To nejlepší z Dublinu + SLAVNOSTI SV. PATRIKA (letecky z Prahy)

Ubytování: hotel **** Doprava: letecky Strava: snídaně
1 termín od 14. března 2025

Cena zájezdu

od 34 990 Kč


Irsko, jak ho neznáte… Skrytá místa Dublinu, tradiční slavnosti i poklady irské přírody v jednom. Řeku Liffey shlédnete z Ha´Penny Bridge, projdete se ledovcovým údolím v Glendalough a zahradami v Powerscourt a zapojíte se do bujarých oslav patrona země jako místní. Dopřejte si kouzlo drsné krajiny, tajemnou historii, pivo Guinnes i vyhlášenou whiskey – prožijte Irsko! Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla. V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně. Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak. Podmínky pro přepravu zavazadel: Zavazadlo v ceně zájezdu: dvě kabinová zavazadla  kabinové zavazadlo o rozměrech 55 x 40 x 20... Celý popis

To nejlepší z Dublinu + SLAVNOSTI SV. PATRIKA (letecky z Prahy)

Termíny a ceny

14.03. - 18.03.2025 pátek - úterý
snídaně letecky
34 990 Kč
cena za 5 dní

Informace o cenách

Cena zahrnuje

 • letenka Praha–Dublin–Praha se všemi poplatky
 • kabinové zavazadlo dle podmínek pro přepravu zavazadel
 • transfer letiště–hotel–letiště
 • 4x ubytování
 • 4x snídaně
 • služby průvodce (mimo individuální volno)
 • tištěný průvodce městem zdarma

Cena nezahrnuje

 • zavazadla za příplatek dle podmínek pro přepravu zavazadel
 • cestovní pojištění léčebných výloh (není-li sjednáno)
 • doporučené kapesné cca 200 EUR (včetně vstupného a dopravy na místě)
 • fakultativní výlet do Glendalough a Powerscourt
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj: 11 000 Kč

Popis zájezdu

To nejlepší z Dublinu + SLAVNOSTI SV. PATRIKA (letecky z Prahy)

Irsko, jak ho neznáte… Skrytá místa Dublinu, tradiční slavnosti i poklady irské přírody v jednom. Řeku Liffey shlédnete z Ha´Penny Bridge, projdete se ledovcovým údolím v Glendalough a zahradami v Powerscourt a zapojíte se do bujarých oslav patrona země jako místní. Dopřejte si kouzlo drsné krajiny, tajemnou historii, pivo Guinnes i vyhlášenou whiskey – prožijte Irsko!

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.


V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.


Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Podmínky pro přepravu zavazadel: Zavazadlo v ceně zájezdu: dvě kabinová zavazadla 


kabinové zavazadlo o rozměrech 55 x 40 x 20 cm a max. hmotnosti 10 kg

malé kabinové zavazadlo (kabelka, laptop) o rozměrech 40 x 20 x 25 cm

tato zavazadla patří na palubu letadla, rozměry jsou včetně držadla, postranní kapsy a koleček


Zavazadlo za příplatek 3 200 Kč:  odbavované zavazadlo o hmotnosti do 20 kg (toto zavazadlo bude odbaveno do podpalubí)


Podmínky vždy platí pro jednoho cestujícího, pokud není uvedeno jinak.

Hmotnosti zavazadel nelze sčítat.

Každý pasažér musí mít své vlastní zavazadlo dle uvedených podmínek. Zavazadlo k odbavení (pokud není v ceně) lze objednat nejpozději 30 dní před termínem zájezdu.

Vstupné: Tyto vstupenky do vybraných památek a případné fakultativní výlety si můžete před zájezdem u nás přiobjednat. S možností prohlídky je počítáno v programu zájezdu. Klienti, kteří se prohlídky nezúčastní, mohou tento čas využít např. vlastním volným programem:

Fakultativní výlet Glendalough + Powerscourt

Dospělý 3190.00 Kč

Irský večer

Dospělý 1500.00 Kč
Dítě 1300.00 Kč

Cestovní pojištění: Kooperativa A (50 Kč / den / osoba)
Kooperativa B Evropa (100 Kč / den / osoba)
Slavia A - Travel Standart 2.0 + STORNO (50 Kč / den / osoba)
Slavia B - Travel Plus 2.0 + STORNO (76 Kč / den / osoba)
Slavia C - Travel Exclusive 2.0 + STORNO (96 Kč / den / osoba)
Srovnání pojištění

Stravování: snídaně

snídaně v hotelu jsou podávány formou bufetu
během dne bude možné zakoupit jídlo na místech s možností občerstvení
poblíž hotelu je možnost individuálního stravování v místních restauracích

Ubytování: hotel ****

ubytování v hotelích v jednolůžkových a dvoulůžkových a dle dostupnosti i třílůžkových pokojích

Program zájezdu

1. den: Odlet z Prahy a přílet do Dublinu. S ohledem na letový řád a časové možnosti můžeme zavítat do jedné z typických hospůdek.  Přílet do  Dublinu . Po příletu se objednaným autobusem přesuneme na hotel. Dle letového řádu se můžeme vydat na krátkou prohlídku do nejoblíbenější čtvrti mladých  Temple Bar , která se dá přirovnat k ostravské ulici Stodolní. V této bohémské čtvrti si můžeme objednat irské pivo nebo zkusit nějakou místní specialitu v jedné z hospůdek. Návrat na hotel s průvodcem nebo individuálně.
2. den: Celodenní prohlídka nejvýznamnějších památek Dublinu a závěrem dne možnost navštívit muzea irského piva a whiskey. Dnes náš celodenní okruh začneme v části, která v sobě ukrývá kulturní stánky jako  Gate Theatre, Ambassador Theatre, Dublin Writers Museum … Po živé obchodní zóně O´Connell Street a kolem Spire of Dublin se přesuneme k areálu dublinské univerzity  Trinity College,  který kromě budovy univerzity sestává ze známé knihovny Book of Kells a rozsáhlého parku. Projdeme se tepnou stylové dublinské čtvrti  Grafton street , zhlédneme sídlo poslanecké sněmovny a senátu Leinster House i  Oscar Wilde´s House , kde spisovatel prožil dětství, tržnici  Loft Market  a zejména  kostel sv. Patrika . Odpoledne se vydáme na prohlídku  centra města, které už tepe začínajícími slavnostmi . Od jednoho z nejznámějších kostelů  sv. Církve Kristovy  se procházkou dostaneme k městské radnici a  dublinskému hradu  se sbírkou orientálního umění a se zahradami. Nahlédneme do nejoblíbenější čtvrti mladých T emple Bar , která se dá přirovnat k ostravské ulici Stodolní a v tyto dny bude asi nejvytíženějším místem města. Z nejznámějšího dublinského mostu Ha'penny Bridge  (most byl v minulosti zpoplatněn půl penny) shlédneme na  řeku Liffey . Ta v minulosti dělila město na část zámožných a městskou část chudých. Návrat na hotel s průvodcem nebo individuálně. Fakultativně  večerní program "Irský večer"  v typické irské restauraci s doprovodným programem.
3. den: Dnešní den strávíme v typické irské přírodě, navštívíme středověkou irskou vesnici i malebné zahrady hrabství Powerscourt. Celodenní fakultativní výlet nás zavede do oblastí  Wicklow Mountains , kde navštívíme středověkou vesnici Glendalough  s klášterním komplexem ležícím v údolí dvou ledovcových jezer . Nachází se zde rozvaliny katedrály z 10. a 12. století. Východně od katedrály pak najdete typický, irský prolamovaný keltský kříž a nechybí zde ani stavba, kterou naleznete jen na území Irska, válcová věž .  Poté se vydáme na prohlídku šlechtického panství Powerscourt s přilehlými zahradami a nedalekým  vodopádem. Terasovité zahrady s výhledem na pohoří Wiclow Moutains byly upraveny po vzoru paláce ve Versailles a zámku Schönbrunnu ve Vídni. Byly vytvořené během viktoriánské éry a jsou považovány za jedny z nejkrásnějších v Irsku. Návrat do Dublinu v podvečerných hodinách. Ti, kteří nebudou mít o fakultativní výlet zájem, mohou individuální program v Dublinu využít k návštěvě muzea Guinness Storehouse , nebo Old Jameson Distillary .
4. den: Dnes uvidíme jedinečný slavnostní průvod masek a oslavy sv. Patrika s doprovodným programem. Ráno po snídani se přesuneme do  „ohniska“ bujarých oslav patrona země, sv. Patrika, do centra města . Městem bude procházet  velkolepý průvod masek , na mnoha místech bude probíhat  doprovodný kulturní program  a  irské pivo Guiness  poteče proudem. Bohémská část  Temple Bar  bude opět trochu jiná, než jste ji už měli možnost poznat. Zapojíte se? Díky vám tento svátek bude o to větší! Slavnosti si bude možné užít dle libosti v rámci individuálního volna. Návrat na hotel s průvodcem nebo individuálně.
5. den: Dle letového řádu nás čeká  transfer z hotelu na letiště a návrat do Prahy.