To nejlepší z Dublinu + IRSKÁ PŘÍRODA (letecky z Prahy)

Ubytování: hotel *** Doprava: letecky Strava: snídaně
2 termíny od 5. září 2024

Cena zájezdu

od 38 990 Kč


Dokonalá příroda, závan historie, ale také pestrý noční život Irů – poznejte to všechno najednou. Zhlédnete Dublinský hrad, ochutnáte irské pivo či whiskey v pulzující čtvrti Temple Bar. Projdete se zahradami panství Powerscourt, budete obdivovat ledovcová jezera, jedinečné Mohérské útesy a navštívíte skanzen irské vesnice. Dostaňte si pod kůži největší krásy Irska a zažijte je s námi! Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla. V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně. Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak. Podmínky pro přepravu zavazadel: Zavazadlo v ceně zájezdu: dvě kabinová zavazadla  kabinové zavazadlo o... Celý popis

To nejlepší z Dublinu + IRSKÁ PŘÍRODA (letecky z Prahy)

Termíny a ceny

září 2024

05.09. - 10.09.2024 čtvrtek - úterý
snídaně letecky
38 990 Kč
cena za 6 dní

květen 2025

19.05. - 24.05.2025 pondělí - sobota
snídaně letecky
36 990 Kč
cena za 6 dní

Informace o cenách

Cena zahrnuje

 • letenka Praha–Dublin–Praha se všemi poplatky
 • kabinové zavazadlo dle podmínek pro přepravu zavazadel
 • transfer letiště–hotel–letiště
 • 5x ubytování
 • 5x snídaně
 • dopravu do oblasti Wicklow Mountains
 • jízdenka do rybářského přístavu Howth
 • služby průvodce (mimo individuální volno)

Cena nezahrnuje

 • odbavované zavazadlo za příplatek dle podmínek pro přepravu zavazadel (viz. níže)
 • cestovní pojištění
 • přesuny v Dublinu místní dopravou, vstupné na místě
 • doporučené kapesné minimálně 320 €/os./pobyt
 • fakultativní výlet k Mohérským útesům
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj: 7 000 Kč

  • Poznávací zájezdy
  • Krásy přírody

Popis zájezdu

To nejlepší z Dublinu + IRSKÁ PŘÍRODA (letecky z Prahy)

Dokonalá příroda, závan historie, ale také pestrý noční život Irů – poznejte to všechno najednou. Zhlédnete Dublinský hrad, ochutnáte irské pivo či whiskey v pulzující čtvrti Temple Bar. Projdete se zahradami panství Powerscourt, budete obdivovat ledovcová jezera, jedinečné Mohérské útesy a navštívíte skanzen irské vesnice. Dostaňte si pod kůži největší krásy Irska a zažijte je s námi!

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.


V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.


Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Podmínky pro přepravu zavazadel: Zavazadlo v ceně zájezdu: dvě kabinová zavazadla 


kabinové zavazadlo o rozměrech 55 x 40 x 20 cm a max. hmotnosti 10 kg

malé kabinové zavazadlo (kabelka, laptop) o rozměrech 40 x 20 x 25 cm

tato zavazadla patří na palubu letadla, rozměry jsou včetně držadla, postranní kapsy a koleček


Zavazadlo za příplatek 3 200 Kč:  odbavované zavazadlo o hmotnosti do 20 kg (toto zavazadlo bude odbaveno do podpalubí)


Podmínky vždy platí pro jednoho cestujícího, pokud není uvedeno jinak.

Hmotnosti zavazadel nelze sčítat.

Každý pasažér musí mít své vlastní zavazadlo dle uvedených podmínek. Zavazadlo k odbavení (pokud není v ceně) lze objednat nejpozději 30 dní před termínem zájezdu.

Vstupné: Tyto vstupenky do vybraných památek a případné fakultativní výlety si můžete před zájezdem u nás přiobjednat. S možností prohlídky je počítáno v programu zájezdu. Klienti, kteří se prohlídky nezúčastní, mohou tento čas využít např. vlastním volným programem:

Irský večer

Dospělý 1500.00 Kč
Dítě 1300.00 Kč

Fakultativní výlet na Mohérské útesy a k hradu Bunratty

Dospělý 3990.00 Kč
Dítě 3890.00 Kč
Senior 3890.00 Kč

Cestovní pojištění: Kooperativa A (50 Kč / den / osoba)
Kooperativa B Evropa (100 Kč / den / osoba)
Slavia A - Travel Standart 2.0 + STORNO (50 Kč / den / osoba)
Slavia B - Travel Plus 2.0 + STORNO (76 Kč / den / osoba)
Slavia C - Travel Exclusive 2.0 + STORNO (96 Kč / den / osoba)
Srovnání pojištění

Stravování: snídaně

snídaně v hotelu jsou podávány formou bufetu
během dne bude možné zakoupit jídlo na místech s možností občerstvení
poblíž hotelu je možnost individuálního stravování v místních restauracích

Ubytování: hotel ***

ubytování v hotelích v jednolůžkových a dvoulůžkových a dle dostupnosti i třílůžkových pokojích

Program zájezdu

1. den: Přílet do Dublinu, přesun na hotel a ubytování. Dle časových možností se vydáme na večerní procházku městem. Přílet do  Dublinu .  Po příletu objednaným autobusem  transfer na hotel ,  bytování .  Dle letového řádu se vydáme na odpolední prohlídku s průvodcem. Mimo jiné se můžeme vydat na krátkou prohlídku do  nejoblíbenější čtvrti mladých  Temple Bar, která se dá přirovnat k ostravské ulici Stodolní. V této bohémské čtvrti si můžeme objednat  irské pivo  nebo zkusit nějakou  místní specialitu v jedné z hospůdek .  Návrat na hotel s průvodcem nebo individuálně.
2. den: Tento den zhlédneme to nejlepší, co Dublin nabízí. Večer si zájemci budou moci užít pravý irský večer v tradiční hospodě s taneční show. Po snídani přesun do centra města. Náš celodenní okruh začneme v části, která v sobě ukrývá kulturní stánky jako  Gate Theatre, Ambassador Theatre, Dublin Writers Museum  apod. Po živé obchodní zóně  O´Connell Street  a kolem  Spire of Dublin  se přesuneme k nejznámějšímu mostu Dublinu  Ha'penny Bridge  (most byl v minulosti zpoplatněn půl penny) a shlédneme na  řeku Liffey . Ta v minulosti dělila město na část zámožných a městskou část chudých.  Pokračovat budeme k areálu dublinské univerzity  Trinity College,  který kromě budovy univerzity sestává ze známé knihovny Book of Kells a rozsáhlého parku. Projdeme se tepnou stylové dublinské čtvrti  Grafton Street ,   zhlédneme sídlo poslanecké sněmovny a senátu Leinster House i  Oscar Wilde´s House , kde spisovatel prožil dětství, tržnici  Loft Market  a zejména  Katedrálu sv. Patrika . Dále uvidíme i známý kostel  sv. Církve Kristovy , odkud se procházkou dostaneme až k městské radnici a  Dublinskému hradu  se sbírkou orientálního umění a se zahradami. Fakultativně  večerní program „Irský večer“  v typické irské restauraci s doprovodným programem.
3. den: Celodenní výlet, během kterého uvidíme středověkou vesnici, ledovcová jezera a na závěr nás čeká prohlídka zahrad v Powerscourt. Celodenní výlet do oblasti  Wicklow Mountains , kde navštívíme středověkou vesnici  Glendalough s klášterním komplexem ležícím v údolí dvou ledovcových jezer . Nachází se zde rozvaliny katedrály z 10. a 12. století. Východně od katedrály pak najdete typický, irský prolamovaný keltský kříž a nechybí zde ani stavba, kterou naleznete jen na území Irska, válcová věž . Poté se vydáme na prohlídku zahrad hrabství  Powerscourt , s přilehlými zahradami a nedalekým vodopádem. Terasovité zahrady s výhledem na pohoří Wiclow Moutains byly upraveny po vzoru paláce ve Versailles a zámku Schönbrunnu ve Vídni. Byly vytvořené během viktoriánské éry a jsou považovány za jedny z nejkrásnějších v Irsku . Návrat do Dublinu v podvečerných hodinách.
4. den: Dnešní den se vypravíme za krásami západního pobřeží. Během cesty navštívíme skanzen se středověkým hradem a budeme se kochat typickou irskou přírodou. Celodenní fakultativní výlet do provincie Munster. Tato oblast na západě Irska je vyhledávaná pro jedinečné  Mohérské útesy , které se táhnou v délce 8 kilometrů a tyčí se více než 200 metrů nad mořem. Díky tomu se  řadí mezi nejvyšší útesy v Evropě . V dálce lze spatřit  Aranské ostrovy , Galwayský záliv či oblast Connemara. Během cesty navštívíme i středověký hrad Bunratty , ve kterém se seznámíte s irskou minulostí. Hrad dnes tvoří velice zachovalá obdelníková citadela a její interiér je doslova nabitý rozsáhlými sbírkami tapisérií, obrazů a ozdobných plastik z celé Evropy. K hradu přiléhá i areál parku Bunratty Folk Park , který slouží jako skanzen irské vesnice a městečka v 19. století. Ti, kteří nebudou mít o fakultativní výlet zájem, mohou individuální program v Dublinu využít k návštěvě muzea Guinness Storehouse , nebo Old Jameson Distillary .
5. den: Ráno se vydáme do rybářského přístavu Howth nedaleko Dublinu a odpoledne nás čeká osobní volno v Dublinu. Ráno po snídani se vydáme vlakem do nedalekého rybářského a jachtařského přístavu Howth, ve kterém strávíme příjemné dopoledne. Uvidíme zde zříceninu opatství Howth Abbey z 11. století a z mysu vybíhajícího do moře se nám naskytne nádherný výhled na celou Dublinskou zátoku , na samotné město i na vzdálené kopce pohoří Wicklow Mountains. Také nevynecháme návštěvu místního tržiště , kde budete mít možnost nakoupit tradiční produkty a určitě zbude i dostatek času na posezení a relaxaci v živém přístavu.  Odpoledne se vlakem vydáme zpět do Dublinu , kde budete mít osobní volno na návštěvu některého z muzeí, k nákupům, nebo si jen tak před odjezdem vychutnat atmosféru tohoto jedinečného města.
6. den: Transfer z hotelu na letiště, návrat do ČR. Dle letového řádu nás čeká transfer z hotelu na letiště a odlet do Prahy.