To nejlepší z Islandu + OSTROVY ZÁPADNÍCH MUŽŮ + LEDOVCOVÁ LAGUNA (letecky z Pra

Ubytování: hotel *** Doprava: letecky Strava: snídaně
1 termín od 11. července 2022

Cena zájezdu

od 58 990 Kč


Poznejte příběhy magické země ohně a ledu… Projdete se po Mostě mezi dvěma kontinenty. Objevíte dávný Geysir, který dal jméno všem gejzírům světa. Vychutnáte si pohledy na nejkrásnější vodopády, fascinující zelený kaňon i temně modrou ledovcovou lagunu. Prozkoumáte vulkanický ptačí ostrov, vykoupete se v teplém potoce a ochutnáte vynikající rybí speciality. Nechte se vtáhnout atmosférou tajuplných míst a prožijte Island na vlastní kůži! Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla. V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně. Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak. Vstupné: Tyto vstupenky do vybraných památek a případné... Celý popis

To nejlepší z Islandu + OSTROVY ZÁPADNÍCH MUŽŮ + LEDOVCOVÁ LAGUNA (letecky z Pra

Termíny a ceny

11.07. - 18.07.2022 pondělí - pondělí
snídaně letecky
58 990 Kč
cena za 8 dní

Informace o cenách

Cena zahrnuje

 • letenka Praha–Keflavík–Praha se všemi poplatky
 • zavazadla dle pravidel letecké společnosti
 • 1x ubytování v hotelu u letiště Keflavík
 • 3x ubytování v hotelu v okolí města Vík
 • 2x ubytování v Reykjavíku
 • 6x snídaně
 • doprava po ostrově dle programu zájezdu
 • výlet trajektem na ostrov Heimaey
 • průvodce po celou dobu zájezdu (od odletu do návratu, mimo volný program)

Cena nezahrnuje

 • vstupné na místě včetně vstupu do Modré laguny a velrybího safari
 • cestovní pojištění
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj: 10 000 Kč

Popis zájezdu

To nejlepší z Islandu + OSTROVY ZÁPADNÍCH MUŽŮ + LEDOVCOVÁ LAGUNA (letecky z Pra

Poznejte příběhy magické země ohně a ledu… Projdete se po Mostě mezi dvěma kontinenty. Objevíte dávný Geysir, který dal jméno všem gejzírům světa. Vychutnáte si pohledy na nejkrásnější vodopády, fascinující zelený kaňon i temně modrou ledovcovou lagunu. Prozkoumáte vulkanický ptačí ostrov, vykoupete se v teplém potoce a ochutnáte vynikající rybí speciality. Nechte se vtáhnout atmosférou tajuplných míst a prožijte Island na vlastní kůži!

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.


V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.


Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Vstupné: Tyto vstupenky do vybraných památek a případné fakultativní výlety si můžete před zájezdem u nás přiobjednat. S možností prohlídky je počítáno v programu zájezdu. Klienti, kteří se prohlídky nezúčastní, mohou tento čas využít např. vlastním volným programem:

Koupání v Modré laguně

Dospělý 1890.00 Kč

Cestovní pojištění: Srovnání pojištění

Stravování: snídaně

snídaně v hotelech formou bufetu
v průběhu dne bude vymezen čas na stravování

Ubytování: hotel ***

ve 3* hotelu ve dvoulůžkových, popř. třílůžkových pokojích

Program zájezdu

1. den: Odlet z Prahy, přílet na letiště do Keflavíku, odtud přesun na ubytování. Ve večerních hodinách odlet z Prahy, přílet do Keflavíku před půlnocí, přejezd do hotelu v Keflavíku a ubytování.
2. den: Objevování Islandu zahájíme prohlídkou poloostrova Reykjanes, kde navštívíme mimo jiné geotermální oblast Seltún. Následně se vydáme jižním pobřežím do oblasti Vík a cestou se zastavíme u působivého vodopádu Skógafoss. Naše poznávání Islandu začneme na poloostrově Reykjanes. Prvním místem, které navštívíme, bude Most mezi dvěma kontinenty , který vede přes propadlinu oddělující severoamerickou a euroasijskou kontinentální desku. Než poloostrov opustíme, navštívíme působivou geotermální oblast Seltún a začneme se seznamovat s geotermální činností. Pak se vydáme na cestu po jižním pobřeží, budeme se kochat nádhernými výhledy na hory i louky, ledovce i mořskou hladinu. Zastavíme u vodopádu Skógafoss a vyjedeme na útes Dyrholaey, s možností výstupu k místnímu majáku nad černou pláží. Večer odjezd na ubytování v okolí města Vík.
3. den: Dnešní den bude patřit ledovému výletu. Navštívíme modrou lagunu Jökulsárlón a nedalekou Diamantovou pláž. Podíváme se také do Národního parku Skaftafell s jeho ohromným ledovcovým splazem.  Dnešní plně nabitý den prozkoumáme úžasná místa jižního pobřeží. Z vyhlídek si prohlédneme fascinující  zelený kaňon na řece Fjadrá, který vznikl působením eroze a vody, jež odtékala z ledovců po dlouhá staletí. Poté přejedeme k velké, temně modré laguně Jökulsárlón , vrchovatě plné ker, které se odlomily od čela ledovce a plují po jezeře. Řeka unáší kry do několik desítek metrů vzdáleného moře, které při přílivu vrací na břeh kusy ledu. To místo se jmenuje Vestri-Fellsfjara a přezdívá se mu Diamantová pláž . Cestou zpět navštívíme Národní park Skaftafell . Uvidíme ledovcový splaz Svínafellsjökull , který se nachází pod nejvyšší horou Islandu Hvannadalshnjúkur. Na závěr nás v NP bude čekat procházka k čedičovému vodopádu Svartifoss. Večer návrat na ubytování v okolí města Vík.
4. den: Čeká nás návštěva černé pláže Reynisfjara a celodenní výlet na vulkanické Ostrovy západních mužů. Projdeme se nad částí ostrova Heimaye a vystoupáme na kráter nově vzniklé sopky Eldfell. Bude i možnost návštěvy místního termálního bazénu. Po snídani přejedeme k nedaleké černé pláži Reynisfjara s čedičovými skalisky Reynisdrangar trčícími až 60 metrů z Atlantského oceánu. Poté nás bude čekat přejezd do přístavu a cesta trajektem na největší a jediný obydlený ostrov souostroví Vestmannayers – ostrov Heimaey . Projdeme se nad částí ostrova, která byla zasypána při masivní erupci sopky v roce 1973 a vystoupáme na kráter této nově vzniklé sopky , která nese název Eldfell . Najdeme zde ještě stále horká místa na povrchu i teplý vzduch vycházející z některých puklin. Pro zájemce je zde možnost výstupu na některý z vrcholků nebo návštěva místního termálního bazénu. V odpoledních hodinách se vrátíme trajektem zpět na Island a navečer pak na ubytování v okolí města Vík. 
5. den:
6. den: Okružní výlet po tzv. Zlatém okruhu. Nejprve se zastavíme na místě, kde vznikl nejstarší parlament světa. Pak vyrazíme ke spícími Geysiru a gejzíru Strokkur. Na závěr budeme obdivovat vodní masu vodopádu Gullfoss. Dnes zavítáme na  tři nejnavštěvovanější místa Islandu . Sněmovní pláň Thingvellir, místo kde vznikl  nejstarší parlament na světě  a kde se od sebe oddalují severoamerická a euroasijská kontinentální deska. Poté vyrazíme ke slavnému, ale dnes již spícímu Geysiru, který dal jméno všem dalším gejzírům na světě. V jeho sousedství budeme moci napjatě sledovat pravidelné několikametrové výtrysky gejzíru Strokkur a další horké prameny a solfatary. Ještě plni dojmů se přesuneme k další  neuvěřitelné ukázce přírodní síly, a to nedalekému vodopádu  Gullfoss, dvoustupňovému skalnímu prahu, přes který se valí neuvěřitelné množství vody vytvářející vysokou vodní tříšť. Návrat na ubytování ve večerních hodinách.
7. den: Prohlédneme si nejsevernější hlavní město světa s jeho starým přístavem, obchůdky i kavárničkami. Ochutnáme rybí speciality a užijeme si koupání v termálních vodách Modré laguny. Poslední den si dopřejeme prohlídku  hlavního města Reykjavík. Navštívíme starý přístav , kde zájemci o velrybí safari budou mít možnost podniknout tříhodinovou vyjíždku lodí za velrybami, ostatní budou moci ochutnat místní  rybí speciality v rybářské baště  a projít se pěší zónou se spoustou obchůdků a kaváren nebo starými uličkami. Budeme tak mít jedinečnou příležitost nasát místní atmosféru nebo si detailněji prohlédnout některé z muzeí, expozic nebo např. Volcano House s projekcí filmových záběrů sopečné činnosti. V podvečerních hodinách se přesuneme do  vyhlášené  Modré laguny –  termálních lázní uprostřed lávových polí . Dle časových možností a počasí pak navštívíme některé místo na poloostrově Reykjanes, např. solfatary a fumaroly Seltun. Poté už bude následovat přesun na letiště a odlet. Program v tento den může být přizpůsoben letovému řádu a situaci na místě. 
8. den: Noční přelet do ČR. Po půlnoci odlet z Keflavíku. Přílet do Prahy v ranních či dopoledních hodinách.