Lednicko – valtický areál. • Za vínem na Jižní Moravu. Slovácko, Podluží a Lednicko-valtický areál (UNESCO) nabízí hustou síť značených cest. Ubytování bude zajištěno na jednom místě. Budete mít možnost si trasu prodloužit či zkrátit. Navštívíte „malovaný kraj“, který se vyznačuje rovinatou nebo jen mírně zvlněnou krajinou a teplým podnebím na sklonku letní sezony. Lidovou architekturu najdete v každé z obcí. Bohatě zdobené kroje jsou dokladem zručnosti zdejších vyšívaček, krajkářek a švadlen. Vinařství a vinařská kultura prostupuje všemi obcemi. Vynikající vína najdete v mnoha vinných sklepích a vinotékách. Spojení radosti z pohybu s poznáním nového a s citlivým vnímáním krajiny, to vše skýtají cyklistické trasy.

Program zájezdu

1. den: : Odjezd v ranních hodinách, přesun na jižní Moravu. Cyklotrasa Strážnice - Skalice - Břeclav, celkem 52 km. Ve Strážnici možnost prohlídky skanzenu. Na kole do Skalice, prohlídka města. Po cyklostezkách přesun do Holíče, prohlídka zámku, města a výjezd na rozhlednu, románský kostelík sv. Markéty, Moravská Nová Ves, Hrušky, Břeclav.
2. den: : Cyklotrasa Břeclav - Petrov, celkem 51 km. Z Břeclavi na kolách přes Pohansko a Lanžhot do Mikulčic - prohlídka archeoskanzenu. Podle Moravy po slovenském břehu na Rohatec (výklopník), konec v Petrově u vinných sklepů Plže. Varianta po moravském břehu přes Hodonín na Rohatec. Z Petrova přesun autobusem do Břeclavi.
3. den: : Cyklotrasa okruh k soutoku Moravy a Dyje, celkem 50 km. Z Břeclavi podle Dyje k soutoku s Moravou a podle Moravy přes Lanžhot a zámeček Pohansko zpět do Břeclavi. Lužní lesy, průjezd oborou, asfaltové a šotolinové cesty.
4. den: : Cyklotrasa okruh Lednicko - valtickým areálem, celkem 51 km. Z Břeclavi do Lednice a od zámku průjezd Lednicko - valtickým areálem přes Apollonův chrám, Nový Dvůr, Rybniční zámeček, Hraniční zámeček, Hlohovec, Tři Grácie, Randezvous, zámek Valtice, Rajstnu zpět do Břeclavi. Odpoledne odjezd, návrat do 20:00 hodin.