Lednicko - Valtický areál - Lednicko-valtický areál na kole či pěšky

Ubytování: pension Doprava: autokarem Strava: vlastní
1 termín od 26. října 2024

Cena zájezdu

od 4 990 Kč


Hippoclub: Ubytováni jsme v penzionu Hippoclub přímo v Lednici v pokojích, apartmánech a chatkách s příslušenstvím. Do chatek lze zapůjčit přímotopy za 200 Kč. V pokojích je topení. Při včasném přihlášení si lze domluvit preferované ubytování. K dispozici máme dvoulůžkové pokoje s možností přistýlky, dvoulůžkové chatky s možností přistýlky a apartmány pro 4–6 osob. Lednicko-valtický areál na kole či pěšky: Zámek Lednice – skleník – Janův hrad – Děvičky – Děvín – Sirotčí hrádek – Mikulov – Kozí hrádek – Svatý kopeček – lázně Laa an der Thaya – Dyjsko-mlýnský náhon – zámek Valtice – vinné sklípky * NOVINKA * Denní přejezd, krátká cesta, podzimní prázdniny. * Vhodné pro cyklisty, turisty, milovníky vína i celé rodiny. * Pohodový podzimní zájezd do Lednicko-valtického areálu s návštěvou rakouského pohraničí. Cyklistům budou doporučený trasy v Lednicko... Celý popis

Lednicko - Valtický areál - Lednicko-valtický areál na kole či pěšky

Termíny a ceny

26.10. - 29.10.2024 sobota - úterý
vlastní autokarem
4 990 Kč
cena za 4 dny (3 noci)

Informace o cenách

Cena zahrnuje

  • Dopravu zájezdovým autobusem s WC a klimatizací včetně vjezdů a parkovného; 3x ubytování v penzionu Hippoclub Lednice, pokoje a chatky s příslušenstvím a možností přistýlky; 4x snídaně (formou bufetového stolu); služby průvodce; pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

  • Pojištění léčebných výloh ERV pojišťovny (pokud není objednané ve smlouvě), pobytové taxy (asi 30 Kč/os./noc, nutno platit na místě); vstupné (asi 500 Kč a 30 €)

    • Poznávací zájezdy
    • Krásy přírody

Popis zájezdu

Lednicko - Valtický areál - Lednicko-valtický areál na kole či pěšky

Hippoclub:
Ubytováni jsme v penzionu Hippoclub přímo v Lednici v pokojích, apartmánech a chatkách s příslušenstvím.

Do chatek lze zapůjčit přímotopy za 200 Kč. V pokojích je topení. Při včasném přihlášení si lze domluvit preferované ubytování.

K dispozici máme dvoulůžkové pokoje s možností přistýlky, dvoulůžkové chatky s možností přistýlky a apartmány pro 4–6 osob.

Lednicko-valtický areál na kole či pěšky:

Zámek Lednice – skleník – Janův hrad – Děvičky – Děvín – Sirotčí hrádek – Mikulov – Kozí hrádek – Svatý kopeček – lázně Laa an der Thaya – Dyjsko-mlýnský náhon – zámek Valtice – vinné sklípky

* NOVINKA

* Denní přejezd, krátká cesta, podzimní prázdniny.

* Vhodné pro cyklisty, turisty, milovníky vína i celé rodiny.

* Pohodový podzimní zájezd do Lednicko-valtického areálu s návštěvou rakouského pohraničí.


Cyklistům budou doporučený trasy v Lednicko-valtickém areálu a okolí Mikulova. Na „své“ si přijdou jak rodiny s dětmi, tak i „silniční dravci.“ Budeme ubytování v penzionu nebo v chatkách pár minut od zámeckého areálu v Lednici. Je zde možnost objednat vyjížďku v kočáře nebo jízdu na ponících. Večery strávíme příjemným posezením s degustací moravských vín.

(Cena FM do 20. 2. 2024)

Program zájezdu

1. den: : Odjezd v ranních hodinách (Česká Třebová kolem 9. hod.) směrem Brno a Lednice. Lednicko-valtický areál je nejrozsáhlejší koncepčně upravenou krajinou na světě, která je zapsaná na seznam světového dědictví UNESCO. Navštívíme zámek Lednice i zámecký palmový skleník s tropickou a subtropickou vegetací, projdeme se zámeckých parkem až k proslulému m inaretu a nezapomeneme si prohlédnout romantický Janův hrad . Zájemci mohou večer zakončit romantickou vyjížďkou v kočáře a posezením v příjemné restauraci v selském stylu.
2. den: : Po snídani přejedeme autobusem (bez cyklovleku) do Dolních Věstonic a po červené turistické značce vyrazíme po archeostezce na zříceninu hradu Děvičky. Poté vystoupáme na Děvín a budeme pokračovat k zřícenině Sirotčího hrádku . Možná se nám poštěstí najít písečnici velkokvětou, která neroste nikde jinde v České republice, či šalvěj etiopskou nebo ovsíř stepní, který roste nedaleko Mikulova od konce poslední doby ledové. Červená turistická značka nás dovede do centra Mikulova, kde zájemci mohou navštívit zámek Mikulov (12 km). Individuálně je možné zúčastnit se i prohlídky Svatého Kopečku , zříceniny Kozího Hrádku nebo Dietrichsteinské hrobky. Odjezd v podvečerních hodinách do Lednice.
3. den: : Po snídani vyrazíme do rakouského města Laa an der Thaya . Za procházku stojí historické centrum se Staroměstským náměstím , které si zachovalo svou podobu z počátku 13. století. Můžeme zde obdivovat spoustu budov, jako je např . stará radnice. Ve městě si prohlédneme také slavnou technickou památku: uměle vytvořený Dyjsko-mlýnský náhon (nazývaný též Mlýnská strouha). Jedná se o 31,6 km dlouhé vodní dílo , které začíná u české obce Krhovice a končí právě za Laa an der Thaya, kde se vrací do řeky Dyje. Den zakončíme v Therme Laa, neboť zdejší minerální vody dovedou pomoci s mnoha zdravotními komplikacemi . Návštěvníci mají k dispozici hned několik menších či větších bazénů , z nichž některé jsou vnitřní a další venkovní. Lázně Therme Laa jsou často označovány jako akvapark, a to zejména díky skutečnosti, že se tu nalézá 90 metrů dlouhý tobogán . Vodní radovánky si zde užijí děti i dospělí (26 € / 3 hod.). V podvečer se vrátíme zpět do Lednice.
4. den: : Tento den budeme pokračovat v prohlídce Lednicko-valtického areálu . Po červené turistické značce se vydáme k Lednickým rybníkům. Navštívíme Chrám Tří Grácií a budeme pokračovat k zámku Rendez-vous , který má podobu římského vítězného oblouku a je zasvěcen patronce lovu Dianě. Ladenská alej nás zavede do centra Valtic , kde zájemci mohou navštívit barokní zámek Valtice . (12 km). Průvodce nás za necelou hodinu provede více než dvaceti reprezentativními místnostmi někdejší rezidence lichtenštejnských knížat, jednoho ze tří nejbohatších rodů v rakousko-uherské monarchii. Dále navštívíme Kolonádu Na Reistně , stojící na nejvyšším místě Lednicko-valtického areálu, inspirovanou slavnou Gloriette ve vídeňském Schönbrunnu. V podvečer návrat domů (Česká Třebová kolem 19. hod., další dle trasy).