To nejlepší z Islandu + DUHOVÉ HORY (letecky z Prahy)

Je nám líto, ale prodej zájezdu již skončil
Ubytování: hotel *** Doprava: letecky Strava: snídaně

Alternativní zájezdy

Nevyhovují vám alternativní zájezdy, vybírejte z celé nabídky...


Popis zájezdu

To nejlepší z Islandu + DUHOVÉ HORY (letecky z Prahy)

Krása, která bere dech… Velkolepé vodopády, tryskající gejzíry, sopečné pláže, ledovcové splazy, termální lázně či pestrobarevné ryolitové kopce – míříme na Island. Projdete se místem vzniku nejstaršího parlamentu světa a objevíte slavný Geysir. Vydáte se k vodopádu Gullfoss, vykoupete se v teplém potoce i v Modré laguně. Pohled na Duhové hory vás dostane a možná spatříte i polární záři. Poznejte skrytá ostrovní místa a zažijte Island jako nikdo jiný!

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.


V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.


Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Vstupné: Tyto vstupenky do vybraných památek a případné fakultativní výlety si můžete před zájezdem u nás přiobjednat. S možností prohlídky je počítáno v programu zájezdu. Klienti, kteří se prohlídky nezúčastní, mohou tento čas využít např. vlastním volným programem:

Koupání v Modré laguně

Dospělý 1890.00 Kč

Cestovní pojištění: Srovnání pojištění

Stravování: snídaně

snídaně v hotelu je formou bufetu
během dne bude možné zakoupit jídlo na některé z přestávek v místech s možností občerstvení

Program zájezdu

1. den: Odlet z Prahy, přílet na letiště do Keflavíku, odtud transfer na ubytování. Ve večerních hodinách odlet z Prahy a přílet do Keflavíku před půlnocí. Následovat bude odjezd do hotelu a ubytování.
2. den: TOP okružní výlet po tzv. Zlatém okruhu. Navštívíme místo vzniku nejstaršího parlamentu světa a vydáme se ke spícímu Geysiru. Budeme obdivovat několikametrový gejzír Strokkur i vodopád Gullfoss. Dnes zavítáme na  tři nejnavštěvovanější místa Islandu . Nejprve se vydáme na sněmovní pláň Thingvellir, místo, kde vznikl  nejstarší parlament na světě  a kde se od sebe oddalují Severoamerická a Euroasijská kontinentální deska. Poté vyrazíme ke slavnému, ale dnes již spícímu Geysiru, který dal jméno všem dalším gejzírům na světě. V jeho sousedství budeme moci napjatě sledovat pravidelné několikametrové výtrysky gejzíru Strokkur a další horké prameny a solfatary. Ještě plni dojmů se přesuneme k další  neuvěřitelné ukázce přírodní síly, a to k nedalekému vodopádu  Gullfoss, dvoustupňovému skalnímu prahu, přes který se valí neuvěřitelné množství vody vytvářející vysokou vodní tříšť. Návrat na ubytování ve večerních hodinách.
3. den: Výlet po jižním pobřeží, kde se střídají nádherné výhledy na hory a ledovce a mořskou hladinu. Odhalíme výrobu pletených výrobků v městečku Vík, projdeme se po černé pláži a čekají nás jedny z nejkrásnějších islandských vodopádů. Tento den nás čeká projížďka po jižní části ostrova až k městečku Vík, kde navštívíme manufakturu na výrobu pletených výrobků – typických islandských prodejních artiklů. Projdeme se po černé pláži Dyrholaey s možností výstupu až k místnímu majáku nad pláží. Následovat bude zastávka ve vesničce Skógar, kde navštívíme skanzen a muzeum a hlavně zhlédneme velkolepý vodopád Skógafoss, který patří mezi jeden z nejfotogeničtějších na Islandu. Na zpáteční cestě si prohlédneme  ledovcový splaz  a perličkou na závěr bude kouzelný vodopád Seljalandsfoss, u kterého budeme mít možnost projít se za padající vodní stěnou. Návrat na ubytování ve večerních hodinách. Z hotelu se můžeme dle možností a počasí vydat pozorovat polární zář. 
4. den: Čeká nás projížďka po dobrodružné horské stezce a následná procházka Duhovými horami s koupáním v teplém potoce.   Dnes nás čeká unikátní vnitrozemská geotermální oblast Landmannalaugar , jež je druhou největší na Islandu. Díky pestrobarevným ryolitovým kopcům přezdívaná Duhové hory . Na místo se dostaneme terénním mikrobusem po dobrodružné horské stezce přes lávová pole okolo světoznámé sopky Hekly . Poté podnikneme vycházku a na závěr se vykoupeme v teplém potoce. Pevnou turistickou obuv a plavky s sebou! Večer návrat na ubytování.
5. den: Prohlídka nejsevernějšího hlavního města světa s možností ochutnávky rybích specialit a s návštěvou místních památek či muzeí. V podvečer se můžete těšit na relaxaci ve vyhlášené Modré laguně. Poslední den se vydáme na prohlídku Reykjavíku,  hlavního města Islandu . Navštívíme starý přístav , kde zájemci o  velrybí safari  budou mít možnost podniknout tříhodinovou vyjíždku lodí za velrybami. Ostatní budou moci ochutnat místní  rybí speciality v rybářské baště  a projít se pěší zónou se spoustou obchůdků a kaváren nebo starými uličkami. Budeme tak mít jedinečnou možnost nasát místní atmosféru nebo si detailněji prohlédnout některé z muzeí, expozic nebo památek. V podvečerních hodinách se přesuneme k návštěvě  vyhlášené  Modré laguny –  termálních lázní uprostřed lávových polí . Dle časových možností a počasí pak navštívíme některé místo na poloostrově Reykjanes, např. solfatary a fumaroly Seltun. Poté už bude následovat přesun na letiště a odlet.
6. den: Noční přelet do ČR. Po půlnoci odlet z Keflavíku. Přílet do Prahy v ranních či dopoledních hodinách.