Uherské Hradiště - Slovácké slavnosti vína na kole

Ubytování: hotel *** Doprava: autokarem Strava: snídaně
1 termín od 6. září 2024

Cena zájezdu

od 4 950 Kč


Slovácké slavnosti vína na kole Cykloturistický zájezd do kraje lahodného vína, folkloru, lidových tradic, řemeslného umu, radosti a dobrých lidí. Slovácké slavnosti vína a otevřených památek jsou jedinečnou akcí, kde se snoubí temperament lidových tradic, kultury, pestrost slováckých krojů, muziky, živelnosti a spontánní atmosféry. Královské město Uherské Hradiště – srdce Slovácka – nabízí neopakovatelný zážitek a ochutnávku živého folkloru v duchu vinařských tradic, lidové písně a tance. Slavnosti nejsou "obyčejným" folklorním festivalem, ale skutečnou reprezentativní národopisnou slavností více než šedesáti měst a obcí z celého regionu Slovácka. Celý popis

Uherské Hradiště - Slovácké slavnosti vína na kole

Termíny a ceny

06.09. - 08.09.2024 pátek - neděle
snídaně autokarem
4 950 Kč
cena za 3 dny (2 noci)

Informace o cenách

Slevy

 • Děti do 15 let
 • Dětská sleva
 • Rodinná sleva
 • Seniorská
 • Skupinová (nad 6 osob)
 • Sleva pro stálé klienty
 • Váleční veteráni a vojáci

Cena zahrnuje

 • přeprava, 2x ubytování, 2x
 • snídaně a průvodce

  • Aktivní dovolená
  • Cyklistika

Popis zájezdu

Uherské Hradiště - Slovácké slavnosti vína na kole

Slovácké slavnosti vína na kole Cykloturistický zájezd do kraje lahodného vína, folkloru, lidových tradic, řemeslného umu, radosti a dobrých lidí. Slovácké slavnosti vína a otevřených památek jsou jedinečnou akcí, kde se snoubí temperament lidových tradic, kultury, pestrost slováckých krojů, muziky, živelnosti a spontánní atmosféry. Královské město Uherské Hradiště – srdce Slovácka – nabízí neopakovatelný zážitek a ochutnávku živého folkloru v duchu vinařských tradic, lidové písně a tance. Slavnosti nejsou "obyčejným" folklorním festivalem, ale skutečnou reprezentativní národopisnou slavností více než šedesáti měst a obcí z celého regionu Slovácka.

Program zájezdu

1. den: : Odjezd v ranních hodinách, přesun na Moravu. Cyklotrasa Hostýn - Holešov - Otrokovice - Napajedla - Uherské Hradiště, celkem 55 km. HOSTÝN - významné mariánské poutní místo, bazilika nanebevzetí Panny Marie, Jurkovičova křížová cesta. Na nejvyšším vrcholu rozhledna. NAPAJEDLA - hřebčín.
2. den: : Krátký okruh okolo Uherského Hradiště. UHERSKÉ HRADIŠTĚ - účast na Slováckých slavnostech. Vstupné se neplatí. Čeká vás Hradišťský jarmark s prezentací lidových řemesel a prezentace celého Slovácka. Večer vinné sklepy s cimbálovými muzikami. Celý den jsou otevřené památky: Františkánský klášter, kostel Františka Xaverského, bývalý justiční palác, Slovácké muzeum, areál měšťanských vinných sklepů a další.
3. den: : Cyklotrasa Uherské Hradiště - Veselí nad Moravou - Hroznová Lhota - Kněždub - Tvarožná Lhota - Strážnice - Plže, celkem 45 km. KNĚŽDUB - pseudogotický kostel, náves s malebnými stavbami lidové architektury. HROZNOVÁ LHOTA - v obci se dochoval dům malíře Joži Úprky, který zde žil a tvořil. TVAROŽNÁ LHOTA - malé muzeum oskeruší - strom Slovácka. STRÁŽNICE - slovácký skanzen (muzeum vesnice jihovýchodní Moravy). PLŽE - vinné sklepy, památková rezervace lidové architektury. V odpoledních hodinách odjezd, návrat do 20:30 hodin.