Okruh Kašmírem a Ladakhem + NEJVYŠŠÍ HORSKÉ PRŮSMYKY INDICKÉHO HIMÁLAJE (letecky

Ubytování: hotel **** Doprava: letecky Strava: polopenze
1 termín od 24. září 2024

Cena zájezdu

od 78 490 Kč 82 490 Kč


Přes poklady Nového Dillí, Kašmír obklopený Himálajem až do Ladakhu… Vyzkoušíte si život v hausbótu na jezerech Šrínagaru. Vyvezete se lanovkou z Gulmargu k horskému vrcholu. Projedete se na loďkách šikhara i nejvyššími horskými průsmyky. Objevíte rušné trhy, nejposvátnější chrámy i buddhistické kláštery. Dopřejte si poznání cizích kultur – dopřejte si zážitky z indického Himálaje! Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla. V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně. Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak. Podmínky pro přepravu zavazadel: Zavazadlo  v ceně zájezdu:  kabinové zavazadlo o rozměrech 55 x 40 x 23 cm a max... Celý popis

Okruh Kašmírem a Ladakhem + NEJVYŠŠÍ HORSKÉ PRŮSMYKY INDICKÉHO HIMÁLAJE (letecky

Termíny a ceny

24.09. - 07.10.2024 úterý - pondělí
polopenze letecky
Sleva 5% 82 490 Kč 78 490 Kč
cena za 14 dní

Informace o cenách

Cena zahrnuje

 • letenka Praha – Dillí – Praha včetně letištních tax (s jedním přestupem)
 • kabinové a odbavované zavazadlo dle pravidel pro přepravu zavazadel
 • transfery letiště – hotely – letiště
 • doprava dle programu
 • vnitrostátní letenka Dillí – Šrínagar
 • vnitrostátní letenka Léh – Dillí
 • 1x ubytování ve 4* hotelu v Dillí se snídaní
 • 4x ubytování v tradičním hausbótu ve Šrínagaru se snídaní a večeří
 • 4x ubytování ve 4* hotelu v Léhu se snídaní a večeří
 • 2x ubytování v kempu se snídaní a večeří
 • veškerá povolení a dokumenty pro vstup do hor
 • služby průvodce (mimo individuální volno)

Cena nezahrnuje

 • vyřízení indického víza: 2 500 Kč/os
 • vstupné do navštívených památek: cca 50 EUR/os
 • bakšišné: cca 40 EUR/os
 • doporučené kapesné: cca 300 EUR/os. (včetně vstupného a bakšišného)
 • cestovní pojištění
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj: 9 900 Kč

Popis zájezdu

Okruh Kašmírem a Ladakhem + NEJVYŠŠÍ HORSKÉ PRŮSMYKY INDICKÉHO HIMÁLAJE (letecky

Přes poklady Nového Dillí, Kašmír obklopený Himálajem až do Ladakhu… Vyzkoušíte si život v hausbótu na jezerech Šrínagaru. Vyvezete se lanovkou z Gulmargu k horskému vrcholu. Projedete se na loďkách šikhara i nejvyššími horskými průsmyky. Objevíte rušné trhy, nejposvátnější chrámy i buddhistické kláštery. Dopřejte si poznání cizích kultur – dopřejte si zážitky z indického Himálaje!

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.


V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.


Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Podmínky pro přepravu zavazadel: Zavazadlo  v ceně zájezdu:  kabinové zavazadlo o rozměrech 55 x 40 x 23 cm a max. hmotnosti 8 kg (toto zavazadlo patří na palubu letadla, rozměry jsou včetně držadla, postranní kapsy a koleček)

Zavazadlo v ceně zájezdu:  odbavované zavazadlo o hmotnosti do 23 kg (toto zavazadlo bude odbaveno do podpalubí)


Podmínky vždy platí pro jednoho cestujícího, pokud není uvedeno jinak.

Hmotnosti zavazadel nelze sčítat.

Každý pasažér musí mít své vlastní zavazadlo dle uvedených podmínek. Zavazadlo k odbavení (pokud není v ceně) lze objednat nejpozději 30 dní před termínem zájezdu.

Cestovní pojištění: Kooperativa B Svět (100 Kč / den / osoba)
Slavia D - Travel High 2.0 + STORNO (174 Kč / den / osoba)
Slavia E - Travel OVERSEAS 2.0 + STORNO (250 Kč / den / osoba)
Srovnání pojištění

Stravování: polopenze

v hotelech je podávána snídaně a večeře formou bufetu
v kempu a na hausbótech je podávána snídaně formou jednoduchého bufetu a částečně servírovaná večeře (indické speciality)
během dne bude možné zakoupit jídlo na místech s možností občerstvení

Ubytování: hotel ****

4* hotel v Dillí a Léhu
pokoje s vlastním sociálním zařízením
tradiční hausbót ve Šrínagaru
tradiční kemp u jezera Pangong

Program zájezdu

1. den: Odlet z Prahy do hlavního města Indie Dillí s jedním přestupem.
2. den: Po příletu do Dillí se ubytujeme a odpočineme si po cestě. Pak nás čeká prohlídka minaretu Kutub Minár a Lotosový chrám. Nahlédneme do Humájúnovy hrobky a zastavíme se u Indické brány. V brzkých ranních hodinách přiletíme do Indie, ubytujeme se v hotelu a podle času příletu budeme mít pár hodin na odpočinek.  Následně se vydáme poznávat krásy Nového Dillí . Prohlídku započneme v největším cihlovém minaretu světa – Kutub Minár (UNESCO) . Komplex budov, který k minaretu patří, je krásnou ukázkou raně afghánské architektury . Poté objevíme Lotosový chrám , který slouží jako  modlitebna víry Bahaí . Jedná se o okouzlující budovu v podobě rozvíjejícího se lotosového květu , který se skládá z 27 jemných lístků z bílého mramoru . Odpoledne budeme pokračovat prohlídkou Humájúnovy hrobky (UNESCO) , která byla inspirací pro stavbu Tádž Mahalu . Prohlédneme si také Indickou bránu , jež byla postavena na památku indickým vojákům padlým během první světové války.  Na závěr naší prohlídky se projedeme kolem vládních budov. 
3. den: Dnes přeletíme do Šrínagaru, kde si užijeme jedinečnou atmosféru malebné metropole. Ubytujeme se v typickém hausbótu na jezeře Nigeen a vyšlápneme si k pevnosti Hari Parbat. Po snídani se vydáme zpět na letiště a přeletíme do Šrínagaru , hlavního města Kašmíru. Malebná metropole obklopená vrcholky Himálaje byla oblíbenou turistickou destinací už v koloniálních dobách. Šrínagar má skutečně jedinečnou atmosféru. Jednotlivé části města oddělují jezera s mnoha hausbóty , zahrady se mísí s tajemnými súfijskými svatyněmi a vše doplňuje typický indický ruch. Po příletu se ubytujeme v jednom z tradičních hausbótů na jezeře Nigeen a odpoledne si zpříjemníme výšlapem na mughalskou pevnost Hari Parbat z 16. století, odkud se nám otevřou krásné výhledy na město i panorama Kašmírského údolí. 
4. den: Prohlédneme si staré centrum Šrínagaru. Dostaneme se až k největšímu jezeru Dal a projdeme se zahradami Nishat Bagh. Na závěr si užijeme projížďku kolem jezera. Ráno vyrazíme na průzkum starého centra Šrínagaru rozkládajícího se na březích řeky Džihlam . Navštívíme hlavní páteční mešitu Jama Masjid s unikátní výzdobou a sloupy z cedrového dřeva. Dále budeme pokračovat k  súfijské svatyni Khanqah-e-Moula , která je jedním z nejlepších příkladů kašmírské dřevěné architektury a pyšní se krásnou ornamentální výzdobou z papírmaše. Přes hlavní náměstí Lal Chowk se dostaneme až k  největšímu jezeru Dal , v jehož blízkosti se nachází i krásné zahrady Nishat Bagh , které nechal vybudovat velký milovník Kašmíru, mughalský císař Džahangír. Na závěr dne si zahrady prohlédneme a čeká nás panoramatická projížďka okolo jezera . Návrat na ubytování. 
5. den: Vyrazíme do horského Gulmargu. Těšit se můžete na výjezd druhou nejvýše položenou kabinovou lanovkou světa pod vrchol Alpharwat Peak. Při procházce pak objevíme krásné vyhlídky v okolí. Po snídani nás čeká výlet do Gulmargu , vysokohorského střediska zimních i letních sportů ležícího ve výšce cca 2 600 metrů n. m. Vedle úžasných výhledů na horské velikány zde najdeme mnoho resortů, lyžařské svahy, observatoř i nejvýše položené golfové hřiště na světě. Velkým zážitkem bude výjezd druhou nejvýše položenou kabinovou lanovkou na světě až pod vrchol hory Apharwat Peak do výšky takřka 4 000 metrů. V případě dobrého počasí procházka po okolí a místních vyhlídkách . Návštěva kostelíka Panny Marie a malého chrámu Maharání . Na závěr dne se vrátíme do Šrínagaru.
6. den: Po ránu se projedeme po jezerech na tradičních loďkách šikhara. Odpoledne vystoupáme k hinduistickému chrámu Shankaracharya a navštívíme posvátnou muslimskou svatyni Hazratbal. Čeká nás příjemná projížďka po jezerech Dal a Nigeen na tradičních loďkách šikhara . Cestou uvidíme desítky zakotvených hausbótů, plovoucí obchodníky i město a okolní hory z jiné perspektivy. Odpoledne si vyšlápneme k  hinduistickému chrámu Shankaracharya , který je významnou svatyní boha Šivy a pravděpodobně se jedná i o nejstarší kašmírský chrám, jehož historie sahá až do starověku. Výstup bude odměněn krásnými výhledy na okolí. Dnešní program zakončíme návštěvou nejposvátnější muslimské svatyně Kašmíru Hazratbal , u které panuje víra, že uchovává vlas samotného proroka Mohameda . Stavba z bílého mramoru ze 17. století byla postavena císařem Šahdžahánem, stavitelem slavného Tádž Mahalu, a nese podobné architektonické prvky. V okolí svatyně zabloudíme i na okolní trhy , kde budeme mít možnost nakoupit tradiční kašmírské suvenýry, koření v čele s místním šafránem, kašmírové šály, typický papírmaš či tradiční šperky . 
7. den: Celodenní přejezd do Ladakhu. Cestou si vychutnáme nádherné výhledy na zelená údolí a horské ledovce. S výškovými metry zažijeme změnu krajiny ze zelené na okrově hnědou. Ráno opustíme Šrínagar a vyrazíme na celodenní přejezd po slavné horské silnici až do Léhu , hlavního města Ladakhu. Postupně budeme stoupat až do výšek přes 3 000 metrů, cestou nás budou doprovázet nádherné výhledy, zelená údolí a horské ledovce a také veletok Indus . Krajina se nám postupně s výškovými metry bude měnit ze zelené na okrově hnědou, mešity a súfijské svatyně začnou být nahrazovány buddhistickými kláštery a stúpami. Cestou projedeme přes  krásné údolí Sonamarg a  město Kargil , které leží v blízkosti hranice s Pákistánem a leží asi 120 kilometrů vzdušnou čarou od slavné osmitisícovky K2 . Uvidíme i nejchladnější obydlené místo na světě či záhadnou magnetickou horu . Do Léhu přijedeme ve večerních hodinách, kde se ubytujeme a navečeříme.
8. den: Dnešek věnujeme prohlídce Léhu a jeho nejvýznamnějším památkám. Vyjedeme také na plošinu s vyhlídkou u stúpy Shanti a den zakončíme na tradičním trhu. Po snídani vyrazíme na prohlídku Léhu , který je často nazývaný „malou Lhasou“ i díky panoramatu Královského paláce , který byl postavený ve stejném stylu jako palác Potala. Společně si prohlédneme přístupné části bývalé královské rezidence a navštívíme i sousední věž a klášter Tsemo , odkud se nám otevřou krásné výhledy na město i celé údolí. Zajímavou atrakcí může být i kostel Moravských bratří kousek od centra města. Dále vyjedeme na vyhlídkovou plošinu u stúpy Shanti , jež ve svých základech nese Buddhovy relikvie. Na závěr se projdeme uličkami centra s tradičním trhem a ochutnáme místní meruňky od žen z náboženské skupiny Bon .
9. den: Dnes se ponoříme do poznávání buddhistických klášterů i místní kultury Ladakhu. Na závěr dne se zastavíme v městečku Shey, bývalém hlavním letním městě oblasti. Vydáme se za poznáním buddhistických klášterů i místní kultury. Navštívíme slavný klášter Thiksey , jenž patří mezi nejkrásnější v celém Ladakhu. Klášter patří do řádu „žlutých čepic“ , ke kterému se řadí i sám Jeho Svatost Dalajláma . Společně si projdeme jednotlivé budovy kláštera, sál s údajně nejkrásnější sochou Buddhy v Indii , modlitebnu, vysvětlíme si zajímavosti a princip tibetského buddhismu a zavítáme třeba i do tradiční tibetské lékárny . Podél řeky Indus budeme pokračovat až ke klášteru Hemis ze 17. století, který je známý po celém Ladakhu díky svému podzimnímu festivalu. Klášterní budovy jsou zdobeny zajímavou výzdobou a můžeme zde vidět i stúpy se zlata a stříbra . Cestou zpět do Léhu se zastavíme ještě v  městečku Shey , které v minulosti bývalo hlavním letním městem celé oblasti. Podíváme se ke zbytkům královského paláce a kláštera lemovaného mnoha stúpami. 
10. den: Čeká nás dobrodružný třídenní výlet až k indicko-čínské hranici. Překonáme nejvyšší silniční průsmyky světa, v cíli nám bude odměnou nádherné jezero Pangong. Po snídani vyrazíme na  třídenní výlet až k indicko-čínské hranici  a překonáme  dva z nejvyšších silničních průsmyků světa . Naším dnešním cílem bude  nádherné jezero Pangong , jehož až magicky modrá voda kontrastuje s okolními horskými velikány, vysokými až 7 000 metrů. Cestou překonáme i  slavné sedlo Chang-La , které leží ve výšce 5 360 metrů n. m. Jezero samotné leží ve výšce 4 350 metrů a je vůbec  nejvýše položeným slaným jezerem planety . Po příjezdu si uděláme krátkou procházku v okolí jezera a poté povečeříme a  přenocujeme v tradičním kempu .
11. den: Pokračujeme v putování horskými průsmyky až do nádherného „údolí květin“ Nubra Valley. K večeru se můžeme projít po okolí a kochat se úžasnými výhledy na masivy Ladakh a Karákoram. Další den budeme pokračovat horskými průsmyky až do nádherného „údolí květin“ Nubra Valley , kterým protékají řeky Nubra a Shyok. Údolí, jež bylo v minulosti důležitou trasou z Baltistánu do Tibetu, od sebe odděluje masiv Ladakh a Karákoram a pyšní se jen těmi nejkrásnějšími výhledy. Zde budeme mít možnost fakultativní projížďky na dvouhrbých baktrijských velbloudech či procházky po okolí .  Noc strávíme v místním kempu.
12. den: Čeká nás návrat do Léhu. Ještě si užijeme poslední projížďku velikány Himálaje a silničním průsmykem Khardung-La. Volné odpoledne už pak strávíme ve městě nebo odpočinkem. Po snídani v kempu vyrazíme zpět do Léhu. I tento den nás budou doprovázet velikáni Himálaje. Budeme projíždět  silničním průsmykem Khardung-La , který je často považován za nejvyšší silniční úsek světa . V odpoledních hodinách se vrátíme zpátky do Léhu na hotel. Zbytek dne můžeme věnovat odpočinku nebo si užít volný program ve městě k nákupům suvenýrů na místní tržnici.
13. den: Po vydatném spánku se přesuneme na letiště a přeletíme zpět do Dillí. Dle časových možností si ještě projdeme Staré Dillí. V ranních hodinách se přesuneme na letiště a přeletíme zpět do hlavního města Dillí . V návaznosti na letový řád se můžeme podívat do centra města, případně do Starého Dillí s možností návštěvy Červené pevnosti (UNESCO) . Ve večerních nebo nočních hodinách transfer na letiště a odlet do Prahy . 
14. den: Přílet do Prahy. V závislosti na letovém řádu se vrátíme do Prahy.