Belém - Fr. Guyana - Surinam - Guyana

Ubytování: hotel *** Doprava: letecky Strava: snídaně
1 termín od 13. ledna 2025

Cena zájezdu

od 159 900 Kč


BELÉM – ILHA MARAJÓ – CAYENNE - KOUROU – KAW –PARAMARIBO - BROWNSBERG – BROKOPONDO – GEORGETOWN – KAITEUR FALLS – ORINDUIK FALLS Navštivte s námi jedinečný okruh od brazilského Belému přes Francouzskou Guyanu, Surinam až do Britské Guyany. Naše putování zahájíme v ústí Amazonky, odkud se budeme pohodlnými krátkými lety přesunovat po jednotlivých zemích. Poznáte zajímavé kontrasty portugalské, francouzské a nizozemské kolonizace zasazené v amazonské džungli. Minimum: 8 osob U tohoto zájezdu se nabízí příležitost individuálního prodloužení v Karibiku na ostrovech Aruba nebo Curaçao. Možnosti prodloužení Vám rádi ověříme. Celý popis

Belém - Fr. Guyana - Surinam - Guyana

Termíny a ceny

říjen 2024

02.10. - 17.10.2024 středa - čtvrtek
snídaně letecky (Praha)
159 900 Kč
cena za 16 dní (14 nocí)

leden 2025

13.01. - 28.01.2025 pondělí - úterý
snídaně letecky (Praha)
159 900 Kč
cena za 16 dní (14 nocí)

Informace o cenách

Slevy

 • 3% při rezervaci více než 120 dnů před odjezdem
 • 5% pro stále klienty více než 90 dnů před odjezdem
 • časové slevy se vztahují pouze na katalogové ceny

Cena zahrnuje

 • mezinárodní letecká doprava Praha - Belém/Georgetown - Praha včetně tax
 • místní přelety dle programu
 • 12x ubytování v 3-4* hotelech se snídaní
 • místní pronajatá doprava
 • všechny vstupy uvedené v programu
 • česky mluvícího průvodce (minimum 8 osob)
 • pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

 • jednolůžkový pokoj (příplatek: 25000 Kč)
 • komplexní cestovní pojištění A90 Pandemic (140Kč/den) vč.storna (příplatek: 2100 Kč)
 • komplexní cestovní pojištění A90 Pandemic osoba starší 70 let (240Kč/den) vč.storna (příplatek: 4080 Kč)
 • spropitné, fakultativní výlety
 • turistické vízum do Guayany (35 EUR) + 1000 Kč za vyřízení
 • turistická karta do Surinamu (20USD) - platí se na vstupu
 • odletová taxa z Surinamu (cca 22USD) - splatná při odletu
 • očkování proti žluté zimnici

Výlety

 • Poznámka ohledně vstupních formalit a očkování. Francouzská Guayana je v bezvízovém styku. Do Guayany je nutné turistické vízum, které je potřeba vyřídit před cestou. Naše CK bude vyřizovat vízum hromadně pro všechny účastníky v průběhu léta. Je nutné mít platný cestovní pas min. 12 měsíců v době zájezdu a min. 4 čisté stránky. Turistická karta do Surinamu se hradí po příletu do země.
 • Do Guayany je vyžadováno potvrzení o očkování na žlutou zimnici.

  • Poznávací zájezdy

Popis zájezdu

Belém - Fr. Guyana - Surinam - Guyana

BELÉM – ILHA MARAJÓ – CAYENNE - KOUROU – KAW –PARAMARIBO - BROWNSBERG – BROKOPONDO – GEORGETOWN – KAITEUR FALLS – ORINDUIK FALLS

Navštivte s námi jedinečný okruh od brazilského Belému přes Francouzskou Guyanu, Surinam až do Britské Guyany. Naše putování zahájíme v ústí Amazonky, odkud se budeme pohodlnými krátkými lety přesunovat po jednotlivých zemích. Poznáte zajímavé kontrasty portugalské, francouzské a nizozemské kolonizace zasazené v amazonské džungli.

Minimum: 8 osob

U tohoto zájezdu se nabízí příležitost individuálního prodloužení v Karibiku na ostrovech Aruba nebo Curaçao. Možnosti prodloužení Vám rádi ověříme.

Doprava: letecky

Pravidelná linková doprava s renomovanými aerolinkami. Na letu z Prahy je přestup v jedné z evropských metropolí a poté následuje transatlantický let do cílové destinace. Nevyužíváme letecké spojení přes USA, takže klienti nepotřebují vízum do USA nebo ESTA.

Ubytování: hotel ***

Během okruhu využíváme kvalitní a vyzkoušené 3* hotely, které se obvykle nacházejí v centru města. Díky tomu jsou významné památky a zajímavosti snadno dosažitelné chůzí. V okolí hotelů je i dostatek možností pro stravování.

Program zájezdu

1. den: Odlet z Prahy do Francouzské Guyany, ubytování v centru města.
2. den: Prohlídka hlavního města Francouzské Guyany, která je zámořským francouzským departementem a platí se zde eurem. Navštívíme centrum hlavního města Cayenne a pozůstatky pevnosti Fort Ceperou. Návštěva města Kourou, kde se nachází kosmodrom Evropské kosmické agentury. Dozvíme se zde něco o raketách, které jsou odtud posílány do vesmíru. Navštívíme centrum Jupiter, odkud byla vystřelena známá raketa Arianne.
3. den: Kaw – celodenní výlet do rezervace Kaw, která je vyhlášenou oblastí pro pozorování ptactva. Jedná se o přírodní rezervaci, kde můžete spatřit volavky, kormorány, papoušky nebo anhingy americké.
4. den: Dnes půjdeme po stopách „Motýlka“. Čeká nás lodní výlet po Ďábelských ostrovech neboli Ostrovech Spásy. Navštívíme dva ze tří ostrovů - Královský ostrov a ostrov Svatého Josefa. Ďáblův ostrov s trestaneckou kolonií je již bohužel pro návštěvníky nepřístupný a uvidíme ho pouze z lodi. Osadníci se na těchto ostrovech usazovali, aby se uchránili od malárie na pevnině. Na závěr dne nás čeká i koupel v moři.
5. den: Odlet z Cayenne do Belému – Belém (Betlém) – hlavní město brazilského státu Pará a jedna z hlavních bran do Amazonie nabízí turistům mnoho historických i přírodních zajímavostí. Během celodenního výletu si prohlédneme např. Baziliku Panny Marie Nazaretské, městskou tržnici Ver-O-Peso, betlémskou pevnost, přístav nebo budovy opery Teatro da Paz. Navštívíme také park Mangal das Garcas, který je kombinací botanické zahrady a ptačího parku. Uvidíte zde orchideje, různé druhy ptáků a motýlů. Ze 47 metrů vysoké věže uvidíte celý Belém jako na dlani.
6. den: Po snídani se rychlou lodí vypravíme na dvoudenní výlet na ostrov Marajó. Ubytování na stylové haciendě. Hlavní náplní pobytu je pozorování bohaté fauny a flóry. Jsou zde k vidění kapybary, opice, papoušci, tukani a mnoho dalších živočichů Amazonie.
7. den: Marajó je největším říčním ostrovem na světě. Jsou zde krásné opuštěné pláže, historická keramika marajoara a čeká nás folklórní představení připravené pouze pro nás s nádhernými kostýmy a tanci. Navštívíme fazendu Sao Jeronimo, kde podnikneme plavbu mezi mangrovníky s možností krátkého plavení na buvolech pro odvážné zájemce. Poté se vykoupeme na překrásné opuštěné pláži, která je součástí velké soukromé haciendy.
8. den: Po snídani navštívíme městečko Salvaterra a čeká nás návrat do Belému. V pozdních hodinách transfer na letiště na odlet do Paramariba.
9. den: Přílet do Surinamu. Paramaribo – unikátní město celé postavené ze dřeva je pod ochranou UNESCO a bylo vystavěno Nizozemci, kteří přinesli do džungle svoji a také indonéskou kulturu. V pospolitosti a poklidu zde žije několik kultur – Židé, Číňané, Indové, Holanďané nebo indiáni. Uvidíme proto synagogu, pozoruhodný kostel sv. Petra a Pavla, který je největší dřevěnou stavbou Jižní Ameriky nebo pevnost Fort Zeelandia. To vše doplňuje rozmanitá škála tradičních hospůdek a restaurací všeho druhu.
10. den: Celodenní výlet do národního parku Brownsberg, který se nachází v krátké vzdálenosti od Paramariba a kde podnikneme nenáročnou procházku za pozorováním přírody a vykoupeme se ve vodopádech.
11. den: Celodenní výlet do oblasti Brokopondo zahájíme zastávkou na motýlí farmě, kde uvidíme pestrou škálu motýlů. Dále nás čeká vodní elektrárna Afobakka s výkladem místního průvodce. Poté se přesuneme k přehradě a vychutnáme si panoramatické výhledy na rozhlehlé jezero s mnoha ostrůvky. Dále pojedeme přes městečka Balingsula a Brokopondo, nakonec se vykoupeme na pláži Annanistrand v osvěžující vodě řeky Surinam.
12. den: Odlet do Georgetown – tento den přeletíme do hlavního města britské Guyany. Georgetown, které leží na břehu veliké řeky Demerara a na první pohled na Vás dýchne britská atmosféra zasazená ovšem do Karibiku. Uvidíme anglikánskou katedrálu sv. Jiří, neogotickou radnici, trh Stabroek Market. Poklidný ráz města dotváří místní parky.
13. den: Na závěr pobytu nás čeká asi hodinový let malým letadlem k nádherným vodopádům Kaieteur Falls. Zde vystoupíme a prohlédneme si tento 226-251 m vysoký vodopád i ze země. Jedná se o tzv. single-drop vodopád a největší turistickou atrakci Guyany. Poté nás čeká další půlhodinový let k menším vodopádům Orindiuk Falls na hranici s Brazílií. Vodopády jsou pouze 25 m vysoké a široké asi 120 m. Je zde možnost se vykoupat. Odtud se již letadlem vypravíme zpět do Georgetownu.
14. den: Výlet do oblastí Essequibo a Mazaruni river. Návštěva lenochodího ostrova Sloth Island s možností pozorování opic a lenochodů. Navštívíme také pevnost Fort Kykoveral. Navečer odlet zpět do Surinamu, odkud bude následující den směřovat náš let zpět do Evropy.
15. den: Volné dopoledne v Paramaribu a odpoledne odlet přes Amsterdam zpět do Prahy.
16. den: Přílet do Prahy v dopoledních hodinách.