Island - okruh zemí ledu a ohně

Ubytování: hotel ** Doprava: letecky Strava: snídaně
3 termíny od 2. července 2022

Cena zájezdu

od 73 990 Kč


Termíny a ceny

červenec 2022

02.07. - 10.07.2022 sobota - neděle
snídaně letecky (Praha)
78 990 Kč
cena za 9 dní (7 nocí)

srpen 2022

06.08. - 14.08.2022 sobota - neděle
snídaně letecky (Praha)
78 990 Kč
cena za 9 dní (7 nocí)

září 2022

03.09. - 11.09.2022 sobota - neděle
snídaně letecky (Praha)
73 990 Kč
cena za 9 dní (7 nocí)

Informace o cenách

Cena zahrnuje

  • leteckou přepravu na trase Praha – Keflavík – Praha
  • letištní poplatky
  • transfery dle programu
  • 7x noc v hotelu 3* se snídaní 5x večeře (kromě Reykjavíku) pozorování velryb v Reykjavíku plavba v laguně Jokulsárlón vstup do lázní Blue Lagoon vstup do French Museum služby česky mluvícího průvodce

Cena nezahrnuje

  • fakultativní výlety
  • ostatní stravování
  • pojištění léčebných výloh
  • negativní PCR nebo antigenní test - ne starší více jak 72 hod před odletem

Popis zájezdu

Island - okruh zemí ledu a ohně


Program zájezdu

1. den: ODLET Z PRAHY: Odlet z Prahy do Keflaviku. Po příletu transfer do hotelu v Reykjavíku, nocleh.
2. den: ZLATÝ TROJÚHELNÍK - THINGVELLIR NP, GEYSIR, GULLFOSS: Snídaně. Během dnešního dne se seznámíme s tzv. Zlatým trojúhelníkem. Začneme ho návštěvou NP Thingvellir, jež je zapsán na Seznamu světového dědictví UNESCO a kudy prochází hranice mezi Severoamerickou a Euroasijskou tektonickou deskou. Na tomto místě se konala shromáždění původního islandského parlamentu, od jeho názvu Al´ing je odvozen i název tohoto dnes národního parku. Dále pokračujeme směrem ke „zlatému vodopádu“ Gullfoss, který se nachází poblíž horkého pramene Geysir. Ten dal jméno všem úkazům tohoto typu po celém světě. Sám Geysir dnes už bohužel není aktivní, nicméně o 30 metrů dál však stále funguje jeho menší bratr Strokkur, který každých 5–10 min vychrlí vodu do výšky zhruba 10 metrů. Nocleh na trase včetně večeře.
3. den: JIŽNÍ POBŘEŽÍ – VODOPÁDY, DYRHOLAEY, VÍK, VATNAJOKULL NP: Snídaně. Vypravíme se podél jižního pobřeží a přes oblast kolem nechvalně proslulé sopky Eyjafjallajökull. Čeká nás prohlídka do jezírka padajícího vodopádu Seljalandsfoss. Je zde zajímavá stezka, která nás zavede až ke skalní stěně a budeme tak mít možnost si ho prohlédnout i z druhé strany. Dalším působivým vodopádem na trase je Skogafoss, kde můžeme obdivovat tuto 60ti metrovou impozantní stěnu padající vody. Pokračujeme k mysu Dyrholaey, což je masivní skalní oblouk a přírodní rezervace, obydlená mnoha druhy ptactva. Zastavíme v malebné vesničce Vík a projdeme se po černé lávové pláži Reynisfjara. Pokračuje v putování přes lávové pole Eldhraun, jež bylo zformováno během nejmasivnější erupce islandské historie z roku 1783. Den zakončíme v oblasti Skaftafell, jež je součástí NP Vatnajokull, který se pyšní nejvyššími horskými masívy Islandu. Nocleh na trase včetně večeře.
4. den: VATNAJOKULL NP, LEDOVCOVÁ LAGUNA, VÝCHODNÍ FJORDY: Snídaně. Poté si vychutnáme neskutečné výhledy na masivní ledovec Vatnajökull, jež dominuje této oblasti a který je vůbec největším evropským ledovcem. Den zahájíme návštěvou ledovcové laguny Jökulsárlón, mezi jejímiž plovoucími kry můžeme spatřit tuleně, kteří zde loví mořské ryby. Pokračujeme nesmírně dramatickou krajinou východních fjordů, s ohromujícími výhledy na pobřeží. V jejich cípech se nachází malebné rybářské vesničky. Zastavíme v Djupivogur, historicky významné obchodní stezce. Nocleh na trase v oblasti Egilsstadir včetně večeře.
5. den:
6. den: SKAGAFJORDUR, ISLANDŠTÍ KONĚ, HISTORIE, VODOPÁDY, HORKÝ PRAMEN: Snídaně. V dopoledních hodinách návštěva Flugumýri, kde se dozvíme o islandštích koních – jedinečně odolné plemeno, vyšlechtěné pro drsné podmínky života na tomto ostrově. Poté nás čeká výpravná cesta přes majestátní hory a úzké průsmyky k fjordu Skagafjodur. Nalezneme zde spoustu historických památek a odkazů z dob Vikingů. Pokračujeme přes náhorní plošinu Holtavorduheidi do malebné oblasti Borgarfjordur. Tato oblast lesů, jeskyní a lávových polí byla jednou z prvních míst Islandu, která byla osídlena Vikingy a jež je spojena s mnoha ságami. V závěru dne navštívíme vodopády Hraunfoss, kde ledovcová voda prosakuje zajímavými lávovými útvary. V těsné blízkosti se nachází další impozantní vodopády Barnafoss s elektrizující modrou vodou. Nesmíme vynechat Deildartunguhver, nejmohutnější horký pramen v Evropě. Voda se vrhá úžasnou rychlostí a poskytuje geotermální energii pro většinu blízkých oblastí. Nocleh na trase včetně večeře.
7. den:
8. den: REYKJAVÍK, VELRYBY, LÁZNĚ BLUE LAGOON: Snídaně. Dopoledne volný program, který můžete využít k individuální prohlídce Reykjavíku, návštěvě některého z muzeí či nákupu suvenýrů. V poledne následuje odjezd na plavbu za velrybami (cca 3 hod). V podvečerních hodinách se pojedeme zrelaxovat do termálních lázní Blue Lagoon (Modrá laguna). Modrá laguna je umělé jezero na poloostrově Reykjanes, vytvořené uprostřed lávového pole. Je proslulé mléčně bílou barvou vody a vysokou koncentrací solí. Po této příjemné koupeli transfer na letiště Keflavík.
9. den: ODLET DO PRAHY: Noční odlet z Keflavíku do Prahy. Přílet do Prahy.