To nejlepší z Colmaru + ŠTRASBURK + ALSASKÁ VINNÁ STEZKA (letecky z Prahy)

Ubytování: hotel *** Doprava: letecky Strava: snídaně
1 termín od 25. října 2023

Cena zájezdu

od 19 990 Kč


Zažít alsaskou pohodu… Připraveni? Vychutnáte si zákoutí Malé Francie i pohled na katedrálu Notre Dame ve Štrasburku. Vinařská městečka se vám navždy vryjí do paměti. Objevíte „perlu alsaských vinic“ a ochutnáte nejlepší vína. Unikátní zvonice v Obernai vám vezme dech a na Benátky Colmaru nezapomenete. Poznejte příběhy krajiny zalité vinicemi a dostaňte se Alsasku až pod kůži! Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla. V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně. Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak. Podmínky pro přepravu zavazadel: Zavazadlo v ceně zájezdu:  dvě kabinová zavazadla  kabinové zavazadlo o rozměrech 56... Celý popis

To nejlepší z Colmaru + ŠTRASBURK + ALSASKÁ VINNÁ STEZKA (letecky z Prahy)

Termíny a ceny

25.10. - 29.10.2023 středa - neděle
snídaně letecky
19 990 Kč
cena za 5 dní

Informace o cenách

Cena zahrnuje

 • letenka Praha – Basilej – Praha se všemi poplatky
 • kabinové zavazadlo dle podmínek pro přepravu zavazadel
 • doprava letiště – hotel – letiště
 • 4x ubytování v Colmaru
 • 4x snídaně
 • průvodce po celou dobu (od odletu do návratu, mimo volný program ve městě)

Cena nezahrnuje

 • odbavované zavazadlo dle podmínek pro přepravu zavazadel
 • doprava v rámci programu zájezdu
 • cestovní pojištění léčebných výloh
 • vstupné do památek
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj: 3 500 Kč

  • Pobytové zájezdy
  • Eurovíkendy

Popis zájezdu

To nejlepší z Colmaru + ŠTRASBURK + ALSASKÁ VINNÁ STEZKA (letecky z Prahy)

Zažít alsaskou pohodu… Připraveni? Vychutnáte si zákoutí Malé Francie i pohled na katedrálu Notre Dame ve Štrasburku. Vinařská městečka se vám navždy vryjí do paměti. Objevíte „perlu alsaských vinic“ a ochutnáte nejlepší vína. Unikátní zvonice v Obernai vám vezme dech a na Benátky Colmaru nezapomenete. Poznejte příběhy krajiny zalité vinicemi a dostaňte se Alsasku až pod kůži!

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.


V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.


Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Podmínky pro přepravu zavazadel: Zavazadlo v ceně zájezdu:  dvě kabinová zavazadla 


kabinové zavazadlo o rozměrech 56 x 45 x 25 cm a max. hmotnosti 15 kg

malé kabinové zavazadlo (kabelka, laptop) o rozměrech 45 x 36 x 20 cm

tato zavazadla patří na palubu letadla, rozměry jsou včetně držadla, postranní kapsy a koleček


Zavazadlo za příplatek 2 300 Kč:  odbavované zavazadlo o hmotnosti do 23 kg (toto zavazadlo bude odbaveno do podpalubí)


Podmínky vždy platí pro jednoho cestujícího, pokud není uvedeno jinak.

Hmotnosti zavazadel nelze sčítat.

Každý pasažér musí mít své vlastní zavazadlo dle uvedených podmínek. Zavazadlo k odbavení (pokud není v ceně) lze objednat nejpozději 14 dní před termínem zájezdu.

Cestovní pojištění: Slavia A + STORNO (50 Kč / den / osoba)
Slavia B + STORNO (63 Kč / den / osoba)
Slavia C + STORNO (80 Kč / den / osoba)
Kooperativa A (50 Kč / den / osoba)
Kooperativa B Evropa (100 Kč / den / osoba)
Srovnání pojištění

Stravování: snídaně

snídaně v hotelu jsou podávány formou bufetu
během dne bude možné zakoupit jídlo na místech s možností občerstvení
poblíž hotelu je možnost individuálního stravování v místních restauracích

Ubytování: hotel ***

příjemný hotel poblíž centra Colmaru
ubytování je v menších pokojích s vlastním soc. zařízením, Wi-Fi, TV

Program zájezdu

1. den: Cesta z ČR do Francie leteckou linkou Praha–Basilej. Následné ubytování na hotelu v Colmaru a případné první prozkoumání tohoto půvabného vinařského městečka. Odlet z Prahy, přílet do Basileje.  Transferem se z letiště přesuneme na hotel v Colmaru, kde se ubytujeme. Dle letového řádu večer možná společná procházka centrem Colmaru, případně individuální volno.
2. den: Celodenní poznávání krás Štrasburku. Objevíme skrytá zákoutí pitoreskní čtvrti La Petite France a vychutnáme si tajuplnou atmosféru čtvrti Grande Ile s hrázděnými domy. Uvidíme instituce Evropské unie a ochutnáme alsaskou kuchyni. Po snídani se společně vydáme vlakem do hlavního města Evropské unie , do Štrasburku. Začneme procházkou po oblíbené čtvrti  La Petite France , tzv. Malé Francii, která působí přímo pohádkově. Jedná se o malebnou spleť uliček, která se rozprostírá podél řeky Ill a je plná  pitoreskních zákoutí, typických restaurací a kaváren, vodních kanálů a historických domků. Společně také budeme v uličkách hledat místní názvy ulic v alsaštině a třeba se i něčemu novému přiučíme. V objevování hrázděných domů budeme pokračovat ve čtvrti  Grande Ile  (Velký ostrov). V místních uličkách na vás dýchnou dějiny celého regionu a užijete si jedinečnou atmosféru tohoto německo-francouzského pohraničí . Tato čtvrť se pro to ne nadarmo umístila na seznamu světového dědictví UNESCO .  Uvidíme také  instituce Evropské unie . Vydáme se supertramvají k budově Evropského parlamentu  a povíme si něco o tom, jak to v budově probíhá. Poté se přesuneme k budově sídla Rady Evropy a nevynecháme ani architektonicky zajímavou budovu Paláce lidských práv, v němž sídlí Evropský soud pro lidská práva. Večer individuální volno, které můžete využít k ochutnávce tradiční alsaské kuchyně nebo k procházce podél řeky Ill. Návrat zpět do Colmaru.
3. den: Dnešek strávíme v kouzelné krajině alsaské vinné stezky. Poznáme nejkrásnější města oblasti a dojde i na víno. Zhlédneme působivé ruiny hradu Kaysersberg, budeme obdivovat architekturu v Ribeauvillé a okoštujeme nejlepší vína v Riquewihru. Po snídani vyrazíme za poznáváním krás Alsaska a hned první zastávkou bude malebné městečko Kaysersberg , jehož dominantou je ruina hradu Château de Kaysersberg , která se tyčí ve svahu nad městem. Návštěvníky hradu zaujme především kvalita a monumentálnost stavby samotné, vždyť jen zdi mají místy tloušťku skoro 4,5 metru. Projdeme se historickým centrem, kde za návštěvu stojí zejména renesanční budova radnice , kostel sv. Kříže postavený z červeného pískovce a opevněný most ze 16. století. Zájemci mohou navštívit rodný dům nositele Nobelovy ceny za mír Alberta Schweitzera. Naší další zastávkou bude  Riquewihr , kterému se právem přezdívá „Perla alsaských vinic“ . Město ohromí úžasně dochovaným historickým centrem a množstvím vinic v okolí. Zde navštívíme jeden z typických vinných sklepů a užijeme si ochutnávku lokálních vín . Poslední zastávkou bude jedno z nejstarších alsaských měst Ribeauvillé , kde se nachází i nejstarší vinařské družstvo ve Francii . Kde jinde tedy zakončit den procházkou malebnými uličkami s hrázděnými domy? Nejen zde na vás zapůsobí pravá atmosféra těch typických krásných a voňavých alsaských měst.
4. den: Dnes vyrazíme do města Obernai s typickou alsaskou atmosférou. Projdeme se po náměstí Place du Marché a prohlédneme si zdejší unikátní zvonici. Odpoledne si vychutnáme historické skvosty Colmaru a třeba i plavbu Malými Benátkami. Po snídani se přesuneme do půvabného města Obernai , které je obehnáno hradbami a obklopeno vinicemi. Za centrum města je považováno náměstí Place du Marché se sochou patronky Alsaska svatou Odilou a impozantní budovou radnice, kterou zdobí barokní iluzivní malby. Zajímavostí je šedesát metrů vysoká zvonice , která zde jako jediná zůstala po stržení původního kostela, a také  sýpka Halle aux Blés z roku 1554, v jejíchž interiérech se dnes nachází restaurace. V odpoledních hodinách se vrátíme zpět do Colmaru . V ulicích města na vás dýchne typická atmosféra francouzských vinařských městeček, okouzlí vás tradiční barevné hrázděné domy , křivolaké uličky i kanály přetínané mosty. Společně si projdeme centrum a uvidíme gotický kostel Collégiale St-Martin , odsvěcený dominikánský kostel nebo františkánský kostel St-Matthieu . Zájemci se mohou v případě dostatku času vydat na plavbu lodí po kanálech místní čtvrti Malé Benátky.
5. den: Návrat z Francie zpět do ČR. V závislosti na letových řádech možná procházka městem Colmar nebo individuální volno na nákupy. Dle letových řádů přesun na letiště v Basileji a následný odlet do Prahy .