Malebná Bretaň

 • ubytování: mobilhomeubytování: mobilhome
  strava: vlastnístrava: vlastní
  doprava: autokaremdoprava: autokarem
1 termín od 18. června 2020
od 10 990 Kč
Přidat do oblíbených zájezdů

Řadou legend a mýtů opředená Bretaň je ideálním cílem pro milovníky tajemna. Zároveň zdejší divoce krásná příroda, neuvěřitelně bohatá historie, která zde zanechala spoustu impozantních památek, jsou jednoznačnými důvody pro návštěvu této jedinečné části Francie. Celý popis ...

Termíny a ceny

červen 2020

18.06. - 26.06.2020 čtvrtek - pátek
vlastní autokarem
10 990 Kč
cena za 9 dní (6 nocí)

Informace o cenách

Cena zahrnuje

 • dopravu autobusem
 • 6x ubytování (5x nocleh v mobilhomech - dvoulůžkové ložnice se společným příslušenstvím a s možností vaření, 1x v hotelu)
 • 1x snídaně - při ubytování v hotelu
 • průvodce

Výlety

 • pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: 320 Kč)
 • 1/1 pokoj (na vyžádání v CK) (příplatek: 3000 Kč)

Popis zájezdu

Malebná Bretaň

Řadou legend a mýtů opředená Bretaň je ideálním cílem pro milovníky tajemna. Zároveň zdejší divoce krásná příroda, neuvěřitelně bohatá historie, která zde zanechala spoustu impozantních památek, jsou jednoznačnými důvody pro návštěvu této jedinečné části Francie.
Pořadatelem zájezdu je Mayer & Crocus s.r.o.

Program zájezdu

1. den: Odjezd z Prahy ve večerních hodinách.
2. den: Příjezd do Francie, cesta do Bretaně , dojezd na ubytování do přímořského letoviska BENODET.
3. den: Dopoledne volno u moře nebo bazénu nebo vycházka po pláži do městečka BENODET (cca 1,5 km). Odpoledne kratší výlet do blízkého města QUIMPER – typické bretaňské město s hrázděnými domy, katedrálou, biskupským dvorem se zahradou a muzeem s místní keramikou a bretaňskými kroji.
4. den: Výlet na západní pobřeží Bretaně . Nejprve zastávka u nejzápadnějšího mysu POINTE DU RAZ, který patří k nejkrásnějším mysům světa. Vycházka k majáku kolem členitého a hluboce rozeklaného pobřeží. Vesnička LOCRONAN s kamennými domy z 15.-17. stol., oblíbené místo filmařů a malířů (Jan Zrzavý). Poloostrov CROZON s krásným mysem Pen Hir.
5. den: Severní pobřeží a bretaňské vnitrozemí s unikátními kalváriemi. Výlet na pobřeží Růžové žuly, cca 1 hod. vycházka podél moře. Odpoledne okruh bretaňským vnitrozemím s unikátními seskupeními, tzv. farními dvory ST. THÉGONNEC a GUIMILIAU, které vznikaly v 15.-18.stol. V oblasti je jich několik desítek a tyto patří k nejnádhernějším.
6. den: Jižní pobřeží Bretaně – výlet za megalitickými památkami. Nejprve navštívíme LOCMARIAQUER a prohlédneme si Velký rozlomený menhir, největší v Evropě. Poté přejedeme do CARNACU , kde jsou unikátní řady menhirů, jde o jedno z nejúchvatnějších a největších nalezišť megalitických památek ve světě s téměř 3.000 menhiry. Na zpáteční cestě se zastavíme v PONT AVEN, romantickém městečku, které přitahovalo umělce v 19.stol. Poslední zastávkou bude CONCARNEAU, významný rybářský přístav s opevněným centrem na ostrůvku.
7. den: Ráno již odjezd z Benodet napříč Bretaní k národní památce, klášteru MONT ST.MICHEL . Opevněné románsko-gotické opatství na žulovém ostrůvku uprostřed mořských písčin v zátoce patří k nejnavštěvovanějším památkám Francie. Místo je rovněž proslulé velkým rozdílem hladiny moře mezi přílivem a odlivem. Prohlídka kláštera i přilehlých uliček. Odjezd z Bretaně a ubytování v hotelu.
8. den: Návštěva oblasti bitvy o Normandii za 2. světové války. ARROMANCHES - Muzeum vylodění, pozůstatky přístavu MULBERRY a zastávka na americkém hřbitově v COLLEVILLE-SUR-MER. Po prohlídkách již odjezd směr ČR.
9. den: Příjezd do Prahy ráno.