Samoa – Tonga – Fidži – Vanuatu

Ubytování: hotel ** Doprava: letecky Strava: snídaně
1 termín od 1. dubna 2024

Cena zájezdu

od 289 990 Kč


Samoa – Tonga – Fidži – Vanuatu

Termíny a ceny

01.04. - 19.04.2024 pondělí - pátek
snídaně letecky (Praha)
289 990 Kč
cena za 19 dní (17 nocí)

Informace o cenách

Cena zahrnuje

  • leteckou dopravu Praha – Seoul – Nadi – Apia – Nadi – Nuku‘alofa – Ha’apai – Nuku’alofa – Nadi – Port Vila – Tanna – Port Vila – Nadi – Seoul – Praha
  • 17 nocí v hotelech 3* (na Waye a Tanně ve stylových bungalovech) se snídaní
  • program, transfery a stravování dle itineráře
  • místního průvodce
  • českého průvodce (min. 12 osob)

Cena nezahrnuje

  • fakultativní výlety a vstupy mimo program

    • Poznávací zájezdy

Popis zájezdu

Samoa – Tonga – Fidži – Vanuatu


Program zájezdu

1. den: ODLET Z PRAHY: Odlet z Prahy přes Seoul do Apie.
2. den: SAMOA / APIA: Přílet do Apie brzy ráno (v noci). Transfer do hotelu, nocleh. Snídaně, volno, odpoledne půldenní okruh po metropoli Samoy s návštěvou muzea Roberta Louise Stevensona a jeho hrobu, přístavu, trhu se zeleninou Maketi Fou a mořské rezervace Palolo. Apia je proslavená ohromnou koncentrací kostelů většiny protestantských denominací a i přes veškerou modernizaci si udržuje tichomořský šarm. Nocleh v Apii.
3. den: ZÁPADNÍ UPOLU: Snídaně. Celodenní výlet po západním pobřeží Upolu s koupáním na místních scénických plážích, piknikovým obědem pod palmami a návštěvou horského vnitrozemí ostrova Upolu. Nocleh v Apii.
4. den: VÝCHODNÍ UPOLU: Odjezd podél východního pobřeží. Návštěva vesniček a dřevořezbářů v osadě Uafato. Průjezd průsmykem Le Mafa na jižní pobřeží, návštěva vodopádu Sopoaga. Oběd ve vsi Laloman na mysu Tapaga, možnost koupání na místních plážích. Nocleh v Apii.
5. den: APIA – (SAVAI ’I): Snídaně. Volný den v Apii, možnost fakultativního leteckého výletu na druhý hlavní ostrov Samoy Savai’i, který je vyhlášen nedotčenou přírodou a tradičním způsobem života. Nocleh v Apii.
6. den: SAMOA / APIA – TONGA / NUKU- ’ALOFA: Snídaně. Transfer na letiště, odlet na Tongu přes mezinárodní datovou hranici.
7. den: TONGATAPU: Přílet na Tongu (časový posun + 24 h), transfer do hotelu v Nuku’alofa. Tonga patří k jedné z nejsvéráznějších zemí jižního Pacifiku a je jedinýžm královstvím Tichomoří. Prohlídka ostrova Tongatapu se zastávkou u královského paláce a místa, kde byla chována želva Tui Malilo, kterou Tonžanům daroval kapitán Cook. Želva zemřela ve věku asi 200 let teprve před 40 lety a je dodnes na Tonze uctívána. Prohlídka královských hrobek langi, tzv. polynéských pyramid, a tajemného megalitu Ha’ amon ga’a Maui, který měl asi astronomickou funkci a patří. Večer korálové útesy u Houmy na jižním pobřeží s nepravými gejzíry, které chrlí vodu do výšky 30 m. Zastávka ve vesnici Kolovai s posvátnými netopýry, kteří obsypávají stromy. Nocleh v Nuku’alofě.
8. den: TONGATAPU – HA’APAI: Snídaně. Odlet do souostroví Ha’apai, transfer na malebný ostrůvek Foa, ubytování v plážovém hotelu. Pobyt na pláži. Nocleh a večeře na Foe.
9. den: FOA: Snídaně. Volný den na jedné z nejkrásnějších pláží Tongy, možnost šnorchlování a výletu na blízký korálový ostrůvek, který je přírodní rezervací. Večeře a nocleh na Foe.
10. den: FOA – NUKU’ALOFA – FIDŽI: Snídaně. Odlet do Nuku’alofy, odtud pokračování do Nadi na Fidži. Transfer do hotelu na pláži u Nadi. Nocleh.
11. den: MAMANUCA-I-RA – YASAWA: Snídaně. Odjezd do přístavu, odplutí do malebného souostroví Mamanuca-i-ra a souostroví Yasawa. Oběd a večeře na ostrově Waya, pobyt na pláži, nocleh.
12. den: WAYA: Plná penze. Polodenní výlet po plážích s možností půjčení mořských kajaků, podvečerní procházka džunglí. Nocleh.
13. den: WAYA– NADI: Snídaně. Odpoledne lodní transfer zpět do hotelu u Nadi. Nocleh.
14. den: NADI – SUVA: Snídaně. Celodenní výlet podél pobřeží do hlavního města Fidži Suvy s návštěvou muzea se zbytky ze vzbouřenecké lodi Bounty a obědem na nábřeží a prohlídkou centra města. Suva je neuvěřitelnou směsí národů, ras a náboženství, městu dominuje viktoriánská promenáda s dominantou Staré radnice. Návrat do Nadi, nocleh.
15. den: FIDŽI / VITI LEVU – VANUATU / EFATE: Snídaně. Transfer na letiště, odlet do Port Villy na ostrově Efate. Prohlídka ospalého koloniálního hlavního města Vanuatu, které je půvabnou směsicí anglických a francouzských koloniálních vil, s malajskými, čínskými i místními prvky. Prohlídka kulturního střediska se zajímavou sbírkou melanéských artefaktů, včetně šípů z lidských kostí. Transfer do hotelu, pobyt na pláži, nocleh.
16. den: EFATE – TANNA: Odjezd na letiště, odlet na ostrov Tanna, seznámení se zajímavými náboženskými obřady, tzv. kargo kulty, jenž vznikly během období II. světové války. Podvečerní výlet k nejaktivnější sopce Melanésie Yasur, která dnem i nocí chrlí lávu. Yasur ční do výšky 360 metrů nad okolní lávová pole. Sopečná láva je zde velmi vazká a vytváří velkolepé a předvídatelné ohňotrysky, a to zvláště za soumraku. Nocleh na Tanně.
17. den: TANNA - EFATE: Transfer, odlet do Port Villy, transfer do hotelu, pobyt na pláži. Nocleh na Efate.
18. den: PORT VILA – NADI – SEOUL – PRAHA: Snídaně. Odjezd na letiště, odlet do Prahy. (Možnost prodloužení pobytu na Novém Zélandu).
19. den: PŘÍLET DO PRAHY: