Ohře - 5 denní voda z Šabiny do Perštejna

Je nám líto, ale prodej zájezdu již skončil
Ubytování: kemp Doprava: vlastní Strava: snídaně

Alternativní zájezdy

Nevyhovují vám alternativní zájezdy, vybírejte z celé nabídky...


Popis zájezdu

Ohře - 5 denní voda z Šabiny do Perštejna

Ohře je řekou mnoha tváří. U Sokolova krátce protéká „měsíční krajinou“ povrchových dolů, naštěstí hned za Loktem s přístupným hradem a historickým městečkem přichází hluboké zalesněné údolí, v němž se objevují působivé Svatošské skály. Od Karlových Varů Ohře protéká mezi hřebenem Krušných hor a liduprázdnými Doupovskými Vrchy a přibývá peřejí. Pověstnými jsou například Hubertus, Kyselka a Velichovka, známé i z vodácké ságy „Proč bychom se netopili“. Peřeje se uklidňují teprve před Kláštercem, kde také naše plavba končí.

V ZÁKLADNÍ CENĚ již i UBYTOVÁNÍ V KEMPECH, SNÍDANĚ a VYPŮJČENÍ NEOPRÉNOVÝCH BOT a NEPROMOKAVÝCH BUND !

Noclehů celkem: 4

Míst pobytu celkem: 4

Sjížděný úsek: Šabina - Perštejn     |     Počet km: 74     |     Obtížnost:  WW 1+

Používané lodě: Otevřené klasické dvoumístné plastové Vydry, případně trojmístné Tukany s třetí sedačkou pro porcelánka nebo stabilní nafukovací dvoumístné Pálavy, vhodné zejména pro začátečníky nebo při větší vodě.

Minimální věk: Minimální věk účastníků u dětských skupin je 11 let, děti v doprovodu rodičů dle dohody.                                                     . ORGANIZACE PUTOVÁNÍ: Minimální počet účastníků v jedné skupině je 15 osob, maximální dle dohody. Denní sjížděné úseky jsou dlouhé cca 15–25 km. Plavba probíhá za účasti našich zkušených instruktorů, kteří zajišťují hladký průběh programu včetně instruktáže účastníků a proškolení před plavbou. Veškeré potřebné vybavení k plavbě – plastové kánoe, plovací vesty, pádla a vodotěsné sudy na uložení některých osobních věcí v lodích, jakož i jeho přepravu a přepravu osobních zavazadel během programu zajišťuje Sport-S. K dispozici účastníkům je i další sportovní a tábornické vybavení (volejbalový, fotbalový míč, petanque, frisbee, pivní sety, sekera, pila). Všichni účastníci musí umět plavat!

Fakultativní nabídka: Během plavby je možné navštívit historické, kulturní a technické památky v okolí. Vstupné do navštívených objektů není zahrnuté do ceny.

Organizátor zájezdu: Sport-S si vyhrazuje právo rozhodnout s ohledem na bezpečnost všech účastníků vodáckých programů i z důvodu ochrany poskytovaného vybavení v případě nepříznivého vodního stavu o provedení následujících změn v programu: • Pokud je aktuální vodní stav nízký tak, že zabraňuje splutí zvolené řeky nebo úseku, může Sport-S stanovit náhradní trasu po jiné řece nebo úseku při zachování obdobných podmínek (termín, obtížnost, cena, apod.) nebo program zrušit. • Při vyšších vodních stavech a tudíž zvýšené obtížnosti sjížděné řeky může Sport-S nahradit obvykle používané vybavení – otevřené kánoe bezpečnějšími nafukovacími čluny (pálavy, orinoka), popř. stanovit náhradní trasu nebo program zrušit

Program zájezdu

1. den: v podvečer sraz v Šabině na tábořišti
2. den: po snídani, sbalení stanů a úvodní instruktáži plavba Šabina - Loket, 20 km
3. den: po snídani plavba z Lokte do Hubertusu, 21 km. Cestou zastávka u malebných Svatošských skal a v Karlových Varech. V případě, že byste chtěli ve Varech strávit více času, lze po dohodě trasu zkrátit.
4. den: po snídani plavba z Hubertusu do Vojkovic, 19 km. Hned po vyplutí nás čeká pověstná peřej v Hubertusu, v případě zájmu si ji můžeme sjet vícekrát a pořádně si ji užít. Hubertusem ale peřeje nekončí, budou nás dnes doprovázet po celý den a peřeje Kyselka nebo Velichovka budou také stát za to.
5. den: po snídani plavba z Vojkovic do Perštejna 14 km. Ohře i v tomto úseku stále uhání, i když peřeje již nedosahují takové síly. Řeka stále příjemně teče v hlubokém údolí mezi Krušnými horami a Doupovskými vrchy. Poslední větší peřej nás očekává v Boči a pak už se proud vody zpomalí a zanedlouho nám skály nad řekou signalizují blízkost Perštejna a tím i konec naší plavby.