Turistické lahůdky Francie - zámky na Loiře, Bretaň, Normandie

Ubytování: hotel Doprava: autokarem Strava: vlastní
2 termíny od 13. července 2024

Cena zájezdu

od 14 290 Kč


Na tomto zájezdu do Francie jsme se rozhodli spojit pro vás největší turistická lákadla severní části Francie, která se obvykle navštěvují pouze v kratších zájezdech. Ve Francii uvidíte nejvýznamnější zámky na Loiře, které vás uchvátí svou munumentálností, nádhernou architekturou i příjemnými zahradami. Celá oblast Údolí Loiry od Sully-sur-Loire po Chalonnes je pod patronací UNESCO. A dále ve Francii to bude divoké pobřeží s útesy, přírodní parky a řadu sakrálních památek typických pro Bretaň. Zájezd průvodcuje Jaroslava Dvořáková, autorka knih Toulky po Provence, krajem Loiry a po Bretani. Celý popis

Turistické lahůdky Francie - zámky na Loiře, Bretaň, Normandie

Termíny a ceny

červenec 2024

13.07. - 21.07.2024 sobota - neděle
vlastní autokarem
14 290 Kč
cena za 9 dní (6 nocí)

srpen 2024

17.08. - 25.08.2024 sobota - neděle
vlastní autokarem
14 290 Kč
cena za 9 dní (6 nocí)

Informace o cenách

Slevy

 • cena za ubytování ve třílůžkovém pokoji (je možná jen pro společně přihlášené trojice), sleva je počítána na osobu. (sleva: -1000 Kč)
 • Ubytování je většinou s manželskou postelí a třetí postelí patrovou.

Cena zahrnuje

 • dopravu autobusem
 • průvodce
 • 6x ubytování v hotelu (2lůžkové pokoje s příslušenstvím)

Výlety

 • pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: 405 Kč)
 • 6x snídaně (příplatek: 1500 Kč)
 • 1/1 pokoj (příplatek: 4000 Kč)

  • Poznávací zájezdy
  • Památky a umění

Popis zájezdu

Turistické lahůdky Francie - zámky na Loiře, Bretaň, Normandie

Na tomto zájezdu do Francie jsme se rozhodli spojit pro vás největší turistická lákadla severní části Francie, která se obvykle navštěvují pouze v kratších zájezdech. Ve Francii uvidíte nejvýznamnější zámky na Loiře, které vás uchvátí svou munumentálností, nádhernou architekturou i příjemnými zahradami. Celá oblast Údolí Loiry od Sully-sur-Loire po Chalonnes je pod patronací UNESCO. A dále ve Francii to bude divoké pobřeží s útesy, přírodní parky a řadu sakrálních památek typických pro Bretaň.

Zájezd průvodcuje Jaroslava Dvořáková, autorka knih Toulky po Provence, krajem Loiry a po Bretani.

Program zájezdu

1. den: Odjezd ve večerních hodinách.
2. den: Průjezd Francií. Návštěva klenotů Údolí Loiry (UNESCO) - nejnádhernějších zámky na Loiře ve Francii. Monumentální zámek CHAMBORD. Údolím Loiry do TOURS - podvečerní prohlídka vinařského střediska a centra oblasti, gotická katedrála aj. Nocleh.
3. den: Podél řeky Indre do LOCHES, opevněné město s hradem. Nádherný renesanční zámek CHENONCEAUX s malebnými zahradami, zámek "šesti žen". AMBOISE - malebné město na břehu Loiry s královským zámkem, působil zde Leonardo da Vinci. Nocleh.
4. den: VILLANDRY - zámek s jedinečnými renesančními zahradami, které jsou nejpřitažlivější ze všech, úžasné ornamenty tvořeny nejen květinami, ale i zeleninou či kořením. AZAY - LE - RIDEAU - mistrovské dílo renesanční architektury, u zámku je také rozsáhlý anglický park (pokud bude zámek v rekonstrukci, nahradí se jiným místem). ANGERS - centrum kraje Anjou s monumentálním opevněným hradem, krásným starým centrem a katedrálou. Přejezd do oblasti Rennes, nocleh.
5. den: Bretaň : LE MONT-SAINT-MICHEL (UNESCO) - opevněný románsko-gotický klášter stojí vysoko na žulovém ostrůvku uprostřed mořských písčin v zátoce proslulé rozdílem hladiny mezi přílivem a odlivem. SAINT MALO - malebné město, přístav proslavený boji korzárů proti Angličanům. Nocleh.
6. den: Tento den věnujeme nádhernému bretaňské pobřeží : vnitrozemský záliv MORBIHAN GOLFE, bývalý ostrov, dnes poloostrov QUIBERON. CARNAC - městečko, jehož okolí je bohaté na prehistorické památky - obrovská seskupení menhirů, Tumulus St. Michel, Velký menhir v LOCMARIAQUER aj. Nocleh.
7. den: Začátek prohlídky oblasti Normandie : pláž OMAHA BEACH, kde došlo k nejtvrdším bojům Spojenců v r. 1944. ROUEN - přístav, který patří Francii zásluhou Johanky z Arku. Staré město má zachované středověké uličky, gotické a renesanční domy a paláce, jedna z nejslavnějších katedrál Notre Dame. Nocleh.
8. den: REMEŠ (UNESCO) - prohlídka jedinečné gotické katedrály, jedné z nejvýznamnějších katedrál ve Francii a vrcholné gotiky vůbec. Od 12. do 19. stol. zde byli korunováni francouzští králové. Noční přejezd.
9. den: Příjezd do ČR v ranních hodinách.

Podobné zájezdy