Languedoc, kraj Katarů a kaňon Ardeche **

Je nám líto, ale prodej zájezdu již skončil
Ubytování: hotel ** Doprava: letecky Strava: snídaně

Alternativní zájezdy

Nevyhovují vám alternativní zájezdy, vybírejte z celé nabídky...


Popis zájezdu

Languedoc, kraj Katarů a kaňon Ardeche **

ORANGE • MONTPELLIER • HAUT LANGUEDOC • AIGUES MORTES • ST. GUILHELM LE DÉSERT • LA COUVERTOIRADE • SÉTE • BÉZIERS • CANAL DU MIDI • NARBONNE • PERPIGNAN • CARCASSONNE • QUÉRIBUS • PEYREPERTUSE • CHAUVETOVA JESKYNĚ • LYON

Historický kraj Languedoc-Rousillon leží mezi Provence, Katalánskem, Pyrenejemi, pohořím Cévennes a nedohlednými plážemi Lví zátoky. Oblast se pyšní řadou památek UNESCO, katarskými hrady a jedinečnými přírodními útvary, ale i skvělým vínem, středomořskou kuchyní a nádherným koupáním. Poznávací zájezd s turistikou, koupáním ve Lvím zálivu.

Program zájezdu

1. den: Odlet z Prahy do Lyonu v poledne, z Lyonu českým busem (možnost nápojů za Kč), cesta údolím Rhôny do Vienne metropole na Rhôně, někdejšího města Římanů v krásné kotlině s řadou římských a středověkých památek: Augustův a Liviin chrám, divadlo, románsko-gotická katedrála, kostel z 5. stol.. Po prohlídce cesta pokračuje oblastí vyhlášených vín Côtes du Rhône.
2. den: Po snídani se vydáme do Orange , města s dvěma římskými památkami - vítězným obloukem (UNESCO) a divadlem z doby císaře Augusta, s jedinečnou akustikou. Cesta pokračuje krajem Provence do Languedocu, zastávka v Aigues Mortes , městečku obehnaném hradbami, kdysi přístavu (nyní dál od moře) s historií Římanů, křižáckých válek i vězení pro templáře, v okolí se těží sůl, a jsou zde oblíbené pláže La Grande-Motte u městečka Palavas , zájemci mohou navštívit katedrálu z 11. st. na úzkém proužku země mezi mořem a lagunou. Koupání a odpočinek ve Lví zátoce. Návštěva Montpellier , velkoměsto, správní centrum kraje - Opera Corum, katedrála St-Pierre, park Promenade de Peyrou s vodním pavilonkem, spleť starých uliček, velkolepá moderní čtvrť Antigone (dílo Richarda Boffila), ubytování.
3. den: Tento den vás čeká předhůří Cévennes a Svatojakubská cesta a přírodní park Haut Languedoc : nezapomenutelné výhledy na pohoří Causses, kaňon řeky Hérault a prastarý středověký Ďáblův most, nejkrásnější přírodní scenérie oblasti, prohlídka unikátní aragonitové jeskyně Clamouse s bělostnými krápníky, St-Guilhelm-le-Désert , starobylé městečko na Svatojakubské cestě sevřené horami, s románským klášterem z 10. stol., křivolakými uličkami a průchody, možnost odpočinku u kávy nebo kratší výstup na zříceninu strážního hradu. Krátké volno na koupání v jezírku řeky Hérault u středověkého mostu Pont-du-Diable, výjezd na náhorní plošinu v Cévennách. Na závěr pak La Couvertoirade , opevněné městečko templářů, variantně celodenní koupání na plážích, návrat na ubytování.
4. den: Lví zátoka Golfe du Lion : nejprve přejezd po pobřeží s možností koupání na příjemných plážích u městečka Sète nebo variantně prohlídka středověkého města Béziers blízko ústí Canalu du Midi (UNESCO), jednoho z významných středisek katarského hnutí - katedrála St-Nazaire s krásnou sochařskou výzdobou a procházka podél kanálu du Midi s velkou soustavou zdymadel. Následuje Narbonne , původně galořímské město, centrum provincie a později arcibiskupství - horreum - podzemní starověké sýpky z 1. st. př. Kr., jedinečný komplex katedrály St-Just et St-Pasteur a arcibiskupského paláce s křížovou chodbou ze 14. stol., vinařský kraj Pézenas, ubytování a společná ochutnávka místních specialit a vín Fitou a Corbières a dalších místních specialit
5. den: Po snídani navštívíme roussillonské hlavní město Perpignan s palácem mallorských králů a katedrálou z oblázků a cihel s přepychovým barokním interiérem. Cesta pokračuje krajem Roussillon, turistika v malém skalním městě zemních pyramid, variantně celodenní koupání na plážích Port Barcarēs, fakultativní výlet do středověkého opevněného města Carcassonne (UNESCO) s hradem, unikátní katedrálou a technickou památkou - kanálem du Midi (UNESCO). Fakult. cesta lodí po kanále du Midi, zdymadla a scenérie nábřeží, podvečerní koupání v moři, večer odjezd na ubytování.
6. den: Celodenní koupání na Port Barcarēs nebo fakultativní výlet do podhůří Pyrenejí za katarskými hrady: kraj Corbières (vinice, voňavé porosty garrigue) a turistika ke katarským hradům: Quéribus na skalním útesu, romantický hrad Peyrepertuse s fantastickým výhledem, hrad a malebné vesnice, Salses - středověká a Vaubanova pevnost, návrat na ubytování. Fakultativně večeře ve francouzském stylu (za příplatek).
7. den: Kolem kaňonu řeky Ardèche s romantickou skalní bránou Pont d´Arc přijedeme k významné pravěké památce lidu aurignacké kultury (40.000 let př. n. l.), Chauvetově jeskyni (cca 13 €) objevené roku 1994. A nesmíme opomenout zcela nově otevřené muzeum s replikami nástěnných maleb pravěkého člověka. Eventuálně jeskyně d´Orgnac a koupání v řece Ardéche. Naší poslední zastávkou bude večerní Lyon (UNESCO), mekka gurmánů, kde se projdeme po pobřežní promenádě a kolem katedrály s celonočním ruchem.
8. den: Po snídani transfer na letiště, odlet do Prahy, návrat v odpoledních hodinách.