Francouzská Polynésie

cestovani
Je nám líto, ale prodej zájezdu již skončil
Ubytování: hotel *** Doprava: letecky Strava: vlastní

Alternativní zájezdy

Nevyhovují vám alternativní zájezdy, vybírejte z celé nabídky...


Popis zájezdu

Francouzská Polynésie

Kombinovaný zájezd po nejkrásnějších ostrovech Francouzské Polynésie Vás přenese do jiné dimenze. Zájezd doprovází zkušený český průvodce.

Poloha: Dle programu

Stravování: vlastní

Dle programu

Ubytování: hotel ***

Dle programu

Program zájezdu

1. den: 2. 5. čtvrtek – odlet z Prahy z letiště Václava Havla v 11:45 hod. z Terminálu č. 2. s leteckou společností Air France přes Paříž (bez čekání) a Los Angeles (technické mezipřistání) do Francouzské Polynésie.
2. den: 3. 5. pátek - ráno v 05:20 hod. místního času (časový posun - 12 hodin) přílet do Papeete na ostrově Tahiti, ještě ráno možný nákup ve velkém supermarketu ostrova, poté následný přelet na ostrov Moorea (Air Tahiti), ostrov byl mimo jiné svědkem kultovního velkofilmu Vzpoura na Bounty s charismatickým Melem Gibsonem a krásnými záběry, již samotný přelet nad ostrovem řekne mnohé, nájem vozidel a transfer na pobytové místo, po 13:00 hod. ubytování – vyložení zavazadel a kratší posečkání na vydání pokojů s následným relaxem, korálové útesy, koupání a šnorchlování, večer fakultativně možnost návštěvy tradiční vesničky Tiki (bude-li ten den představení) s nejvyhlášenějším představením polynéských tanců v celém Pacifiku (cca 120 euro), původní zvyky, tradiční pokrmy připravené v zemní peci (večeře), 2 jednodušší resorty vedle sebe – www.farearana.com a Moorea Surf Inn (na Facebooku), nocleh.
3. den: 4. 5. sobota – okružní jízda ostrovem – zahrady s ananasovými a vanilkovými plantážemi, papája, avokáda, manga, banány, návštěva malého trhu s exotickým ovocem, návštěva destilerie netradičních ovocných likérů, džusů a pálenek spojená s ochutnávkou, úchvatné horské scenérie s jedinečnými rozhledy z vyhlídky Belvedere, poklidné zátoky kapitána Cooka a Opunohu, údolí se starými polynéskými chrámy – marae, nocleh.
4. den: 5. 5. neděle – bude-li zájem, návštěva katolického kostela se silnou atmosférou a melodickými náboženskými chorály, mírně náročný výstup na „Magickou horu“ (cca 45 minut chůze, 209 metrů nad mořem) s jedinečnou vyhlídkou na severní část ostrova, laguny a přilehlé ostrůvky, po zbytek dne možnost dalších aktivit, nebo relax na pláži s možností pronájmu kajaku atd., nocleh.
5. den: 6. 5. pondělí – možné ranní / dopolední vykoupání a cca v 10:00 hod. odjezd na letiště, poté odlet na ostrov Raiatea - nejposvátnější ze všech ostrovů, místo odkud se v dávných dobách osidlovaly další ostrovy Polynésie, pronájem aut, zastávka v hlavním městě Uturoa, přístav, městská tržnice, nákupy, dojezd na resort Atiapiti, šnorchlování v korálovém útesu bohatého na ryby a korály, prohlídka nejvýznamnějšího obřadního chrámu Francouzské Polynésie - Marae Taputaputea, která je od resortu vzdálena jen několik kroků, resort Atiapiti – bungalovy téměř na pláži – www.atiapiti.com, nocleh.
6. den: 7. 5. úterý - ranní výšlap na vyhlídku vypínající se nad Marae Taputaputea (cca 45 minut tam i zpět), odkud si prohlédneme toto magické místo i z jiné perpektivy, než jsme zvyklí, půjčení kajaku a výlet do nedaleké scénické zátoky, nebo až ke korálovému útesu ostrova Raiatea, dále možnost krmení mořských murén, šnorchlování, procházka vesnicí a interakce s místními, nebo prostě jen relax na pláži či motu, odpoledne objezd celého ostrova - mnoho dech beroucích zastávek – vyhlídky, vodopády, útesy, pláže atd. (tento den může být poskládaný i poněkud odlišně), nocleh.
7. den: 8. 5. středa – jedinečný celodenní lodní výlet do překrásné laguny na vanilkový ostrov Tahaa se skvělým šnorchlováním a návštěvou vanilkové a perlové farmy, na jednom z motu bude poskytnutý i oběd. Loď vás pravděpodobně nabere přímo u vašeho resortu a opět přiveze nazpět, takže si budete moci vychutnat i báječnou vyhlídkovou plavbu podél pobřeží, nocleh.
8. den: 9. 5. čtvrtek – dopoledne možný výjezd lodí (zdarma) na soukromou perlovou farmu, jinak volný program na souši, či na moři na tomto rozkošném místě, nocleh.
9. den: 10. 5. pátek – ráno v 9:30 odjezd na sever ostrova do Uturoa – odlet na kouzelnou a půvabnou ostrovní perlu Bora Bora, coby pravděpodobně nejkrásnější ostrov na světě, lodní transfer na nejluxusnější místo celého ostrova na Matira Point, kde budete také ubytováni, seznámení s okolím, zbytek dne volno, relax, koupání, hotel Maitai – www.bora.hotelmaitai.com, nocleh.
10. den: 11. 5. sobota – snídaně, volný program na plážích laguny Bora Bora, jede z tipu ukazuje na návštěvu ikonické restaurace Bloody Mary´s, kterou navštívilo nespočet holywoodských filmových celebrit (nutno závazně objednat předem nejlépe hned po přistání v Polynésií), nocleh.
11. den: 12. 5. – neděle - snídaně, dopoledne fakultativně možnost potápění s kyslíkovou helmou a vznášení se na mořském dně - tzv. Aqua Safari - cca 30 minut ve společnosti velkého množství mořských obyvatel – např. barakudy, velké ostencovité ryby, rejnoci, klauni, sasanky, korály, spousty dalších ryb a živočichů nevídaných barev a krásy (cca 90 EUR na osobu), bude-li zájem, odpoledne obkroužíme v pohodovém tempu celý ostrov na jízdních kolech (cca 4 hodiny, 32 kilometrů, rovinatý asfaltový terén) a prozkoumáme několik zajímavých míst tohoto bájného ostrova (děla z 2. světové války, starý přístav, slavná restaurace Bloody Mary’s, vyhlídky, posvátné marae aj.), se zastávkou i v hlavním městě ostrova Vaitape, nocleh.
12. den: 13. 5. pondělí – snídaně, součástí programu i ceny zájezdu bude exotický a hodnotný téměř celodenní výlet lodí po okolních lagunách mezi moty (ostrůvky) s koupáním a šnorchlováním se všemi možnými mořskými „šelmami“, pro odvážnější krmení přímo z ruky, během výletu bude poskytnuto barbecue – hodování s posezením v modré laguně, nocleh.
13. den: 14. 5. úterý – snídaně, celodenní pobyt, volný program – relax, koupání, kajak (může být zdarma poskytován resortem), šnorchlování, vyhlídkové lety helikoptérou (fakultativně) a mnohem více, zkrátka pohodový den, nocleh.
14. den: 15. 5. středa – snídaně, cca v 09:30 hod. transfer busem a lodí na odlet z Motu Mute na hlavní ostrov Francouzské Polynésie do Papeete, krátký transfer z letiště (cca 400 metrů – pěšky, nebo individuálně taxi) na ubytování na www.tahitiairportmotel.com. Po ubytování odpoledne společný výjezd taxíky do centra Papeete – prohlídka „historického“ jádra města, které je zároveň největším městem jižního Pacifiku, možnost venkovní večeře v přístavu u tzv. les roulettes s individuální ochutnávkou polynéských specialit, např. poisson cru (syrové ryby v kokosovém mléce) nebo delikatesní ryby mahi-mahi s vanilkovou omáčkou, nocleh Papeete.
15. den: 16. 5. čtvrtek - pronájem aut a celodenní objížďka kolem ostrova Tahiti Nui a jeho menšího Tahiti Iti – podle časových možností zastávky u pyramidové Marae Arahurahu – jedinečná ukázka starodávného polynéského shromaždiště a chrámu v krásném prostředí, jeskyní zatopených vodou Maraa Grottos, v botanické zahradě Vaipahi Water Garden, na vyhlídce Taravao, u krásné černé pláže Tautira, vodních gejzírů Arahoho, vodopádů Faarumai a na mysu Venus Point u zátoky Matavai Bay - historicky význačná v souvislosti s přistáním prvních evropských objevitelů a misionářů Jamese Cooka a slavné lodi Bounty, případný individuální (taxi) večerní opětovný výjezd do centra města, nocleh Papeete.
16. den: 17. 5. pátek – časně ráno – soukromý korálový atol, ostrov Marlona Branda – Tetiaroa (Ptačí ostrov), celodenní výlet privátním katamaránem (již v ceně) včetně snídaně, oběda a nealko nápojů, tento atol je dokonalým rajským místem nevšední krásy, zažijete pohodovou plavbu na vlnách Pacifiku, skvělé šnorchlování, návštěvu skvostných pláží a laguny, návrat cca 18:00 – 19:00 hod., ubytování Papeete.
17. den: 18. 5. sobota – zcela volný den, který si můžete v závěru pobytu prožít, jakkoliv dle svého gusta, lze si např. i před cestou už jen odpočinout – téměř celodenní pobyt s obědem (cca 10:00 – 17:00 hod.) v luxusním resortu hotelu Intercontinental, kde si můžete užít v plnosti jednodenní členství (cca 90 Euro) tohoto prestižního hotelového řetězce (bazény, restaurace, bary, půvabné pláže s tyrkysovou vodou apod.), nutno závazně objednat předem do 31. 12., ubytování Papeete.
18. den: 19. 5. neděle – odlet ráno v 07:30 hod. z Papeete zpět do České republiky opět přes Los Angeles (technické mezipřistání) a Paříž.
19. den: 20. 5. pondělí – přistání v Praze na Letišti Václava Havla večer ve 21:55 hod.