Za tajemstvím Persie

Ubytování: hotel ** Doprava: letecky Strava: snídaně
1 termín od 5. května 2022

Cena zájezdu

od 62 800 Kč


Kouzlo Orientu stále přitahuje magickou silou. V čem spočívá? Máte možnost jej poznat na vlastní kůži – vydejte se s námi tam, kde svítá, neboť tam už je Orient. Při vyslovení názvu Írán lehce zamrazí. Poodhrneme-li však černý závoj, překvapí nás přívětiví lidé, dýchne na nás krása země opěvované nejlepšími básníky, očaruje nás tajemná poušť i nebetyčné hory. Ve šlépějích Alexandra Velikého dojdeme do centra perské veleříše, k Persepoli a do Pasargad. Vydáme se po stopách starověkých říší Elamitů, Médů, Achaimenovců i Sásánovců. Oči unavené barvou pouště pak osvěžíme v perských zahradách, odpočineme si v tradičních čajovnách u čaje a vodní dýmky. Budete překvapeni, jak je Írán moderní zemí, kde však islám stále zůstává hlavní silou, která zasahuje do života celé společnosti i každého jednotlivce. Poznámka: Pro cesty do Íránu nedoporučujeme mít v pase izraelské razítko. Upozornění: Nutná osobní návštěva íránské ambasády každým... Celý popis

Termíny a ceny

05.05. - 22.05.2022 čtvrtek - neděle
snídaně letecky (Praha)
62 800 Kč
cena za 18 dní (17 nocí)

Informace o cenách

Cena zahrnuje

  • letenka Praha–Teherán–Praha (vč. všech poplatků)
  • 1x přelet Ahváz–Šíráz
  • minibusy / taxíky / metro
  • 15x hotel ** se snídaní
  • český persky hovořící průvodce China Tours

Cena nezahrnuje

  • jednolůžkový pokoj – 9800 Kč
  • íránské vízum – 50 EUR (platí se v ČR při osobním podání žádosti na ambasádě)

Popis zájezdu

Za tajemstvím Persie

Kouzlo Orientu stále přitahuje magickou silou. V čem spočívá? Máte možnost jej poznat na vlastní kůži – vydejte se s námi tam, kde svítá, neboť tam už je Orient. Při vyslovení názvu Írán lehce zamrazí. Poodhrneme-li však černý závoj, překvapí nás přívětiví lidé, dýchne na nás krása země opěvované nejlepšími básníky, očaruje nás tajemná poušť i nebetyčné hory. Ve šlépějích Alexandra Velikého dojdeme do centra perské veleříše, k Persepoli a do Pasargad. Vydáme se po stopách starověkých říší Elamitů, Médů, Achaimenovců i Sásánovců. Oči unavené barvou pouště pak osvěžíme v perských zahradách, odpočineme si v tradičních čajovnách u čaje a vodní dýmky. Budete překvapeni, jak je Írán moderní zemí, kde však islám stále zůstává hlavní silou, která zasahuje do života celé společnosti i každého jednotlivce.
Poznámka:

Pro cesty do Íránu nedoporučujeme mít v pase izraelské razítko.
Upozornění:

Nutná osobní návštěva íránské ambasády každým účastníkem při podání žádosti o vízum.
Od 21. 1. 2016 platí, pokud občan ČR cestoval kdykoliv po 1. 3. 2011 do Íránu , nemůže k cestě do USA využít Visa Waiver Program (ESTA), ale musí na Velvyslanectví USA požádat o vízum . Více informací na www.mzv.cz/severni_amerika/usa/cestovani/visa.html  a na www.usembassy.cz .
Velikost skupiny:

6–16 účastníků
Víza:

íránské vízum – 50 EUR (platí se v ČR při osobním podání žádosti na ambasádě)

Stravování: snídaně

snídaně

Program zájezdu

1. den: Praha – Teherán : prohlídka moderního srdce dnešního Íránu – největší diamant na světě Darijáje núr, Národní muzeum, hrobka imáma Chomejního, Sa'adábádský palác šáhů dynastie Pahlaví, překrásně zdobený palác Golestán – sídlo kadžárovských šáhů.
4. den: Celodenní výprava k hradu Alamut – sídlo obávané sekty assasínů (neobávejte se, byli vyhlazeni ve 13. stol.); krásy pohoří Elborz .
5. den: Kazvín : Emámzáde – hrobka imáma Hossejna zdobená tisíci zrcátek a sklíček ; toulky bázárem, Soltáníje – hrobka mongolského sultána Chodábande.
6. den: achte Solajmán – „Šalamounův trůn“ (působivé rozvaliny města na břehu jezera), třípodlažní jeskyně Karaftu; Sanandadž – etnologické muzeum, barvitý kurdský bázár.
7. den:
8. den:
9. den: Šúštar – Šíráz: výlet na vodní mlýny z doby sásánovské ; dle letového řádu přelet do Šírázu.
10. den: Šíráz – město opěvované perskými poety: hrob Háfeze (perského národního básníka), perské zahrady , mešity, bludiště spletitých uliček bázáru.
11. den: Persepolis : velkolepé trosky bývalé slávy krále Xerxa a Dáreia (zničena Alexandrem Velikým); Pasargady – hrobka zakladatele perské říše Kýra Velikého, Nakše Rostam – ve skalách vytesané hrobky achaimenovských králů; přejezd do Jazdu.
12. den: Jazd (staré město chráněné UNESCO od r. 2017) – přízrak na rozhraní solné a písečné pouště: typické kupolové pouštní domy s desítkami bádgírů (větracích věží), výstup na „věže mlčení“ ; Áteškade – moderní zoroastrovský chrám; Čak Čak – v horách ukrytý zoroastrovský chrám s posvátným nevyhasínajícím ohněm ; večerní přejezd do Esfahánu.
14. den:
16. den: Malebná vesnice Abyjane, Kášán – pozůstatky pravěkého osídlení v Tepeje Sijalk, perské zahrady Fín , bohatě zdobené obchodnické domy.
18. den: Noční odlet z Teheránu, návrat do Prahy.