Modrava - Šumava, Vltava i policie Modrava

Je nám líto, ale prodej zájezdu již skončil
Ubytování: hotel *** Doprava: autokarem Strava: snídaně

Alternativní zájezdy

Nevyhovují vám alternativní zájezdy, vybírejte z celé nabídky...


Popis zájezdu

Modrava - Šumava, Vltava i policie Modrava

Šumava, Vltava i policie Modrava:
Chodsko a Šumava, od Lomikara po policii Modrava

NOVINKA - pobyt v hotelu Modrava v romantické části Šumavy.

Domažlice - Trhanov u Domažlic - pomník Jana Sladkého Koziny - Újezd u Domažlic - Chodský pes - MODRAVA - hrad Kašperk - Kašperské hory - Srní - Kvilda - prameny Vltavy - Tříjezerní slať - Klatovy - vodní hrad Švihov - Strakonice - PísekProhlédneme si městskou památkovou rezervaci Domažlice se šikmou věží, která se zachovala z původního chodského hradu. Trhanov u Domažlic kde je zámek slavného Lomikara, odpůrce Chodů i na pomník Jana Sladkého Koziny. Vzpomeneme na Chodské povstání v nejznámější chodské vsi Újezd u Domažlic (rodiště Jana Sladkého Koziny). Projdeme se k soše Chodského psa , největší psí soše v zemi. Chodský pes je národní plemeno České republiky a sochou vysokou 4 metry a dlouhou 8 metrů mohou štíhlí projít až do psí tlamy. Navečer dojedeme na hotel Modrava kde se ubytujeme.

Snídaně, výlet do blízkého okolí, při kterém navštívíme hrad Kašperk, nejvýše položený královský hrad v Čechách založený již Karlem IV. s jedinečnými výhledy na Šumavu.

Navštívíme také místa známá ze seriálu Policie Modrava - Kašperské hory, Srní, Kvildu ...

Snídaně a volný den, který využijeme k turistice v okolí hotelu, kde vede mnoho turistických a cyklistických cest, každý si vybere dle svých možností, lze také relaxovat v hotelu.

Soutok Vydry a Modravy , či Naučná stezka Modrava - Filipova Hu ť. Lze dojít i k pramenům Vltavy či na Tříjezerní slať.

Snídaně a výlet do Klatov a na vodní hrad Švihov. V Klatovech si projdeme krásné město s jedinečnou barokní lékárnou U bílého jednorožce a navštívíme katakomby s mumiemi mnichů pod Jezuitským kostelem, vystoupáme na Černou věž .

Pak na nás čeká popelčin Švihov . Jedna z nejmohutnějších fortifikačních staveb v zemi. Prohlédneme si vodní hrad a můžeme se vydat Po stopách Popelky, stezkou, která nás zavede do sadu kde měla Popelka Rozárku, nebo k rybníku kde se převrhl kočár s Dorou a macechou.... návrat na hotel, cestou pojedeme kolem Klostermannovy chalupy - hájovny z filmu pod Jezervčí skálou, Na pytlácké stezce a za Trnkovým keřem, návrat na hotel.

Po snídani vyklidíme pokoje, a vydáme se na cestu zpět. Zastavíme ve Strakonicích, ve městě s dominantním hradem a věží Rumpál, nemineme ani Velké náměstí s domy roztodivných jmen. Navštívíme město, které proslavily dudy a zejména skvělý hráč na dudy Švanda.

Zastavíme v Písku , kde projdeme historické centrum a podíváme se na Kamenný most , nejstarší dochovaný most v Čechách.

Návrat ve večerních hodinách, Česká Třebová okolo 21. hodiny.

Program je orientační, bude přizpůsobován počasí a okolnostem.

Stravování: snídaně

Snídaně formou bufetového stolu.

Doprava: autokarem

Odjezdová a svozová místa: Česká Třebová, Litomyšl, nebo Ústí nad Orlicí, Vysoké Mýto, Holice nebo Chrudim, Hradec Králové, Pardubice, Poděbrady (OMV), Praha.

+ 3 00 Kč: Lanškroun, Choceň, Svitavy, Vamberk.Čas odjezdu i příjezdu bude přizpůsoben trase, provozu a povětrnostním podmínkám. Je nutné počítat s odchylkou až dvě hodiny. Vše bude upřesněno v podrobných pokynech, které cestovní kancelář rozešle týden před odjezdem. Zastávky autobusu budou v souladu s platnými dopravními předpisy.

Klienti budou služby čerpat v rámci skupiny cca 30–50 osob. Při nižším počtu zájemců než 30 osob se služba či zájezd nemusí uskutečnit.

Ubytování: hotel ***

Hotel Modrava leží v překrásné přírodě v nadmořské výšce 980 m.n.m., ideální výchozí místo pro cyklistiku a turistiku.

Vybavení hotelu: wifi, sauna, whirpool, kulečník, vybavení pro děti, půjčovna kol a koloběžek,

Pokoje jsou dvoulůžkové s možností přistýlky, 1 pokoj je čtyřlůžkový a 1 apartmán šestilůžkový se třemi oddělenými ložnicemi.

Program zájezdu

1. den: : Odjezd, Česká Třebová okolo 5. hodiny ranní směrem H. Králové, Pardubice, Praha na Orlík. U zámku Orlík nasedneme na objednanou loď a doplujeme nádhernými divokými a skalnatými meandry Vltavy k jednomu z nejstarších legendárních českých hradů - Zvíkov, kde na nás bude čekat autobus. Prohlídka hradu Zvíkov, odjezd do Modravy, Navečer dojedeme na hotel Modrava kde se ubytujeme. Pro zájemce večeře (doporučuji).
2. den: : Snídaně, výlet do blízkého okolí, při kterém navštívíme hrad Kašperk, nejvýše položený královský hrad v Čechách založený již Karlem IV. s jedinečnými výhledy na Šumavu, prohlídka hradu. Procházka k Pustému hrádku, ze kterého je krásný výhled na hrad. Navštívíme také místa známá ze seriálu Policie Modrava - Kašperské hory (náměstí), Srní (návštěvnické centrum NP Šumava - lávka přes výběh s vlky ), Kvildu ... Lze také projít z Čeňkovi pily krásné Amálino údolí ke Králováckému dvorci Antýgl a do Modravy.
3. den: : Snídaně a volný den, který využijeme k turistice v okolí hotelu, kde vede mnoho turistických a cyklistických cest, každý si vybere dle svých možností, lze také relaxovat v hotelu. Nenáročná trasa - soutok Vydry a Modravy , či Naučná stezka Modrava - Filipova Hu ť (slatě). Lze jít stále lehce z kopce, neboť autobus zájemce vysadí na Filipově Huti, cestou na Kvildu. Náročnější trasa - lze dojít k pramenům Vltavy či na Tříjezerní slať. Autobus nás přiblíží na Kvildu , odkud vyjdeme přes slatě až k pramenům Vltavy a zpět do Modravy.
4. den: : Snídaně, autobusem vyjedeme přes Srní na Mechlov , odkud se vydáme velmi pohodlnou cestou podél Vchynicko - Tetovského plavebního kanálu z 18. století ke Králováckému dvorci Antýgl a přes Hradlový most do Modravy. Dojdeme naučnou stezkou plnou motýlů k pivovaru Modrava.
5. den: : Po snídani vyklidíme pokoje, a vydáme se na cestu zpět. Cestou projedeme přes Horskou Kvildu (jedno z nejchladnějších míst v naší zemi), zastavíme v Hošticích, zpopularizovaných trilogií Slunce, seno, ... projdeme si náves a můžeme se na místním hřbitově poklonit památce Michaela Tučného. Zastavíme v Písku , kde projdeme krásné historické centrum a podíváme se na Kamenný most , nejstarší dochovaný most v Čechách. Návrat ve večerních hodinách, Česká Třebová okolo 21. hodiny.