Francouzská riviéra

Ubytování: hotel Doprava: autokarem Strava: vlastní
1 termín od 1. října 2024

Cena zájezdu

od 9 990 Kč


Kouzlo Riviéry objevili jako první Angličané již v 18. století. Od 20. století se zde smetánka zabydlela celoročně. Zůstaly zde po ní elegantní vily. Svou oslnivostí světla a silou barev zlákal tento kraj mnoho malířů, mezi jinými např. H. Matisse a P. Picassa. Teplé sluneční paprsky zvýrazňují barvy a vůně. Papriky, česnek a olivy proměňují síť plnou středomořských ryb v živý epitaf provensálské kuchyně - bujabézu. Nechte se zlákat i Vy a vydejte se s námi za krásou Azurového pobřeží. Celý popis

Termíny a ceny

květen 2024

15.05. - 20.05.2024 středa - pondělí
vlastní autokarem
9 990 Kč
cena za 6 dní (3 noci)

říjen 2024

01.10. - 06.10.2024 úterý - neděle
vlastní autokarem
9 990 Kč
cena za 6 dní (3 noci)

Informace o cenách

Cena zahrnuje

  • dopravu autobusem
  • průvodce
  • 3x ubytování v hotelu typu Ibis budget

Výlety

  • pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: 270 Kč)
  • 3x snídaně (příplatek: 690 Kč)
  • 1/1 pokoj (příplatek: 2250 Kč)

    • Poznávací zájezdy
    • Památky a umění

Popis zájezdu

Francouzská riviéra

Kouzlo Riviéry objevili jako první Angličané již v 18. století. Od 20. století se zde smetánka zabydlela celoročně. Zůstaly zde po ní elegantní vily. Svou oslnivostí světla a silou barev zlákal tento kraj mnoho malířů, mezi jinými např. H. Matisse a P. Picassa. Teplé sluneční paprsky zvýrazňují barvy a vůně. Papriky, česnek a olivy proměňují síť plnou středomořských ryb v živý epitaf provensálské kuchyně - bujabézu. Nechte se zlákat i Vy a vydejte se s námi za krásou Azurového pobřeží.

Program zájezdu

1. den: Odjezd z Prahy ve večerních hodinách.
2. den: Příjezd do kouzelného městečka St-Paul-de-Vence, které se nachází jen pár km od pobřeží. Úzké uličky, kamenné domy, kde získávali inspiraci umělci a kde prožil několik let i slavný malíř Marc Chagall, který zde zůstal i po smrti. Dále si prohlédneme Nice - největší město na Azurovém pobřeží, které již v polovině 19. století objevili Angličané a přispěli k rozvoji. Proto se i 7 km dlouhá promenáda podél moře jmenuje na jejich památku „Anglická promenáda“.
3. den: Návštěva vesničky Grimaud, kde stojí dnes už ruiny bývalé pevnosti Grimaldiů, odkud se nám naskytnou nádherné panoramatické výhledy nejen na vesničku, ale i na Azurové pobřeží. Prohlídka městečka Saint Tropez , které proslavilo především natáčení filmu „Četník ze Saint Tropez“, ale i Brigite Bardotová, která zde natočila jeden ze svých nejslavnějším filmů „A Bůh stvořil ženu“. Lagunové městečko Port Grimaud , které je vynikající ukázkou stavby z 2. poloviny 20. století a vypadá starší než St. Tropez .
4. den: Celodenní výlet do oblasti, kde navštívíme jednu z nejproslulejších přírodních rezervací – Velký kaňon řeky Verdon, dojedeme až k jezeru svatého Kříže a neopomeneme nahlédnout do vesničky, choulící se pod skalou – Moustiers-St-Marie .
5. den: Návštěva vesničky Eze, která patří mezi 143 nejkrásnějších vesniček ve Francii a pak přejezd do jednoho z nejmenších států Evropy – Monackého knížectví. Zde je možné navštívit Knížecí palác, proslulé Oceánografické muzeum nebo slavné Kasino.
6. den: Příjezd do Prahy v odpoledních hodinách.

Podobné zájezdy