To nejlepší z Paříže nejen pro 55+ a VERSAILLES (letecky z Ostravy – Krakova)

Ubytování: hotel *** Doprava: letecky Strava: snídaně
1 termín od 19. října 2023

Cena zájezdu

od 20 990 Kč


Pohodový eurovíkend nejen pro starší 55 let, během kterého uvidíte to nejkrásnější z Paříže i zámku ve Versailles. Náš zkušený průvodce s vámi bude od odletu do návratu a zařídí vše potřebné. V klidném tempu si vychutnáte romantiku francouzské metropole a užijete si všech výhod, které nabízí. Poznejte Paříž jako místní – autenticky a bez starostí! Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla. V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně. Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak. Vstupné: Tyto vstupenky do vybraných památek a případné fakultativní výlety si můžete před zájezdem u nás přiobjednat. S možností prohlídky je... Celý popis

To nejlepší z Paříže nejen pro 55+ a VERSAILLES (letecky z Ostravy – Krakova)

Termíny a ceny

19.10. - 22.10.2023 čtvrtek - neděle
snídaně letecky
20 990 Kč
cena za 4 dny

Informace o cenách

Cena zahrnuje

 • odvoz z Ostravy na letiště do Krakova a zpět (u vybraných termínů navíc VIP vyzvednutí u domu)
 • letenka Krakov – Paříž – Krakov se všemi poplatky
 • kabinové zavazadlo dle pravidel pro přepravu zavazadel transfer letiště – hotel – letiště
 • 3x ubytování v Paříži v hotelu 3
 • 3x snídaně
 • průvodce po celou dobu (od odletu do návratu, mimo volný program ve městě)
 • tištěný průvodce městem zdarma

Cena nezahrnuje

 • odbavované zavazadlo za příplatek
 • MHD v Paříži (30 EUR) + vlak do Versailles (8 EUR)
 • cestovní pojištění léčebných výloh
 • vstupné do památek
 • doporučené kapesné cca 200 EUR
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj: 4 500 Kč

  • Pro seniory

Popis zájezdu

To nejlepší z Paříže nejen pro 55+ a VERSAILLES (letecky z Ostravy – Krakova)

Pohodový eurovíkend nejen pro starší 55 let, během kterého uvidíte to nejkrásnější z Paříže i zámku ve Versailles. Náš zkušený průvodce s vámi bude od odletu do návratu a zařídí vše potřebné. V klidném tempu si vychutnáte romantiku francouzské metropole a užijete si všech výhod, které nabízí. Poznejte Paříž jako místní – autenticky a bez starostí!

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.


V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.


Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Vstupné: Tyto vstupenky do vybraných památek a případné fakultativní výlety si můžete před zájezdem u nás přiobjednat. S možností prohlídky je počítáno v programu zájezdu. Klienti, kteří se prohlídky nezúčastní, mohou tento čas využít např. vlastním volným programem:

Versailles Pass

Dospělý 900.00 Kč
Dítě 350.00 Kč

Louvre

Dospělý 640.00 Kč
Dítě 1.00 Kč

Cestovní pojištění: Slavia A + STORNO (50 Kč / den / osoba)
Slavia B + STORNO (63 Kč / den / osoba)
Slavia C + STORNO (80 Kč / den / osoba)
Kooperativa A (50 Kč / den / osoba)
Kooperativa B Evropa (100 Kč / den / osoba)
Srovnání pojištění

Stravování: snídaně

snídaně v hotelu jsou podávány formou bufetu
během dne bude možné zakoupit jídlo na místech s možností občerstvení
poblíž hotelu je možnost individuálního stravování v místních restauracích

Ubytování: hotel ***

hotel 3* v Paříži, poblíž metra (časový dojezd do centra Paříže cca 30 minut)
ubytování je v menších pokojích s vlastním soc. zařízením, Wi-Fi, TV

Program zájezdu

1. den: Přílet do Paříže, přesun na ubytování a dle letových řádů následná prohlídka části centra města. Odjezd z Ostravy na letiště do Krakova – odvoz je v ceně zájezdu : u vybraných termínů navíc  VIP vyzvednutí u domu . Po příletu do Paříže se přesuneme objednaným transferem na hotel, kde se ubytujeme. V podvečer se vydáme na pohodovou procházku  Latinskou čtvrtí, kde nás bude čekat zejména národní památník  Panthéon , kde odpočívají nejvýznamnější francouzské osobnosti (jsou zde pochováni např. Voltaire, Alexandre Dumas nebo Victor Hugo). Cestou do centra pak projdeme kolem budovy  univerzity Sorbonny  či  muzea středověku v Palais de Cluny . Našim dnešním cílem však je samotné srdce Paříže, ostrov Cité. Dominantou ostrova na Seině a také celého města je bezesporu  katedrála Nôtre-Dame , v jejímž okolí si na závěr dne vychutnáme skleničku některého typicky francouzského moku. Na hotel se vrátíme společně, nebo individuálně.
2. den: Pohodové poznávání těch nejslavnějších symbolů města - Eiffelovy věže a Louvru, večerní plavba po Seině. Po snídani budeme pokračovat v prohlídce města. Den zahájíme návštěvou největší dominanty Paříže – Eiffelovy věže, z jejího vrcholu nás bude čekat nádherný výhled. V případě zájmu můžeme procházkou po  Martových polích  dojít k budovám  Vojenské akademie a  Invalidovny. Tady můžete navštívit tři různá muzea vojenství, poklonit se u hrobky Napoleona Bonaparte, načerpat energii v přilehlém parku nebo si dát oběd v místním bistru. Po obědě se přesuneme do Tuilerijských zahrad, na které navazuje jedno z největších muzeí světa – Louvre, kde si užijeme celé odpoledne ve společnosti těch nejslavnějších děl. Kromě něj můžete navštívit  blízká muzea Orangerie nebo  Orsay. Odpoledne můžete strávit také procházkou od revolučního  náměstí Place de la Concorde  až na legendární bulvár Champs-Elysées. V podvečer si užijeme  romantickou  plavbu po Seině. Z paluby lodě se nabízí nevšední pohled na většinu pařížských památek, včetně Eiffelovy věže. Návrat na hotel ve večerních hodinách společně, nebo individuálně.
3. den: Celodenní odpočinek za městem, ve Versailles. Návštěva úžasných trhů v samotném městečku, hry fontán a piknik v zahradách a prohlídka zámku. Po snídani se přesuneme do rozsáhlého  zámeckého areálu  Versailles poblíž Paříže, který byl po několik století sídlem francouzských králů a politickým centrem země. Vedle samotného zámku si vychutnáme  hudební představení a hru fontán v zámecké zahradě  a uvidíme místa, kam panovník utíkal před dvorem a starostmi ( Malý Trianon, Velký Trianon a idylická vesnička Marie Antoinetty ). Pro pohodlnější a výhodnější prohlídku zámku, zahrad i trianonů vám náš průvodce rád zajistí tzv.  Versailleský pas , díky kterému se vyhnete nepříjemným frontám a navíc ušetříte! Naším tipem je pak návštěva místního trhu, po kterém si můžete v zahradách udělat  příjemný piknik .
4. den: Dle letových řádů možná návštěva pařížského kopce Montmartru a procházka jeho malebnými uličkami, návrat zpět do ČR. Dopoledne se společně vydáme na  umělecký vrch  Montmartre,  k bělostné  bazilice Sacré-Coeur   vyjedeme pohodlně lanovkou . Na malebném  náměstí malířů Place de Tertre  si můžete zakoupit krásný suvenýr, nebo si vychutnat výborný oběd v jedné z mnoha restaurací. Cestou zpátky se křivolakými uličkami dostaneme až k legendárnímu kabaretu Moulin Rouge . Dle letových řádů transfer na letiště,  návrat do Krakova, odvoz do Ostravy.