Korsika

Ubytování: bungalov Doprava: autokarem Strava: polopenze
1 termín od 13. září 2024

Cena zájezdu

od 16 990 Kč


Korsika je překrásný ostrov ve Středozemním moři, jehož příroda nabízí nejenom azurové moře s fantastickým pobřežím, ale i štíty horských velikánů, romantické kaskády a zákoutí ve stínu staletých pínií a korkových dubů. Korsika je „Ostrov krásy – kolébka vendety – perla Středomoří – pohoří v moři - spojení světla a vůní“ – všechny tyto atributy a jistě i mnohé další charakterizují Korisku, neboť jen těžko najdete jinde ve světě takovou hustotu přírodních krás na tak malém území jako právě na Korsice. Celý popis

Termíny a ceny

13.09. - 22.09.2024 pátek - neděle
polopenze autokarem
16 990 Kč
cena za 10 dní (7 nocí)

Informace o cenách

Slevy

 • Sleva při ubytování 5 osob v chatě - jen pro společně přihlášené pětice, sleva je uvedena na osobu (sleva: -1000 Kč)

Cena zahrnuje

 • průvodce
 • dopravu autobusem
 • trajekt na Korsiku a zpět
 • 7x ubytování v chatkách ve 2lůžkových pokojích (každá chatka má 2 ložničky, sociální zařízení, kuchyňku)
 • 7x snídani a 6x večeři (jednoduchá strava připravovaná českou kuchařkou)

Výlety

 • pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: 450 Kč)
 • výběr ložnice v chatce (příplatek: 350 Kč)
 • 1/1 pokoj v chatě - na ověření předem v CK (příplatek: 5000 Kč)

  • Poznávací zájezdy
  • Památky a umění

Popis zájezdu

Korsika

Korsika je překrásný ostrov ve Středozemním moři, jehož příroda nabízí nejenom azurové moře s fantastickým pobřežím, ale i štíty horských velikánů, romantické kaskády a zákoutí ve stínu staletých pínií a korkových dubů. Korsika je „Ostrov krásy – kolébka vendety – perla Středomoří – pohoří v moři - spojení světla a vůní“ – všechny tyto atributy a jistě i mnohé další charakterizují Korisku, neboť jen těžko najdete jinde ve světě takovou hustotu přírodních krás na tak malém území jako právě na Korsice.

Stravování: polopenze

česká strava připravovaná na místě českými kuchařkami

Program zájezdu

1. den: Odjezd z Prahy v poledních hodinách (výjimečně může být odjezd v podvečerních hodinách, podle trajektu).
2. den: Trajektem do přístavu BASTIA na KORSICE . V případě ranního trajektu krátká návštěva starobylého CORTE s hrdě se tyčící citadelou pod horskými velikány. Překrásným hornatým vnitrozemím pokračujeme na západní pobřeží do jedné z nejkrásnějších zátok PROPRIANO se stejnojmenným městečkem, která je ideálním místem k podnikání výletů po celé Korsice.
3. den: Dopoledne odpočinek u moře, koupání, odpoledne pro zájemce prohlídka městečka PROPRIANO .
4. den: Celodenní výlet do vyhlášeného BONIFACIA , které je se svými bělostnými útesy řazeno k největším pozoruhodnostem Evropy. Prohlídka města a možnost projížďky lodí pod skalnatými útesy. Při cestě tam se ještě zastavíme v nejkorsičtějším městě SARTENE .
5. den: Dopoledne návštěva Napoleonova rodiště AJACCIA . Odpoledne přesun k mysu LA PARATA, procházka kolem věže s vynikajícími výhledy ke „Krvavým ostrovům“.
6. den: Odpočinek u moře, koupání. Pro zájemce výlet s turistikou v oblasti skalních věží BAVELLA, které patří k nejznámějším atrakcím ostrova.Vycházka ke skalnímu oknu Trou de la Bombe.
7. den: Celodenní výlet podél západního pobřeží do přístavního městečka PORTO v krásné chráněné zátoce. Cestou vycházka podél bizarních červeně zbarvených skalních útvarů CALANCHE (UNESCO). Odpoledne možnost koupání v Portu nebo výlet do soutěsky SPELUNCA.
8. den: Odpočinek u moře, koupání. Dopoledne pro zájemce možnost návštěvy proslulého naleziště FILITOSA s mnoha menhiry.
9. den: Ráno odjezd napříč ostrovem do BASTIE ,krátká prohlídka města. Nalodění na trajekt a cesta do Livorna. Po vylodění pokračování cesty přes Itálii směrem k domovu.
10. den: Příjezd do Prahy odpoledne.

Podobné zájezdy