Grónsko - Zlatý trojúhelník

Ubytování: hotel ** Doprava: letecky Strava: snídaně
3 termíny od 6. července 2022

Cena zájezdu

od 149 000 Kč


Termíny a ceny

červenec 2022

06.07. - 15.07.2022 středa - pátek
snídaně letecky (Praha)
149 000 Kč
cena za 10 dní (9 nocí)
20.07. - 29.07.2022 středa - pátek
snídaně letecky (Praha)
149 000 Kč
cena za 10 dní (9 nocí)

srpen 2022

03.08. - 12.08.2022 středa - pátek
snídaně letecky (Praha)
149 000 Kč
cena za 10 dní (9 nocí)

Informace o cenách

Cena zahrnuje

 • leteckou přepravu Praha – Kodaň – Kangerlussauaq – Praha
 • leteckou přepravu Kangerlussauaq – Sisimiut, Ilulissat – Kangerlussauaq
 • letištní taxy
 • 2x nocleh v Kodani v letištním hotelu *** se snídaní
 • 6x nocleh v hotelech dle programu se snídaní (vlastní sociální zařízení)
 • 1x nocleh na lodi se snídaní v kajutě standard (až pro 8 osob, společná koupelna a WC na chodbě)
 • 1x oběd na lodi během výletu k ledovci Eqi (7. den)
 • 1x závěrečná večeře v hotelu Arctic (8.den)
 • veškeré transfery a výlety dle programu
 • česky mluvící průvodce (min. 10 osob) a místní průvodce
 • služby místní partnerské cestovní kanceláře

Cena nezahrnuje

 • fakultativní výlety nad rámec programu
 • spropitné NA TENTO ZÁJEZD SE NEVZTAHUJÍ ŽÁDNÉ SLEVY

Popis zájezdu

Grónsko - Zlatý trojúhelník


Program zájezdu

1. den: ODLET Z PRAHY: Odlet z Prahy do Kodaně. Ubytování v hotelu a nocleh v Kodani.
2. den: KODAŇ – KANGERLUSSUAQ – KÓTA 660 : Odlet v dopoledních hodinách z Kodaně do Kangerlussuaq. Po příletu transfer do hotelu, ubytování. Odpoledne vyjedete krásnou krajinou ke kótě č. 660. Úchvatná nekončící plocha ledu je naprosto fascinující a vy se budete moci volně procházet na tomto fantastickém přírodním útvaru, který se vyvíjel milióny let. Návrat do hotelu. Nocleh v Kangerlussuaq.
3. den: SISIMIUT: Dnes se přesunete vnitrostátním letem do druhého největšího města Grónska Sisimiut. Město s malebnými dřevěnými domky leží v nádherné skalnaté krajině, seznámíte se s historií, navštívíte původní koloniální domy ze 17. století, ve kterých se dnes nachází fascinující a velmi autentické muzeum. Nocleh v Sisimiutu.
4. den: STAROBYLÉ OSADY A PLAVBA DO ILULISSATU: Sallinnguit je jedním z těch míst, kde se starodávné časy setkávájí s těmi současnými. Ještě dnes zde naleznete artefakty starobylých osad vedle sebe s moderní telekomunikační instalací, která dala ostrovu současnost. Prohlédnete si ruiny z různých období a užijete si tajemnou atmosféru ostrova. Osada se nachází na úpatí jižní strany Nasaasaaq. V létě se jedná o oblíbené výletní místo pro obyvatele Sisimiutu, kteří zde loví drobné rybky huňáček, nazývané v místním dialektu „ammassat“. Během procházky osadou uvidíte starou továrnu na zpracování ryb, letní tábor, krásný starý kostel. Moře obklopující osadu je ideálním místem pro velryby (keporkaky a velryby). Odpoledne se přesunete do přístavu, kde se nalodíte na vaší loď a vyplujete vstříc ledovými vodám. Váš kurz je severním směrem podél západního pobřeží do města Ilulissat. Určitě si nezapomeňte dalekohled a fotoaparát, abyste při troše štěstí zachytili jedinečnou krásu plovoucích velryb. Nocleh na lodi.
5. den: ILULISSAT: Snídani si můžete vychutnat s výhledem na ohromující Disko Bay. Dechberoucí a naprosto nezapomenutelný zážitek se vám naskýtá během plavby fjordem k ledovci, kde se odlamují kry a následně proplouvají Ilulissatem. Tyto mistrovská díla přírody jsou jedinečná a obdivuhodná. Vylodění v Ilulissat, ubytování a následná prohlídka třetího největšího města Grónska. Ilulissat znamená grónsky „ledovec“ , leží 300km od polárního kruhu a je na seznamu světového dědictví UNESCO. Nocleh v Ilulissat.
6. den: OSADA SERMERMIUT : Pěší výlet do opuštěné osady Sermermiut, která leží 1,5km od Ilulissatu, během cesty zastávka u rokle „Kallingekloften“, odkud se vybízí nádherný výhled na ledový fjord. K tomuto místu se váže poněkud temný příběh. Asi před 900 lety, v době kdy byly potraviny vzácné, staré ženy spáchaly sebevraždu skokem z útesu, a to proto, aby zabránily hladovění mladých. Tudíž se tomuto místu také přezdívá „Čarodějnická rokle“. Odpoledne možnost fakultativního výletu helikoptérou nad úžasnou jezerní a horskou krajinou nebo si vypůjčit kajak, který tiše klouže po studených vodách a kolem vás se tyčí obrovské kry. Nocleh v Ilulissat.
7. den: LEDOVEC EQI: Dnes se vydáte lodí k telícímu ledovci Eqi. Proplujete podél pobřeží kolem Bredebugtu, osady Oqaatsut a velkéhu fjordového systému zvaného Pakitsoq, úžinu Ataa, která je obklopena strmými horami. Pouze několik míst v Grónsku je tak úchvatných jako ledovec Eqi. Je možné se dostat lodí velmi blízko k ledovci a slyšet tak odlamující se obrovské kusy ledu, zvuky během tohoto přírodního úkazu jsou bouřlivé a padající led do vody je naprosto ohromující. Loď kotví u ledovce přibližně 2 hodiny a během této doby se podává oběd. Návrat do Ilulissat, nocleh.
8. den: VELRYBÍ SAFARI: Jedinečný výlet za velrybami. V Grónsku žije 15 druhů velryb, v létě se obvykle setkáte s keporkakem obecným, plejtvákem malým a plejtvákem tmavým, proplouvají v celé Disko Bay a někdy se dostanou k těsné blízkosti města. Vaše loď je v neustálém kontaktu s místními rybáři, kteří pohyb velryb monitorují, abyste mohli spatřit tyto gigantické savce. Závěrečná večeře v hotelu Arctic. Nocleh v Ilulissat.
9. den: ODLET Z ILULISSAT : Váš den začne posledním pohledem na famózní obrazy fjordu, který si v sobě zachováte po dlouhá léta, jelikož je nezapomenutelný. Transfer na letiště, vnitrostátní přelet do Kangerlussuaq a následně do Kodaně. Přílet do Kodaně ve večerních hodinách, ubytování v hotelu, nocleh.
10. den: PŘÍLET DO PRAHY: