To nejlepší z Indie + TÁDŽ MAHAL + SAFARI (letecky z Prahy)

Ubytování: hotel **** Doprava: letecky Strava: snídaně
1 termín od 4. listopadu 2024

Cena zájezdu

od 72 990 Kč


Pestrost a rozmanitost, kterou jinde nenajdete. Nechte se vtáhnout do indického světa… Budete obdivovat velkolepé památky, tajuplné chrámy i stúpy. Nejslavnější hrobku světa si vychutnáte při východu slunce. Stanete se účastníkem nevšedního ceremoniálu ve Zlatém chrámu v Amritsaru. Na vlastní oči spatříte tygry žijící ve volné přírodě. Dillí vás doslova pohltí. A památky UNESCO? Kam se podíváte. Cestujte za skutečnými zážitky a objevujte Indii naplno! Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla. V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně. Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak. Cestovní pojištění: Kooperativa B Svět (100... Celý popis

To nejlepší z Indie + TÁDŽ MAHAL + SAFARI (letecky z Prahy)

Termíny a ceny

04.11. - 16.11.2024 pondělí - sobota
snídaně letecky
72 990 Kč
cena za 13 dní

Informace o cenách

Cena zahrnuje

 • letenka Praha–Dillí–Praha včetně letištních tax (s jedním přestupem)
 • kabinové a odbavované zavazadlo dle pravidel pro přepravu zavazadel
 • transfery letiště–hotely–letiště
 • doprava dle programu
 • vlaková jízdenka Dillí–Amritsar a zpět (včetně snídaně a večeře)
 • vlaková jízdenka na noční přejezd Ágra–Váránasí
 • vnitrostátní letenka Váránasí–Dillí
 • 10x ubytování v hotelu (+ 1x noc v lůžkovém kupé ve vlaku)
 • 10x snídaně
 • safari v národním parku Ranthambore
 • projížďka lodí po Ganze
 • český průvodce po celou dobu (od odletu po návrat, mimo volný program ve městech)
 • místní průvodce (v případě potřeby)

Cena nezahrnuje

 • vyřízení indického víza: 2 500 Kč/os
 • vstupné do navštívených památek: cca 100 EUR/os
 • bakšišné: cca 40 EUR/os
 • doporučené kapesné: cca 350 EUR/os. (včetně vstupného a bakšišného)
 • cestovní pojištění
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj: 8 000 Kč

  • Pobytové zájezdy
  • Exotika

Popis zájezdu

To nejlepší z Indie + TÁDŽ MAHAL + SAFARI (letecky z Prahy)

Pestrost a rozmanitost, kterou jinde nenajdete. Nechte se vtáhnout do indického světa… Budete obdivovat velkolepé památky, tajuplné chrámy i stúpy. Nejslavnější hrobku světa si vychutnáte při východu slunce. Stanete se účastníkem nevšedního ceremoniálu ve Zlatém chrámu v Amritsaru. Na vlastní oči spatříte tygry žijící ve volné přírodě. Dillí vás doslova pohltí. A památky UNESCO? Kam se podíváte. Cestujte za skutečnými zážitky a objevujte Indii naplno!

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.


V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.


Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Cestovní pojištění: Kooperativa B Svět (100 Kč / den / osoba)
Slavia D - Travel High 2.0 + STORNO (174 Kč / den / osoba)
Slavia E - Travel OVERSEAS 2.0 + STORNO (250 Kč / den / osoba)
Srovnání pojištění

Program zájezdu

1. den: Odlet z Prahy s jedním přestupem.
2. den: Prohlídku Indie začneme v hlavním městě – Novém Dillí. Čekají nás hned dvě památky ze seznamu UNESCO, poté uvidíme nádherný Lotosový chrám i Indickou bránu.  V brzkých ranních hodinách přiletíme do Indie, ubytujeme se v hotelu a podle času příletu budeme mít pár hodin na odpočinek. Poté se vydáme poznávat krásy Nového Dillí. Prohlídku započneme v největším cihlovém minaretu světa – Kutub Minár (UNESCO). Komplex budov, který k minaretu patří, je krásnou ukázkou raně afgánské architektury. Poté objevíme Lotosový chrám – okouzlující budovu v podobě rozvíjejícího se lotosového květu s 27 jemnými lístky z bílého mramoru sloužící jako modlitebna víry Bahaí. Odpoledne budeme pokračovat prohlídkou Humájúnovy hrobky (UNESCO), která je prý inspirací pro stavbu Tádž Mahalu. Prohlédneme si také Indickou bránu , která byla postavena na památku indickým vojákům padlým během první světové války. Na závěr naší prohlídky projedeme kolem vládních budov.
3. den: Dnes se přesuneme do Amritsaru a zúčastníme se slavnostního „uzavírání hranice“. Další ceremoniál uvidíme během večerní prohlídky Zlatého chrámu. Brzy ráno se vydáme na cestu vlakem do jednoho z největších měst státu Paňdžáb – Amritsaru. Ve vlaku si vychutnáme snídani a výhled na indický venkov.  V odpoledních hodinách dorazíme do Amritsaru a přesuneme se do vesnice Wagah na indickopákistánskou hranici, kde každý večer probíhá speciální ceremoniál „uzavírání hranice a stahování vlajky“ . Jedná se o skutečně nezapomenutelný zážitek. Ve večerních hodinách se vrátíme do Amritsaru a absolvujeme návštěvu Zlatého chrámu. Toto místo je nejposvátnějším místem sikhského náboženství a místem uložení knihy Guru Granth Sahib. Tato kniha se každý večer obřadně na nosítkách přenáší z Harimandiru do úschovny. My si tento sikhský ceremoniál „přenášení posvátné knihy“   samozřejmě nenecháme ujít. Ve večerních hodinách návrat na hotel s průvodcem nebo individuálně.
4. den: Dnešní den věnujeme nejkrásnějším památkám Amritsaru. Prohlédneme si komplex Zlatého chrámu  s nádherným pozlaceným Harimadirem. Odpoledne se vrátíme vlakem do Dillí. Po snídani se ještě jednou vydáme do Zlatého chrámu . Předešlého večera jsme se věnovali ceremoniálu. Dnes prozkoumáme   zbytek rozlehlého komlexu budov z bílého kamene. Centrem tohoto komplexu je obrovská nádrž a uprostřed ní – jako ostrov – září samotný Harimandir  – chrám pokrytý měděným plechem, který je pozlacen několika tunami zlata. Na oběd si můžeme zajít do místní sikhské jídelny pro poutníky, kde se najednou nají až 4 000 lidí. Po obědě bude následovat zastávka u „zdi mučedníků“ , která je dějištěm tzv. amritsarského masakru. Odpoledním vlakem se vrátíme do Dillí. Ve vlaku také povečeříme. Do Dillí dorazíme kolem 23. hodiny.
5. den: Čeká nás přesun do hlavního města Radžasthánu – Džajpúru (UNESCO). Užijeme si atmosféru místních bazarů a nákupy. Odpoledne navštívíme k Opičímu chrámu, odkud je překrásný výhled na Džajpúr. Po snídani přejedeme do Džajpúru (UNESCO), hlavního města indického státu Rádžasthánu. Džajpúrské Staré město je často nazýváno jako „růžové“ . Na počest návštěvy prince z Walesu v roce 1876 bylo totiž celé tehdejší město natřeno růžovou barvou, kterou můžeme na hlavních ulicích najít ještě dnes. Odpoledne navštívíme mimo jiné Opičí chrám . Jedná se o starověké hinduistické poutní místo, které se nachází uprostřed džungle asi 20 kilometrů východně od Džajpúru. Chrámy, pavilony a svaté nádrže slouží jako útočiště i koupaliště pro místní opice, které jsou zasvěcené opičímu bohu Hanumanovi. Otevře se tu před námi také překrásný výhled na celý Džajpúr. Po návratu do města okusíme atmosféru místních bazarů s tradičními řemeslnými výrobky, šperky nebo látkami. Ve večerních hodinách návrat na hotel s průvodcem nebo individuálně.
6. den: Dopoledne navštívíme pevnost Amber – bývalé sídlo místních mahárádžů. Odpoledne si prohlédneme město Džajpúr. Mimo jiné uvidíme Palác větru či astronomickou observatoř (UNESCO). Vychutnáme si i večerní atmosféru Starého města. Po snídani se vydáme prozkoumat pevnost Amber na skalnatém horském úbočí asi 11 kilometrů severovýchodně od Džajpúru. Toto bývalé sídlo místních mahárádžů postavené ze světle žlutého a oranžového pískovce a z bílého mramotu je rozděleno do čtyř hlavních sekcí, z nichž každá má své hlavní nádvoří. Navštívíme i slavnou Zrcadlovou síň  a Síň radosti . Odpoledne budeme pokračovat v prohlídce Džajpúru. Navštívíme Městský palác s muzeem v srdci Starého města. Pokračovat budeme symbolem města Hawa Mahal (tzv. Palác větru) připomínající narůžovo natřený včelí úl a prohlídku ukončíme astronomickou observatoří z 18. století Džantar Mantar (UNESCO). Večer se necháme pohltit uličkami a bazary Starého města, kde nakoupíme místní řemeslné výrobky.  Ve večerních hodinách návrat na hotel s průvodcem nebo individuálně.
7. den: Vydáme se do oblasti Sawāi Mādhopur, kde se nachází jeden z největších národních parků v severní Indii – Ranthambore. Po cestě nás čeká odpočinek v hotelu a individiuální volno. Po snídani vyrazíme na cestu úchvatným indickým venkovem . Naším cílem bude oblast Sawāi Mādhopur, kde se nachází jeden z největších národních parků v severní Indii Ranthambore . Park je známý především výskytem tygrů a je jedním z nejlepších míst v Indii na pozorování těchto majestátních zvířat v jejich přirozeném prostředí. Ubytujeme se v blízkosti parku a zbytek dne strávíme odpočinkem. Budeme si plně užívat hotelových výhledů na překrásnou přírodu, relaxovat v bazénu a těšit se na zítřejší fantastické zážitky.
8. den: Dnešní program začne ještě před snídaní. Vydáme se na safari do národního parku Ranthambore. Následně vyrazíme do Ágry a cestou navštívíme „město duchů“.  V časných ranních hodinách se vydáme na  safari v národním parku Ranthambore . Když budeme mít štěstí, uvidíme tygry, antilopy, gazely a další zvířata. Poté, co si do sytosti užijeme safari, se vrátíme na hotel na snídani a přesuneme se do  Ágry .  Cestou do Ágry navštívíme  Fátehpur Sikrí (UNESCO) , které nechal vystavět císař Akbar Veliký jako nové hlavní město Mughalské říše. Sídlo bylo brzy po smrti císaře opuštěno pravděpodobně kvůli nedostatku vody. Dnes se mu říká „město duchů“. V areálu nezapomeneme navštívit ani  Páteční mešitu , kam přicházejí ženy toužící po dítěti a přivazují nitě na mřížové zástěny,  Císařský palác  z červeného pískovce a  mramorové hrobky  významného súfijského světce Salima Chistího. Společný příjezd do Ágry a ubytování.
9. den: Dnešek bude patřit Tádž Mahalu s jeho zahradami. Poté objevíme další pamětihodnosti Ágry, mezi nimi i Červenou pevnost, a nočním vlakem odjedeme do Váránasí. Čeká nás prohlídka Tádž Mahalu (UNESCO) a jeho rozlehlých zahrad. Tato stavba byla vybudována jako památka na milovanou třetí manželku mughalského císaře Šahdžahána a je pravděpodobně nejslavnější hrobkou a symbolem lásky na světe.  Poté nás čeká prohlídka Ágry , bývalého sídla mughalských panovníků. Okouzlí nás Červená pevnost (UNESCO) , která se stala pro císaře Šahdžahána, poté, co se jeho syn chopil vlády, vězením. Po osm let odsud pozoroval Tádž Mahal, hrobku své ženy. Deset kilometrů severovýchodně od Ágry navštívíme i monumentální hrobku císaře Akbara , postavenou z červeného pískovce a bílého mramoru. Večer nás čeká dobrodružství v podobě přejezdu nočním vlakem do Váránasí.
10. den: Dnešek strávíme v jednom z nejdéle trvale osídlených měst na světě – Váránasí. Projdeme se po ghátech kolem břehu řeky Gangy. Prohlédneme si Benárskou hinduistickou univerzitu a večer bude možnost zhlédnout každodenní obřad Uzavírání Gangy. Dopoledne přijedeme vlakem do Váránasí . Na nádraží nás vyzvedne objednaný transfer a odveze nás do hotelu, kde se ubytujeme. Odpoledne se vydáme na prohlídku města, které je posvátné pro hinduisty, buddhisty i džinisty. Projdeme se po ghátech , dlouhých schodištích vedoucích až do vody na západním břehu  řeky Gangy .   Tato řeka je pro hinduisty posvátná a na jejích březích se odehrávají všemožné rituály života i smrti. Navštívíme i spalovací ghát. Následovat bude prohlídka Benárské hinduistické univerzity, jejíž areál o rozloze 5 km² má poklidnou atmosféru jakoby odtrženou od města za branami. Nemineme ani chrám  Bharát Mátá s reliéfní mapou indického subkontinentu. Večer možnost zhlédnutí každodenního obřadu Árthí – „uzavírání Gangy“ . Návrat na hotel s průvodcem nebo individuálně.
11. den: Za svítání si užijeme projížďku po Ganze kolem posvátných ghátů. Čeká nás také výlet do významného poutního místa buddhistů – Sarnáthu. Prohlédneme si zdejší stúpy a chrámy. Odpoledne se vrátíme do Váránasí a vychutnáme si atmosféru místního tržiště. Za svítání se projedeme lodí po Ganze okolo posvátných ghátů, kde právě zrána dochází k rituálnímu očišťování tisíců poutníků v posvátných vodách této řeky. Následovat bude prohlídka ghátů, kde již po tisíce let nepřetržitě probíhá tradiční zpopelňování. Po prohlídce se vrátíme na hotel a do sytosti se nasnídáme. Poté nás bude čekat krátký přesun do Sarnáthu – významného budhistického poutního místa .  Do Sarnáthu přišel Buddha poté, co dosáhl osvícení a svou nauku zde vyložil pěti mnichům. Na místě prvního Buddhova kázání byla postavena stúpa , buddhistická stavba symbolizující klid a mír. Tuto i jiné stúpy v Sarnáthu navštívíme. Prohlédneme si také  budhistické chrámy  a Archeologické muzeum. Odpoledne se vrátíme do Váránasí a navštívíme tržiště a výrobnu hedvábí . Ve večerních hodinách návrat na hotel s průvodcem nebo individuálně.
12. den: Poslední den přeletíme do Dillí, kde dokončíme jeho prohlídku. Uvidíme Červenou pevnost a nenecháme si ujít ani největší mešitu v Indii. Odpoledne si ještě užijeme nákupy a vychutnáme si místní atmosféru. Poté už se vydáme na cestu domů. Ranním letem se přemístíme do Dillí a dokončíme prohlídku města. Zaměříme se na Staré Dillí. Jako první navštívíme  Červenou pevnost (UNESCO) , ktará je obehnána 18 metrů vysokými hradbami, do jejichž základů byla pro štěstí zazděna bezhlavá těla vězňů. Nemineme ani největší mešitu v Indii. Velká Páteční mešita  pojme neuvěřitelných 20 000 věřících. Projdeme se po náměstí Čandi Čowk a podíváme se i na Rádž Ghát – místo zpopelnění Mahátmy Ghándího.  Odpoledne bude vyhrazeno nákupům a osobnímu volnu. Doba bude uzpůsobena času odletu. Podle letového řádu odlet do České republiky.
13. den: Přílet do ČR dle letového řádu.