Korsika - Korsika: hory, památky a moře

Ubytování: hotel Doprava: autokarem Strava: vlastní
1 termín od 18. června 2024

Cena zájezdu

od 14 950 Kč


Korsika: hory, památky a moře Poznejte smaragdový ostrov. Poznávací zájezd s lehkou turistikou do kouzelného ráje. Korsika je ostrovem, kde lidé mluví vlastním italským dialektem. Najdete zde kromě zajímavých památek, palmy, vinice, olivové a pomerančovníkové háje, vysokohorská jezera a horské bystřiny, v nichž se to hemží pstruhy. Nejtypičtější jsou macchiové porosty silně vonící myrtou. Ostrov má většinou skalnaté pobřeží s mnoha písečnými a oblázkovými plážemi. Čas bude i na odpočinek na krásných plážích. Celý popis

Korsika - Korsika: hory, památky a moře

Termíny a ceny

18.06. - 27.06.2024 úterý - čtvrtek
vlastní autokarem
14 950 Kč
cena za 10 dní (7 nocí)

Informace o cenách

Slevy

  • Děti do 15 let
  • Dětská sleva
  • Rodinná sleva
  • Seniorská
  • Sleva pro stálé klienty
  • Váleční veteráni a vojáci

Cena zahrnuje

  •  přeprava, trajekty Livorno – Bastia a zpět, 7x ubytování a průvodce.  

    • Poznávací zájezdy

Popis zájezdu

Korsika - Korsika: hory, památky a moře

Korsika: hory, památky a moře Poznejte smaragdový ostrov. Poznávací zájezd s lehkou turistikou do kouzelného ráje. Korsika je ostrovem, kde lidé mluví vlastním italským dialektem. Najdete zde kromě zajímavých památek, palmy, vinice, olivové a pomerančovníkové háje, vysokohorská jezera a horské bystřiny, v nichž se to hemží pstruhy. Nejtypičtější jsou macchiové porosty silně vonící myrtou. Ostrov má většinou skalnaté pobřeží s mnoha písečnými a oblázkovými plážemi. Čas bude i na odpočinek na krásných plážích.

Program zájezdu

1. den: : Program 1. DEN Odjezd v dopoledních hodinách, možnost nástupu v západních Čechách. Noční přesun do Livorna. 2. DEN Plavba trajektem do přístavního města Bastie ležícího na Korsice. Přejezd napříč členitou Korsikou se zastávkami na zajímavých místech. GOLFE DE PORTO - jeden z nejkrásnějších zálivů ve Středozemním moři, večer možnost koupání. 3. DEN SPELUNCA - hluboká soutěska, kterou vytvořila řeka Tavulella tekoucí mezi stovky metrů vysokými narůžovělými skálami. Vycházka či túra podle zdatnosti, alternativně rekreace na mořském pobřeží. 4. DEN CALANCHE (UNESCO) - bizardní skalní město. Vycházka skalami, které jsou pastvou pro oči. Barevné skalní útvary ostře kontrastují s azurovou hladinou okolního moře. AJACCIO - přístavní město je rodištěm Napoleona Bonaparte. Možnost návštěvy Napoleonova rodného domu i katedrály, kde byl pokřtěn. PROPRIANO - záliv se stejnojmenným městečkem a písečnými plážemi. 5. DEN FILITOSA - dopoledne výlet do archeologického areálu s mnoha menhiry. Odpoledne odpočinek na mořském pobřeží, dlouhé písčité pláže. 6. DEN SARTENE - „nejkorsičtější“ město stojí na skalnaté hoře. Z úzkých křivolakých uliček na nás dýchne duch minulosti krevní msty a pirátských výprav. BONIFACIO - město je se svými bělostnými útesy řazeno k největším pozoruhodnostem Evropy. Domy i opevnění stojí na skalnatých útesech nad mořem. Pro zájemce krásná projížďka lodí pod skalnatými útesy. 7. DEN PORTO-VECCHIO - malebné přístavní město, ve kterém se zastavil čas. V okolí města se nachází krásné pláže. BAVELLA - dopoledne možnost výletu do oblasti skalních věží, které patří k nejznámějším atrakcím ostrova. Alternativně pobyt na mořském pobřeží. 8. DEN Celodenní pobyt na mořském pobřeží. 9. DEN BASTIA - prohlídka přístavního města. Odpoledne odplutí trajektem do přístavu v italském Livornu. Noční přesun přes Itálii a Německo zpět do ČR. 10. DEN Návrat v podvečerních hodinách.