Sázava - 7denní voda ze Světlé do Pikovic


Vydejte se s námi na týdenní vodáckou dovolenou na Sázavu. Naleznete zde jak krásné a divoké peřeje na Stvořidlech nebo z Krhanic do Pikovic, tak i dlouhé „voleje“ s klidnou hladinou téměř bez pohybu. Sázava je proslulá velkým množstvím jezů, mnohé jsou sjízdné a přispívají ke zpestření plavby. A nepřijdete ani o jízdu pověstným "Posázavským pacifikem", kterým se přesuneme z města Sázavy, kam doplujeme po vodě do Týnce nad Sázavou, abychom si na závěr plavby vychutnali legendární sázavské peřeje v kaňonu do Pikovic. Noclehů celkem: 6 Míst pobytu celkem: 6 Sjížděný úsek: Mrzkovice - Pikovice Počet km : 112 Obtížnost : ZW C až WW 2+ ORGANIZACE PUTOVÁNÍ: Minimální počet účastníků v jedné skupině je 15 osob, maximální dle dohody. Minimální věk účastníků u dětských skupin je 12 let, děti v doprovodu rodičů dle dohody. Denní sjížděné úseky jsou dlouhé cca 15–25 km. Plavba probíhá za účasti našich zkušených instruktorů, kteří zajišťují... Celý popis

Sázava - 7denní voda ze Světlé do Pikovic

Termíny a ceny

červenec 2021

02.07. - 08.07.2021 pátek - čtvrtek
snídaně vlastní
3 250 Kč
cena za 7 dní (6 nocí)
16.07. - 22.07.2021 pátek - čtvrtek
snídaně vlastní
3 250 Kč
cena za 7 dní (6 nocí)

srpen 2021

01.08. - 07.08.2021 neděle - sobota
snídaně vlastní
3 250 Kč
cena za 7 dní (6 nocí)

Informace o cenách

Slevy

 • Porcelánek: dítě do 11 let v doprovodu rodičů na 3. místě v kánoi za paušální cenu 195 Kč/den
 • Slevy pro děti do 15 let - viz ceník
 • 5% pro věrné klienty
 • První moment -8% pro stálé klienty, -5% pro ostatní při objednání a úhradě min. zálohy do 31.3
 • SKUPINOVÉ SLEVY:
 • Výhodné ceny pro skupiny - viz VODA PRO SKUPINY
 • Výhodné ceny pro školy a skupiny školní mládeže - viz VODA PRO ŠKOLY

Cena zahrnuje

 • Vypůjčení sportovního vybavení včetně lodí, pádel, plovacích vest, vodotěsných sudů
 • Vypůjčení neoprenových bot a nepromokavých bund
 • Poplatky za stanování
 • Snídaně
 • Přeprava osobních věcí během programu
 • Sportovní instruktor - organizátor
 • DPH

Cena nezahrnuje

 • V ceně není zahrnuto: Přeprava účastníků Ledečko - Zlenice
 • Služby za příplatek:
 • Přeprava řidičů k autům a účastníků během programu

Popis zájezdu

Sázava - 7denní voda ze Světlé do Pikovic

Vydejte se s námi na týdenní vodáckou dovolenou na Sázavu. Naleznete zde jak krásné a divoké peřeje na Stvořidlech nebo z Krhanic do Pikovic, tak i dlouhé „voleje“ s klidnou hladinou téměř bez pohybu. Sázava je proslulá velkým množstvím jezů, mnohé jsou sjízdné a přispívají ke zpestření plavby. A nepřijdete ani o jízdu pověstným "Posázavským pacifikem", kterým se přesuneme z města Sázavy, kam doplujeme po vodě do Týnce nad Sázavou, abychom si na závěr plavby vychutnali legendární sázavské peřeje v kaňonu do Pikovic.

Noclehů celkem: 6

Míst pobytu celkem: 6

Sjížděný úsek: Mrzkovice - Pikovice
Počet km : 112
Obtížnost : ZW C až WW 2+

ORGANIZACE PUTOVÁNÍ:
Minimální počet účastníků v jedné skupině je 15 osob, maximální dle dohody. Minimální věk účastníků u dětských skupin je 12 let, děti v doprovodu rodičů dle dohody. Denní sjížděné úseky jsou dlouhé cca 15–25 km. Plavba probíhá za účasti našich zkušených instruktorů, kteří zajišťují hladký průběh programu včetně instruktáže účastníků a proškolení před plavbou. Veškeré potřebné
vybavení k plavbě – plastové kánoe, plovací vesty, pádla a vodotěsné sudy na uložení některých osobních věcí v lodích, jakož i jeho přepravu a přepravu osobních zavazadel během programu zajišťuje Sport-S. K dispozici účastníkům je i další sportovní a tábornické vybavení (volejbal, fotbal, petanque, frisbee, pivní sety, sekera, pila).
Všichni účastníci musí umět plavat!
POUŽÍVANÉ LODĚ: otevřené klasické dvoumístné plastové Vydry, případně trojmístné Tukany s třetí sedačkou pro porcelánka nebo stabilní nafukovací dvoumístné Pálavy, vhodné zejména pro začátečníky.

V ZÁKLADNÍ CENĚ již i SNÍDANĚ a VYPŮJČENÍ NEOPRÉNOVÝCH BOT DO VODY a NEPROMOKAVÝCH BUND pro případ zhoršeného počasí!

Fakultativní nabídka: Během plavby je možné navštívit historické, kulturní a technické památky v okolí. Vstupné do navštívených objektů není zahrnuté do ceny.

Stravování: snídaně

V ceně je snídaně na tábořištích formou bufetu – zahrnuje obvykle čaj, kávu, pečivo, máslo nebo margarín, džem, sýry, uzeniny nebo paštiku, sladké pečivo, případně ovoce.

Další stravování během dne nebo po doplutí buď z vlastních zásob nebo s využitím místního občerstvení a hospůdek na trase a v místě doplutí.

Doprava: vlastní

• Dopravu na místo zahájení plavby a z místa jejího ukončení si účastníci zajišťují sami. Místa zahájení a ukončení plavby jsou dobře dostupná veřejnou dopravou (vlakem).
• Doprava účastníků vlakem z Ledečka do Zlenic v ceně zahrnuta není, účastníci plavby si ji platí na místě sami.

Nástupní místa: Tábořiště Stvořidla

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ:
Sport-S si vyhrazuje právo rozhodnout s ohledem na bezpečnost všech účastníků vodáckých programů i z důvodu ochrany poskytovaného vybavení v případě nepříznivého vodního stavu o provedení následujících změn v programu:
• Pokud je aktuální vodní stav nízký tak, že zabraňuje splutí zvolené řeky nebo úseku, může Sport-S stanovit náhradní trasu po jiné řece nebo úseku při zachování obdobných podmínek (termín, obtížnost, cena, apod.) nebo program zrušit.
• Při vyšších vodních stavech a tudíž zvýšené obtížnosti sjížděné řeky může Sport-S nahradit obvykle používané vybavení – otevřené kánoe bezpečnějšími nafukovacími čluny (pálavy, orinoka), popř. stanovit náhradní trasu nebo program zrušit

Ubytování: kemp

Ubytování na tábořištích a v kempech na břehu řeky ve vlastních stanech.

Program zájezdu

1. den: V podvečer sraz na tábořišti Stvořidla, ubytování ve stanech.
2. den: přejezd vlakem proti proudu do Mrzkovic, plavba zpět z Mrzkovic přes peřeje Stvořidla do Chřenovic, 22 km. Ubytování na tábořišti ve stanech.
3. den: Plavba z Chřenovic do Horky, 12 km. Ubytování v kempu ve stanech.
4. den: Plavba z Horky do Kácova, 21 km. Ubytování v kempu ve stanech.
5. den: Plavba z Kácova do Ledečka, 23 km. Přejezd vlakem do Zlenic, ubytování v kempu ve stanech.
6. den: plavba Zlenice - Týnec nad Sázavou, ubytování v kempu ve stanech.
7. den: plavba Týnec - Pikovice, ukončení plavby, odjezd domů.