Gruzie - poznávací - Gruzie a Arménie ***

 • ubytování: hotel ***ubytování: hotel ***
  strava: polopenzestrava: polopenze
  doprava: leteckydoprava: letecky
1 termín od 16. září 2020
od 55 990 Kč
Přidat do oblíbených zájezdů

1. den – Odlet z Prahy do Tbilisi. 2. den – Brzy ráno přílet do TBILISI: staré město mezi řekou a pevností Narikala s úzkými uličkami a pitoreskními zákoutími, katedrála Sioni – sídlo gruzínského katholikose, Most míru, synagoga, kostel Metekhi a Anchiskhati, prohlídka pevnosti Narikala, návštěva vynikajícího Národního muzea se zlatými artefakty. 3. den – Na východ od Tbilisi do vinařského kraje Kvareli, kde je historie výroby vína dlouhá 8 000 let: nejlepší gruzínská vinařská oblast a ukázka tradičního zpracování vína v KVARELI s možností ochutnávky (tradiční způsob výroby vína v Gruzii je zapsán na seznam UNESCO). Zastávka v TELAVI... Celý popis ...
Gruzie - poznávací - Gruzie a Arménie ***

Termíny a ceny

16.09. - 03.10.2020 středa - sobota
polopenze letecky (Praha)
55 990 Kč
cena za 18 dní (17 nocí)

Informace o cenách

Cena zahrnuje

 • Letenky Praha – Tbilisi a Jerevan – Praha včetně letištních tax a palivových příplatků
 • Dopravu v Arménii a Gruzii (autobus nebo minibus dle počtu klientů)
 • Terénní auta v Horní Svanetii
 • 16x ubytování v hotelích kategorie 3* s polopenzí
 • 2x oběd
 • Českého a místního průvodce
 • Vstupy dle programu

Cena nezahrnuje

 • Komplexní pojištění léčebných výloh vč. pojištění pro případ storna zájezdu
 • Upozornění:
 • Pořadí navštívených míst se může měnit
 • Vhodné pro aktivní seniory, kterým nevadí náročnější program. Nedoporučujeme klientům s jakýmkoli zdravotním omezením

Popis zájezdu

Gruzie - poznávací - Gruzie a Arménie ***

1. den – Odlet z Prahy do Tbilisi.
2. den – Brzy ráno přílet do TBILISI: staré město mezi řekou a pevností Narikala s úzkými uličkami a pitoreskními zákoutími, katedrála Sioni – sídlo gruzínského katholikose, Most míru, synagoga, kostel Metekhi a Anchiskhati, prohlídka pevnosti Narikala, návštěva vynikajícího Národního muzea se zlatými artefakty.
3. den – Na východ od Tbilisi do vinařského kraje Kvareli, kde je historie výroby vína dlouhá 8 000 let: nejlepší gruzínská vinařská oblast a ukázka tradičního zpracování vína v KVARELI s možností ochutnávky (tradiční způsob výroby vína v Gruzii je zapsán na seznam UNESCO). Zastávka v TELAVI. Prohlídka katedrály ALAVERDI a pevnosti GREMI.
4. den - TBILISI – dokončení prohlídky metropole Gruzie, pěší ulice New Tiflis a Suchý most s trhem rukodělných výrobků. Po obědě lanovkou na Mt. Mtatsminda s nádherným výhledem na Město. Volno v Tbilisi.
5. den – Bývalé hlavní město Gruzie MCCHETA (UNESCO) se starodávnými kostely a katedrálou Sveti Tskhoveli a klášterem Jvari. Jeskynní komplex UPLISTSIKHE se 150 vzájemně propojenými jeskyněmi. Unikátní kombinace různých stylů a soch vytesaných ve skále. Přejezd do Kutaisi.
6. den – KUTAISI (UNESCO) – osídlení od 17.stol.př.n.l., od 3.stol.př.n.l. hlavní město Kolchidy, Bagratovská katedrála jako symbol sjednocení Gruzie v 11.stol., velmi zajímavý farmářský trh. Kousek od Kutaisi stojí klášter GELATI (UNESCO), jedno z nejkrásnějších míst v Gruzii s katedrálou Panny Marie postavenou králem Davidem. Přejezd do oblasti Svanetie – městečko Mestia, centrum Horní Svanetie (UNESCO), jedinečné svanské věže, jedinečná oblast položená vysoko v horách pod masívem Kavkazu.
7. den – Celodenní výlet jeepy až do nejvzdálenější a zároveň nejvýše v Evropě položené vesnice UŠGULI (UNESCO) s typickými svanskými věžemi, turistika směrem k ledovci a nejvyššímu vrcholu Gruzie – hoře Šchara (5 068 mnm.) Návrat zpět do Mestie.
8. den – Přejezd subtropickou krajinou citrusových a čajových plantáží k Černému moři. Krátký okruh centrem BATUMI – mondénní letovisko u Černého moře.
9. den - Návštěva ZELENÉHO MYSU s jedinečnou botanickou zahradou s vice než 5000 druhy rostlin z celého světa a PEVNOSTI GONIO. Volno ke koupání.
10. den – Ráno farmářský trh v Kutaisi. Průjezd soutěskou Mtkwari a pod hřebenem Malého Kavkazu, cestou četných klášterů a pevností. Prohlídka pevnosti RABAT.
11. den – Středověké jeskynní město VARDZIA, postavené ve 12.stol. za gruzínské královny Tamar, vytesané do skal. Překročení hranice s Arménií.
12. den – Sever Arménie - údolí Debed, kde stojí tři nádherné kláštery z 10.-13.stol. a kostely pod patronací UNESCO: klášter SANAHIN z 10.stol. a klášter HAGHPAT z 11. – 12.stol.
13. den – Přejezd k vysoko položenému JEZERU SEVAN – největší jezero v Arménii v nadm. výšce 1 915 metrů. Jeden z nejvíce navštěvovaných klášterů v Arménii – SEVANAVANK z 9.stol. Pole chačkarů NORATUS (celkem asi 900 kamenných křížů a náhrobků). Průjezd po Hedvábné stezce přes 2 300 metrů vysoko položený průsmyk ke karavanseraji SELIM ze 14.stol.
14. den – Dopoledne prohlídka majestátního kláštera TATEV, budovaného mezi 9.-15.stol., výjezd ke klášteru lanovkou. Odpoledne nádherný klášter NORAVANK nad kaňonem řeky Ghnishik. Ochutnávka vína ve vyhlášeném vinařském regionu Areni, kde se produkuje nejlepší arménské víno. Odjezd pod biblický Ararat – nádherně položený KLÁŠTER KHOR VIRAP.
15. den – EDŽMIACIN (UNESCO) – náboženské centrum Arménie již od doby oficiálního přijetí křesťanství na poč. 4.stol., centrum arménské apoštolské církve, katedrála a několik dalších kostelů. ZVARTNOTS (UNESCO) – monumentální kostel z poloviny 7.stol., jedna z nejznámějších křesťanských staveb na území Arménie. Začátek prohlídky hlavního města Arménie JEREVANU: Historické muzeum na náměstí Republiky, památník Genocidy, slavné Kaskády v centru města.
16. den – Výjezd pod nejvyšší horu Arménie Aragac (4 090 mnm.), malebně položené JEZERO KARI v sopečné krajině v nadm. vášce 3 190 metrů. PEVNOST AMBERD v krásné krajině v nadm. výšce 2 200 metrů. Velmi pěkný klášter SAGHMOSAVANK ze 13.stol.
17. den – Dokončení prohlídky JEREVANU a prohlídka slavného muzea manuskriptů Matenadaran. Jedna z nejlepších arménských památek klášter GEGHARD (UNESCO), z části vytesaný do skály. Jedno z nejvýznamnějších poutních míst, kde se uchovávalo kopí, kterým byl probodnut bok Ježíše Krista (dnes v muzeu v Edžmiacinu). Sestup do soutěsky řeky Azat s přírodním monumentem "Symfonie v kameni" (fakult. možnost místo pěší turistiky jízdy terénními vozy – cca 5 Eur / os.). Řecko-římský chrám slunce v GARNI z 1.stol.n.l., vybudovaný na skalním hřbetu nad hlubokým kaňonem, nádherné výhledy na skalní varhany.
18. den – Brzy ráno odlet do Prahy.

Poloha: 16x ubytování v hotelích kategorie 3* s polopenzí
Pořadatelem zájezdu je Quality Tours s.r.o.

Podobné zájezdy