Plavba Francouzskou Polynésií

Je nám líto, ale prodej zájezdu již skončil
Ubytování: hotel ** Doprava: letecky Strava: plná penze

Alternativní zájezdy

Nevyhovují vám alternativní zájezdy, vybírejte z celé nabídky...


Popis zájezdu

Plavba Francouzskou Polynésií


Program zájezdu

1. den: ODLET Z PRAHY: Odlet na Tahiti s přestupem v Paříži a Los Angeles (nutný biometrický pas a vstupní povolení do USA). Po příletu transfer do hotelu, nocleh na Tahiti.
2. den: TAHITI – NALODĚNÍ: Po snídani transfer do přístavu a nalodění na loď Nautica (Oceania Cruises), odpolední relaxace, seznámení s lodí nebo možnost procházky po městě.
3. den: MOOREA: Brzy ráno vyplutí z Tahiti k ostrovu Moorea. Tak trochu ve stínu Bora Bora je tento ostrov utajenou perlou. Máte-li chuť zpestřit si cestu golfem, zde je ta správná příležitost na neobvyklý golfový zážitek.
4. den: FAKARAVA - ATOLY TUAMOTU: Čarokrásný atol naplňuje všechny představy rajského života v příjemném slunném podnebí jižního Pacifiku a zve k poznávání přírody pod vodou nebo lenošení na pláži. Právě zde má rodinné kořeny dynastie Pomare, která bezmála jedno století vládla nad polynéským souostrovím, než byla nemilosrdně vytlačena evropskými mocnostmi.
5. den: PLAVBA JIŽNÍM PACIFIKEM:
6. den: NUKU HIVA - SOUOSTROVÍ MARKÉZY: Největší ostrov souostroví Markézy – pro některé ta pravá, ještě nedotčená Polynésie, jíž se nechal okouzlit a inspirovat Paul Gauguin. Vodopády Vaipo (350 m), obrovské sochy tiki, divocí koně či náhorní plošina Toovii utváří tento nebývale rozmanitý mikrosvět zapadlý v Pacifiku. Sem zavítají jen pravověrní cestovatelé.
7. den: PLAVBA JIŽNÍM PACIFIKEM:
8. den: RANGIROA - ATOLY TUAMOTU: Nejrozlehlejší atol Tuamotu je jedním obrovským akváriem lemovaným plážemi s růžovým pískem. Rangiroa je centrem obchodu a farem s perlami a je zde dokonce škola se specializovaným vzděláváním v tomto oboru. Najdeme tu také unikátní vinici s překvapivě zajímavvými produkty.
9. den: BORA BORA: Po noční plavbě se na obzoru začínají rýsovat kontury bájného ostrova Bora Bora. Sen mnoha cestovatelů a dobrodruhů nám pomalu přichází naproti. Možnost vydat se za žraloky a rejnoky nebo pod hladinu v malé ponorce je stejně lákavá, jako průzkum vnitrozemí v terénním vozidle nebo projížďka lodí kolem ostrova.
10. den: HUAHINE: Poklidné proplouvání zátočinou, volno k relaxaci a vychutnávání tiché pohody na pláži Hana Iti. Na Hana Iti stával kdysi ambiciózní projekt biochemika, podnikatele a dobrodruha Toma Kurtha nebo okruh ostrovem s návštěvou vanilkové plantáže.Tajemná krása a naprostá odloučenost vlastní tomuto místu si Vás podmaní.
11. den: RAIATEA: Ostrov na němž kupodivu nejsou žádné pláže. Doporučujeme návštěvu nejposvátnějšího místa v zemi, marae Taputapuatea, kde se dozvíte vše o místním božstvu a nemilosrdných "imigračních" pravidlech staré Polynésie. Možnost vyrazit na nedaleký vanilkový ostrov Tahaa nebo na kajaku po jediné splavné řece v Polynésii.
12. den: PAPEETE: Snídaně na lodi, následné vylodění, transfer na letiště a odlet do Prahy.
13. - 14. den: PŘÍLET DO PRAHY: