Ekvádor, Kolumbie - Z rovníku ke Karibiku

  • ubytování: hotelubytování: hotel
    strava: vlastnístrava: vlastní
    doprava: leteckydoprava: letecky
1 termín od 23. února 2019
od 82 990 Kč
Přidat do oblíbených zájezdů

Ekvádor, Kolumbie Z ROVNÍKU KE KARIBIKU Celý popis ...
Ekvádor, Kolumbie - Z rovníku ke Karibiku

Termíny a ceny

únor 2019

23.02. - 22.03.2019 sobota - pátek
vlastní letecky (Praha)
82 990 Kč
cena za 28 dní (27 nocí)

Informace o cenách

Cena zahrnuje

  • letenka Praha-Quito, Bogota-Praha, přelet Preira-Cartagena, Santa Marta-Bogota vč. let. tax a poplatků cca 29 000 Kč, místní doprava (autobus, minibus, loď), 25x ubytování v turistickém hotelu (z toho 1x v domorodém domě v Amazonii), 2denní výlet do amazonské džungle včetně stravování, lodní výlet do NP Corales del Rosario y San Bernardo, pojištění léčebných výloh v zahraničí vč. storna zájezdu, vedoucí zájezdu, informační materiály

Cena nezahrnuje

  • vstupné a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
  • 1lůžkový pokoj 10 500 Kč, zvýšení pojištění storna zájezdu do 80 000 Kč za 600 Kč

Popis zájezdu

Ekvádor, Kolumbie - Z rovníku ke Karibiku

Ekvádor, Kolumbie
Z ROVNÍKU KE KARIBIKU
Pořadatelem zájezdu je CK Poznání s.r.o.

Program zájezdu

1. den: letecký přesun do QUITA, výhledy na sopky COTOPAXI (5 897 m), ILINIZU NORTE (5 126 m), SUR (5 248 m) a PICHINCHU (4 776 m), prohlídka historického centra (náměstí Plaza Grande s katedrálou, náměstí a kostel Santo Domingo), výjezd lanovkou na vrchol CRUZ LOMA (4 100 m) na úbočí sopky PICHINCHA s vyhlídkou na město a okolí, slavnostní překročení rovníku u MITAD DEL MUNDO.
3. den: cesta po PANAMERICKÉ DÁLNICI do NP COTOPAXI (5 897 m, sopečná krajina, jezero Limpiopungo, divocí koně), smaragdově zbarvené kráterové jezero QUILOTOA, procházka po hraně kráteru a možnost pohodového treku indiánským venkovem až do vesnice CHUGCHILAN.
5. den: lázeňské městečko BANOS pod dýmajícími sopkami TUNGURAHUA (5023m) a SANGAY (5300m), odpočinek v termálních lázních, možnost bunjee jumpingu, jízdy na koni, canopy nebo canyoningu
6. den: dvoudenní výlet do amazonské džungle, jedinečný ekosystém tropického deštného pralesa, cestou zastávky u vodopádů MANTO DE NOVIA a PAILÓN DEL DIABLO, plavba na domorodé kánoi, ochutnávka tropických plodů, koupání ve vodopádech a nocleh v místní osadě s pozorováním kajmanů.
8. den: slavné pestrobarevné indiánské trhy v OTAVALU, vodopád PEGUCHE - rituální očistné místo, výlet do rezervace COTACACHI s plavbou po jezeře CUICOCHA, městečko COTACACHI s obchůdky s kožedělnými výrobky.
10. den: odjezd do Kolumbie, místo zjevení Panny Marie - neogotická svatyně LAS LAJAS 100 m nad kaňonem řeky GUÁITARA, průjezd údolím sopečných kuželů a hlubokých strží do PASTA (koloniální centrum, kostel Svatého Jana Křtitele), výlet na ostrov COROTOA na jezeře LA COCHA (2 800 m) s unikátním ekosystémem mlžného lesa.
12. den: "Bílé město" POPAYÁN - perla koloniální architektury (kostely San Francisco a Santo Domingo, La Hermita, skvělá muzea).
13. den: odjezd do nitra pohoří CORDILLERA OCCIDENTAL, záhadná archeologická lokalita SAN AGUSTÍN (předkolumbovské sochy a hrobky rozeseté v džungli), možnost pěších výletů, jízdy na koni nebo raftingu na řece Magdalena.
15. den: přesun do fascinující minipouště TATACOA (aridní krajina roklí s téměř pětimetrovými kaktusy), noc strávená pozorováním hvězd na jednom z nejlepších míst na světě.
16. den: SALENTO - koloniální městečko v srdci kávové oblasti ZONA CAFETERA (exkurze po kávových plantážích a seznámení s tradicí kolumbijské kávy), výlet do údolí COCORA v NP LOS NEVADOS (krajina nejvyšších palem světa - voskových), odjezd do PEREIRY a letecký přesun do CARTAGENY.
19. den: nejkrásnější kolumbijské město a významný koloniální přístav CARTAGENA (pestrobarevná náměstí, pevnost San Felipe, Palác inkvizice, kostel San Pedro Claver, procházka po hradbách, bohatý noční život), celodenní lodní výlet po ostrůvcích v NP CORALES DEL ROSARIO Y SAN BERNARDO.
21. den: pohoda a odpočinek v zátokách u rybářské vesnice TAGANGA, ztracený ráj na karibském pobřeží v NP TAYRONA, koupání, šnorchlování, možnost jednodenního treku k ruinám prehispánského města EL PUEBLITO.
24. den: letecký přesun do BOGOTY, solná katedrála vytesaná v obřích solných dolech v ZIPAQUIŘE, půvabné koloniální městečko VILLA DE LEYVA (muzeum zkamenělin se 120 milionů let starou kostrou kronosaura), kamenná indiánská observatoř EL INFIERNITO, možnost jednodenního treku krajinou frajilejonů k posvátné laguně IGUAQUE indiánů Muisca.
27. den: hlavní město Kolumbie BOGOTÁ (Plaza de Bolívar, katedrála, Palacio de San Carlos, Muzeum zlata), návrat do ČR

Podobné zájezdy