To nejlepší z Paříže + VERSAILLES + LOUVRE (letecky z Prahy)

Ubytování: hotel *** Doprava: letecky Strava: snídaně
7 termínů od 28. srpna 2024

Cena zájezdu

od 21 990 Kč


Nezapomenutelný zážitek ze zájezdu s průvodcem, během kterého uvidíte to nejkrásnější z Paříže, navštívíte nejslavnější zámek ve Versailles a strávíte jedinečné odpoledne v Louvru. Nevynecháte proslulou Eiffelovu věž a užijete si večerní plavbu po Seině. Vydejte se s námi nasát atmosféru francouzské historie, umění, gurmánských pochutin, módy a poznejte Paříž! Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla. V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně. Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak. Podmínky pro přepravu zavazadel: Zavazadlo v ceně zájezdu:  dvě kabinová zavazadla Kabinové zavazadlo o rozměrech 55 x 35 x 25 cm a max... Celý popis

To nejlepší z Paříže + VERSAILLES + LOUVRE (letecky z Prahy)

Termíny a ceny

červen 2024

30.06. - 04.07.2024 neděle - čtvrtek
snídaně letecky
22 490 Kč
cena za 5 dní

červenec 2024

10.07. - 14.07.2024 středa - neděle
snídaně letecky
21 990 Kč
cena za 5 dní

srpen 2024

28.08. - 01.09.2024 středa - neděle
snídaně letecky
21 990 Kč
cena za 5 dní

září 2024

19.09. - 23.09.2024 čtvrtek - pondělí
snídaně letecky
21 990 Kč
cena za 5 dní

říjen 2024

03.10. - 07.10.2024 čtvrtek - pondělí
snídaně letecky
21 490 Kč
cena za 5 dní
10.10. - 14.10.2024 čtvrtek - pondělí
snídaně letecky
21 490 Kč
cena za 5 dní
24.10. - 28.10.2024 čtvrtek - pondělí
snídaně letecky
21 490 Kč
cena za 5 dní

listopad 2024

07.11. - 11.11.2024 čtvrtek - pondělí
snídaně letecky
21 490 Kč
cena za 5 dní
14.11. - 18.11.2024 čtvrtek - pondělí
snídaně letecky
21 490 Kč
cena za 5 dní

Informace o cenách

Cena zahrnuje

 • letenka Praha - Paříž - Praha se všemi poplatky
 • kabinové zavazadlo dle podmínek pro přepravu zavazadel
 • transfer letiště - hotel - letiště
 • 4x ubytování v Paříži ve 3* hotelu
 • 4x snídaně
 • průvodce po celou dobu (od odletu do návratu, mimo volný program ve městě)
 • tištěný průvodce městem zdarma

Cena nezahrnuje

 • odbavované zavazadlo za příplatek
 • MHD v Paříži (35 EUR) + vlak do Versailles (8 EUR)
 • cestovní pojištění léčebných výloh
 • vstupné na místě
 • doporučené kapesné cca 250 EUR
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj: 6 000 Kč

Popis zájezdu

To nejlepší z Paříže + VERSAILLES + LOUVRE (letecky z Prahy)

Nezapomenutelný zážitek ze zájezdu s průvodcem, během kterého uvidíte to nejkrásnější z Paříže, navštívíte nejslavnější zámek ve Versailles a strávíte jedinečné odpoledne v Louvru. Nevynecháte proslulou Eiffelovu věž a užijete si večerní plavbu po Seině. Vydejte se s námi nasát atmosféru francouzské historie, umění, gurmánských pochutin, módy a poznejte Paříž!

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.


V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.


Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Podmínky pro přepravu zavazadel: Zavazadlo v ceně zájezdu:  dvě kabinová zavazadla


Kabinové zavazadlo o rozměrech 55 x 35 x 25 cm a max. hmotnosti 10 kg

Malé kabinové zavazadlo (kabelka, laptop) o rozměrech 40 x 30 x 20 cm

Tato zavazadla patří na palubu letadla, rozměry jsou včetně držadla, postranní kapsy a koleček.

Letecká společnost může vzít na palubu letadla pouze omezené množství zavazadel. Zavazadla, která se nevejdou na palubu letadla, budou zdarma před nástupem do letadla uložena do zavazadlového prostoru.


Zavazadlo za příplatek 1 700 Kč:  odbavované zavazadlo o hmotnosti do 20 kg (toto zavazadlo bude odbaveno do podpalubí)


Podmínky vždy platí pro jednoho cestujícího, pokud není uvedeno jinak.

Hmotnosti zavazadel nelze sčítat.

Každý pasažér musí mít své vlastní zavazadlo dle uvedených podmínek. Zavazadlo k odbavení (pokud není v ceně) lze objednat nejpozději 30 dní před termínem zájezdu.

Vstupné: Tyto vstupenky do vybraných památek a případné fakultativní výlety si můžete před zájezdem u nás přiobjednat. S možností prohlídky je počítáno v programu zájezdu. Klienti, kteří se prohlídky nezúčastní, mohou tento čas využít např. vlastním volným programem:

Versailles Pass

Dospělý 1100.00 Kč
Dítě 350.00 Kč

Louvre

Dospělý 750.00 Kč
Dítě 1.00 Kč

Cestovní pojištění: Kooperativa A (50 Kč / den / osoba)
Kooperativa B Evropa (100 Kč / den / osoba)
Slavia A - Travel Standart 2.0 + STORNO (50 Kč / den / osoba)
Slavia B - Travel Plus 2.0 + STORNO (76 Kč / den / osoba)
Slavia C - Travel Exclusive 2.0 + STORNO (96 Kč / den / osoba)
Srovnání pojištění

Stravování: snídaně

v hotelu jsou podávány kontinentální snídaně (bageta, croissant, máslo, marmeláda, čaj, káva)
během dne bude možné zakoupit jídlo na místech s možností občerstvení
poblíž hotelu je možnost individuálního stravování v místních restauracích

Ubytování: hotel ***

hotel v Paříži, poblíž metra (časový dojezd do centra Paříže cca 30 minut)
ubytování je v menších pokojích s vlastním soc. zařízením, Wi-Fi, TV

Program zájezdu

1. den: Přílet do Paříže, v závislosti na letových řádech možný program s průvodcem. Odlet z Prahy , po příletu do Paříže transfer autobusem na hotel, ubytování . V závislosti na čase příletu bude následovat program s průvodcem.
2. den: Dnes nás čeká procházka Latinskou čtvrtí, návštěva Cité, katedrály Notre Dame a pařížské radnice. Večer následuje romantická plavba po Seině. Při našich toulkách Paříží nesmíme vynechat ani čtvrť intelektuálů, Latinskou čtvrť. Zastavíme se u kostela Saint Sulpice, který ve svých interiérech ukrývá díla malíře Eugena Delacroix nebo varhany s více než šesti tisíci píšťalami. Čekají na nás rozkvetlé Lucemburské zahrady se sídlem francouzského senátu a národní památník Pantheon s hrobkami slavných francouzských osobností (jsou zde pochováni např. Voltaire, Alexandre Dumas nebo Victor Hugo).  Blouděním uličkami narazíme i na budovy univerzity Sorbonna nebo Muzeum středověku v bývalých antických lázních. Můžeme pozorovat zdejší život, kavárny jsou kouzelné, místní restaurace vyhlášené, výborně se zde nakupuje vše od knih až po suvenýry. V samém historickém jádru Paříže se nachází čtvrť Cité , jejíž dominantou je fascinující gotický chrám Notre-Dame, proslavený románem Victora Huga "Zvoník u Matky Boží v Paříži". Velkým zážitkem je plavba lodí po Seině. Plavba, která trvá necelou hodinu, nám ukáže Paříž z jiného úhlu a umožní nám prohlédnout si většinu Pařížských památek z paluby lodi. Návrat na hotel ve večerních hodinách s průvodcem nebo individuálně.
3. den: Tento den se necháme okouzlit slavnými pařížskými bulváry, uvidíme budovu opery Garnier a užijeme si celé odpoledne v Louvru. Čeká nás procházka nejdražšími pařížskými bulváry a majestátní budova jedné z nejkrásnějších oper na světě, Opery Garnier. Ta byla postavena v druhé polovině 20. století a dodnes je opředena legendami. V blízkosti opery se nachází hned dva velké luxusní obchodní domy, jejichž interiéry vás ohromí - Galeries Lafayette a Printemps. Nedaleko se nachází také muzeum parfémů Fragonard, kde se dozvíme více o výrobě parfémů, a také si zde můžeme pořídit nějaký voňavý suvenýr. Pár hodin strávíme v jednom z nejkrásnějších muzeí na světě, v Louvru. Sbírky starověkého Egypta, Řecka, Říma či malby renesančních a barokních autorů doplňují fascinující interiéry, Napoleonovy komnaty či významné sochy antiky i novějších období.  Milovníci umění si mohou krom Louvru vybrat některé z jiných muzeí, kterými Paříž překypuje - například Musée d´Orsay s impozantní kolekcí impresionismu, Orangerie s Monetovým cyklem Lekníny, Rodinovo muzeum se sbírkou jeho soch nebo dočasné výstavy v nedalekém Petit Palais. Návrat na hotel ve večerních hodinách s průvodcem nebo individuálně.
4. den: Většinu tohoto dne strávíme ve Versailles, prohlédneme si zahrady i zámek a večer se projdeme malebným uměleckým Montmartrem. Po snídani se příměstským vlakem přesuneme do rozsáhlého zámeckého areálu Versailles, který byl po několik století sídlem francouzských králů a politickým centrem země. Čekají nás interiéry zámku, tedy královy i královniny komnaty, zámecká kaple i dechberoucí Zrcadlový sál.  Projdeme si zahrady s nespočtem fontán a vodních ploch, Oranžérii a nevynecháme ani místa, kam panovník utíkal před dvorem a starostmi, prohlédneme si Malý Trianon, Velký Trianon i idylickou vesničku Marie Antoinetty. Letní sezona nabízí také hudební představení a hru fontán v zámecké zahradě. Paříž má svou jedinečnou uměleckou čtvrť, malebný Montmartre. Hlavní dominantou nejen čtvrti, ale i celého města je bělostná bazilika Sacré Coeur. Kromě impozantní kopule můžeme nad hlavním oltářem obdivovat jednu z největších mozaik na světě, ta znázorňuje Krista se zlatý srdcem a zástup svatých, církevních představitelů a králů, kteří Krista uctívají. Procházkou malebnými uličkami nevynecháme ani náměstí malířů Place du Tertre či slavný kabaret Moulin Rouge. Návrat na hotel ve večerních hodinách s průvodcem nebo individuálně.
5. den: V závislosti na letových řádech program s průvodcem a následný odlet z Paříže. Návštěva Paříže by nebyla kompletní bez návštěvy největší dominanty Paříže, Eiffelovy věže. Nekonečně fronty a bezpečnostní kontroly ale budou rázem zapomenuty v momentě, kdy ve třetím patře vystoupíme z výtahu a z vrcholu věže nás bude čekat nádherný výhled na celou metropoli.  Procházkou po Martových polích dojdeme k budovám Vojenské akademie a Invalidovny, kde se můžeme poklonit hrobce Napoleona Bonaparte. Pokračovat budeme přes nejkrásnější pařížský most, most Alexandra III. a dojdeme až na bulvár Champs-Elysées. Objednaným transferem přesun na letiště, odlet do Prahy .