Okruh severním Egyptem + ALEXANDRIE + TAJEMNÁ OÁZA SÍWA (letecky z Prahy)

Ubytování: hotel *** Doprava: letecky Strava: plná penze
1 termín od 9. dubna 2024

Cena zájezdu

od 59 990 Kč 62 490 Kč


Dobrodružství mezi pyramidami, pouštní safari, poklady Alexandrie… a severu Egypta. Ocitnete se na nekropoli v Sakkáře, vyrazíte do největší oázy Fajjúm, do Údolí velryb a povečeříte v beduínském kempu oázy Síwa. Probádáte podzemní katakomby Alexandrie i egyptské muzeum v Káhiře. Vyzkoušíte blahodárné horké prameny i solná jezera. Poznávejte skryté perly Egypta, poznávejte sebe! Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla. V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně. Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak. Cestovní pojištění: Slavia A - Travel Standart + STORNO (50 Kč / den / osoba) Slavia B - Travel Plus + STORNO (63 Kč /... Celý popis

Okruh severním Egyptem + ALEXANDRIE + TAJEMNÁ OÁZA SÍWA (letecky z Prahy)

Termíny a ceny

09.04. - 19.04.2024 úterý - pátek
plná penze letecky
Sleva 4% 62 490 Kč 59 990 Kč
cena za 11 dní

Informace o cenách

Cena zahrnuje

 • letenka Praha – Káhira – Praha včetně letištních tax (s jedním přestupem)
 • kabinové a odbavované zavazadlo dle pravidel pro přepravu zavazadel
 • transfery letiště – hotely – letiště
 • veškerá doprava dle programu
 • 4x ubytování v hotelu v Káhiře
 • 2x ubytování v Alexandrii
 • 1x ubytování v Marsa Matruh
 • 3x ubytování v Síwě
 • 9x plná penze
 • služby průvodce (mimo individuální volno)

Cena nezahrnuje

 • cestovní pojištění
 • vstupní vízum: 25 USD (placeno na místě)
 • vstupné do památek v rámci programu: cca 135 USD
 • doporučené kapesné: cca 300 USD (z toho průvodce bude vybírat na vstupné + spropitné pro průvodce a řidiče na začátku zájezdu – 40 USD)
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj: 9 500 Kč

  • Pobytové zájezdy

Popis zájezdu

Okruh severním Egyptem + ALEXANDRIE + TAJEMNÁ OÁZA SÍWA (letecky z Prahy)

Dobrodružství mezi pyramidami, pouštní safari, poklady Alexandrie… a severu Egypta. Ocitnete se na nekropoli v Sakkáře, vyrazíte do největší oázy Fajjúm, do Údolí velryb a povečeříte v beduínském kempu oázy Síwa. Probádáte podzemní katakomby Alexandrie i egyptské muzeum v Káhiře. Vyzkoušíte blahodárné horké prameny i solná jezera. Poznávejte skryté perly Egypta, poznávejte sebe!

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.


V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.


Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Cestovní pojištění: Slavia A - Travel Standart + STORNO (50 Kč / den / osoba)
Slavia B - Travel Plus + STORNO (63 Kč / den / osoba)
Slavia C - Travel Exclusive + STORNO (80 Kč / den / osoba)
Kooperativa A (50 Kč / den / osoba)
Kooperativa B Evropa (100 Kč / den / osoba)
Srovnání pojištění

Stravování: plná penze

v hotelech je podávána snídaně a večeře formou bufetu
během poznávací části budou obědy zajištěny v restauracích (nápoje nejsou v ceně)

Ubytování: hotel ***

4* hotel v Káhiře, Alexandrii, Marsa Matruh a Síwě
pokoje s vlastním sociálním zařízením

Program zájezdu

1. den: Odlet z Prahy do Káhiry s jedním přestupem. Po příletu do Káhiry se přesuneme na hotel a odpočineme si po cestě.
2. den: Dnešek věnujeme objevování pyramidových polí. Navštívíme tzv. Lomenou pyramidu a Červenou pyramidu i tehdejší hlavní město Mennofer. Odpoledne strávíme na nekropoli v Sakkáře. Nejdříve se vydáme za poznáním nejstarších dějin Egypta. V blízkosti dnešní Káhiry se nachází  pyramidová pole , která vznikla jako pohřebiště hlavního města staré říše – Mennoferu . Začneme Dahšúrem (UNESCO), kde si faraon Snofru, největší stavitel pyramid v dějinách, nechal postavit hned dvě monumentální hrobky, a to tzv. Lomenou pyramidu a Červenou pyramidu , jejichž útroby a spletité chodby navštívíme. Dále budeme pokračovat do archeologického areálu tehdejšího hlavního města Mennofer (UNESCO) , kde si prohlédneme artefakty připomínající slavnou historii města a také kolosální sochu faraona Ramesse II. . Po obědě strávíme celé odpoledne na nekropoli v Sakkáře (UNESCO) , kde vedle slavné Džoserovy pyramidy  prozkoumáme i nádherně zdobené mastaby velmožů, filozofický kroužek či tajemné Serapeum , které sloužilo jako pohřebiště posvátných býků. V případě dostatku volného času navštívíme i dílnu na výrobu papyru .  
3. den: Čeká nás výlet do největší egyptské oázy Fajjúm. Dáme si oběd u tzv. Magického jezera v tradičním beduínském stanu a den zakončíme v unikátním Údolí velryb, kde nahlédneme až do pravěku. Po snídani vyrazíme na celodenní výlet, během kterého poznáme krásy největší egyptské oázy Fajjúm . Džípy se přes písečné duny vydáme do národního parku Wadi El Rayan . Naši cestu budou lemovat pískovcové skály, někdy až bizarních tvarů, a z několika vyhlídek se budeme kochat pouštní krajinou se slanými jezery. U tzv. Magického jezera poobědváme v tradičním beduínském stanu . Dále budeme pokračovat k největším egyptským vodopádům El Rayan . Navštívíme staroegyptský chrám krokodýlího boha Sobka Qasr Qarun a náš program ukončíme hluboko v poušti návštěvou unikátního Údolí velryb (UNESCO) , kde písečná eroze odkryla stovky obrovských koster a fosilií pravěkých živočichů, předchůdců dnešních velryb. 
4. den: Dnes prozkoumáme centrum Káhiry s její moderní historií. Po obědě se zastavíme u Prezidentského paláce a poté se vydáme za královskými mumiemi do Muzea egyptské civilizace. Po snídani se vydáme na průzkum samotného centra Káhiry a její moderní historie. Ze 186 metrů vysoké Káhirské věže , která se k nebi tyčí na ostrově Gezíra jako symbol novodobé Káhiry, budeme mít nádherný výhled na celé město. Na sousedním ostrově Rhoda si dále projdeme budovy královského paláce Manial z 19. stol., který sloužil jako rezidence egyptských vládců. Vedle trůnního sálu uvidíme i obytné budovy či malé lovecké muzeum. Po obědě se zastavíme u současného Prezidentského paláce a dále budeme pokračovat na návštěvu Muzea egyptské civilizace s unikátní výstavou královských mumií.
5. den: Dopoledne strávíme v údolí Vádí Natrun, kde poznáme kořeny egyptské koptské církve. Pak vyrazíme do slavné Alexandrie. Prohlédneme si zdejší katakomby či citadelu postavenou z ruin majáku. Po snídani se vydáme Nilskou deltou do údolí Vádí Natrun , kde se celá staletí těžila sůl používaná pro mumifikaci . Údolí ovšem patří i mezi nejstarší monastické oblasti světa. Již ve 4. stol. zde vznikly první křesťanské kláštery a život místních poustevníků měl zásadní význam i pro formování evropského mnišství. Během naší zastávky navštívíme např. kláštery sv. Makaria či sv. Bišoje a dozvíme se o kořenech egyptské koptské církve. Dále budeme pokračovat do slavné Alexandrie , důležitého přístavu na pobřeží Středozemního moře, která byla založena v roce 332 př. n. l. Alexandrem Velikým . Zde navštívíme podzemní katakomby Kom Al Shukafa , Serapeum s Pompejovým sloupem či citadelu postavenou z ruin slavného majáku , starověkého divu světa. Po obědě se krátce zastavíme i u novodobé Alexandrijské knihovny , v případě možnosti se podíváme i dovnitř.  
6. den: Budeme pokračovat v prohlídce Alexandrie a poté se přesuneme do přístavu El Alamein. Závěr dne si vychutnáme v letovisku Marsa Matruh známém svými bělostnými plážemi. Po snídani budeme pokračovat prohlídkou Alexandrie. Navštívíme areál krásně zachovaného antického divadla a prohlédneme si tzv. Ptačí vilu s krásnými mozaikami . V těsném sousedství prozkoumáme sbírky místního Národního archeologického muzea . Podél pobřeží Středozemního moře se přesuneme do přístavu El Alamein , který se stal důležitým bojištěm 2. světové války. Více detailů o válečné historii se dozvíme během návštěvy Vojenského muzea u blízkého válečného hřbitova. Po obědě vyrazíme do letoviska Marsa Matruh vyhlášeného krásnými plážemi s bílým pískem.
7. den: Konečně vyrazíme za kouzlem tajemné oázy Síwa, kde se sám Alexandr Veliký nechal provolat egyptským faraónem. Odpoledne si užijeme odpočinek pod palmami na ostrově Fatnas. Ráno se vydáme přes Západní poušť až do blízkosti libyjské hranice, kde v Kattarské proláklině leží tajemná oáza Síwa , věhlasná už ve starověku díky své oratoři boha Amona. Až sem putoval i Alexandr Veliký , aby se zde nechal provolat egyptským faraónem. Po obědě a ubytování v hotelu se vydáme na krásný ostrov Fatnas , kde na břehu solného jezera pod datlovými palmami budeme po dlouhé cestě relaxovat až do západu slunce. 
8. den: Dnes poznáme samotnou oázu. Projdeme se městem Shali a zastavíme se na Hoře mrtvých. Pak vyrazíme džípy na pouštní safari a večer ochutnáme pokrmy připravené pod horkým pískem. Po snídani se vydáme na průzkum samotné oázy Síwa. Projdeme se uličkami středověkého města Shali , na jehož okraji stojí stejnojmenná pevnost ze 13. století . Opuštěné ruiny města pod pískovcovou skálou jsou krásnou ukázkou zašlé slávy Síwy a do dneška jsou velmi působivé. Další zastávkou bude Hora mrtvých , která od starověku sloužila jako pohřebiště a je provrtána desítkami hrobek. V případě možnosti navštívíme i malé muzeum berberské kultury . Po obědě vyrazíme džípy na pouštní safari až k horkým pramenům Ber Wahed , kde na vlastní kůži vyzkoušíme léčivou sílu místních vod. Po relaxaci a koupání přejedeme do beduínského kempu, na dunách budeme pozorovat západ slunce a po setmění ochutnáme místní speciality vařené pod horkým pískem . Dobrodruzi mohou fakultativně přespat přímo v poušti v beduínském stanu , ostatní se vrátí na hotel. 
9. den: V Síwě si ještě nenecháme ujít Amonův chrám. Následně se přes pohoří Dakrour dostaneme až k solným jezerům, kde si užijeme koupání. Pak si odpočineme na ostrově Taghaghen. Nejprve navštívíme nejdůležitější památku oázy Síwa, Amonův chrám s věhlasnou oratoří , který byl postaven v 6. století př. n. l. Jeho nejslavnějším návštěvníkem byl Alexandr Veliký , který se dle legendy měl právě zde nechat kněžími jmenovat egyptským faraónem. Přes pohoří Dakrour přejedeme k solným jezerům , kde bude čas na koupání a relaxaci. Poté navštívíme tzv. Kleopatřin pramen , přírodní jezírko s průzračnou vodou, ve kterém měla koupat i sama slavná královna. Den zakončíme na ostrově Taghaghen odpočinkem a pozorováním západu slunce . 
10. den: Celodenní přejezd krásnou krajinou zpět do Alexandrie. Po cestě si vychutnáme oběd v letovisku Marsa Matruh. Po brzké snídani vyrazíme na celodenní přejezd Západní pouští . Během jízdy se budeme kochat krásnou krajinou a odpočívat po pestrém programu. V letovisku Marsa Matruh se zastavíme na oběd.  Jakmile dojedeme do Alexandrie, ubytujeme se po dlouhé cestě a dáme si večeři.
11. den: Z Alexandrie se přesuneme do Káhiry a odletíme do ČR. Dle letového řádu nás čeká přejezd do Káhiry na mezinárodní letiště a návrat zpět do Prahy .