Baveno - Švýcarští velikáni a nejkrásnější zahrady u Lago Maggiore

Je nám líto, ale prodej zájezdu již skončil
Ubytování: hotel *** Doprava: autokarem Strava: polopenze

Alternativní zájezdy

Nevyhovují vám alternativní zájezdy, vybírejte z celé nabídky...


Popis zájezdu

Baveno - Švýcarští velikáni a nejkrásnější zahrady u Lago Maggiore

Residence dei Fiori:

Švýcarští velikáni a nejkrásnější zahrady u Lago Maggiore:
Kanton Ticino – nejstrmější lanovka na světě Stoos – Fronalpstock – Altdorf – Lucernské jezero – výhledy na Rigi – Pilatus – Rütli – Axenstrasse – Gotthardský průsmyk – Bellinzona – Stresa – zahrady Pallavicino – Borromejské ostrovy – Isola Bella, Madre a Dei Pescatori – Laveno – Orta San Giulio – Svatá hora – Verbania – Villa Taranto – lanovka Lago Maggiore – Sasso del Ferro – Val Verzasca – Lavertezzo – přehrada Vogorno


* Pohodový pobyt v hotelu u alpského jezera Lago Maggiore s výlety do krásného okolí a švýcarského kantonu Ticino.

* Zahrady a parky v plné kvetoucí nádheře – nyní čas květu hortenzií.


(Cena FM do 20.2.2024.)

Program zájezdu

1. den: : Odjezd v podvečerních hodinách (Česká Třebová kolem 18. hod.) směrem Praha, Rozvadov, Mnichov a Bregenz.
2. den: : Ráno přijedeme do Švýcarska k Vierwaldstättskému jezeru . Nejstrmější lanovkou na světě vyjedeme do horského střediska Stoos , kam nesmí auta. Tato nová lanovka je naprostým unikátem, neboť originální vagónky ve tvaru sudů zajišťují, že cestující zůstanou ve vzpřímené poloze i při stoupání pod úhlem až 47,7 stupňů. Ze Stoosu mohou zájemci pokračovat sedačkovou lanovkou až na dechberoucí jezerní a ledovcové vyhlídky na Fronalpstocku (1 922 m n. m.). Z těchto výšek, kde zrovna budou kvést koberce květů, si prohlédneme Lucernské jezero a mnoho dalších jezer, hory Rigi a Pilatus , a dokonce i louku Rütli , kde v roce 1291 vzniklo Švýcarsko. Po břehu Vierwaldättského jezera přejedeme po silnici Axenstrasse , vyhloubené ve skalách nad jezerem, zastavíme v obci Altdorf a podíváme se na náves, kde Vilém Tell střílel na jablko umístěné na hlavě svého šestiletého syna. Pod Gotthardským průsmykem podjedeme hlavní alpský masiv a pod alpskými velikány a podél jezera dojedeme na ubytování do města Baveno. Baveno leží na břehu největšího a nejhlubšího alpského jezera Lago Maggiore , koupání a večeře.
3. den: : Po snídani vyrazíme na výlet do blízkého okolí a prohlédneme si lázeňské městečko Stresa, plné obchůdků, starých uliček a náměstíček. Budeme mít i možnost návštěvy nádherných zahrad a parku Pallavicino s mini zoo. Po návratu na ubytování se můžeme vydat prozkoumat staré části Bavena , projít se po promenádě či se před večeří vykoupat.
4. den: : Po snídani nás čeká výlet lodí na nedaleké Borromejské ostrovy. Uvidíme Isola Bella s překrásným palácem Borromejských s jedinečnými terasovitými zahradami , zahradní ostrov Isola Madre s mnoha rostlinami, botanickou zahradou, pávy a papoušky a Isola dei Pescatori s duchem rybářské vesnice a velmi pěkným výhledem, který je jako jediný z Borromejských ostrovů osídlený. Večeře.
5. den: : Po snídani zájemce čeká výlet k nedalekému malebnému alpskému jezeru Lago d' Orta a do jeho nejkrásnějšího letoviska Orta San Giulio pod Svatou horou. Součástí letoviska je i malebný ostrůvek San Giulio. Projdeme se historickým městečkem a zájemci se mohou vydat na plavbu ke kostelíku. Také lze vystoupat krásným parkem s výhledy na Svatou horu. Odpoledne zastavíme ve městě Verbania a navštívíme nejkrásnější botanickou zahradu u Vily Taranto, plnou květin a úžasných výhledů na jezero
6. den: : Po snídani nás opět čeká cesta lodí přes jezero do města Laveno, kde vystoupáme k dolní stanici lanovky Funivie del Lago Maggiore a vyjedeme na Sasso del Ferro, odkud se nám naskytnou překrásné výhledy. Z nejkrásnější terasy uvidíme na jezero a alpské velikány v pozadí. Po návratu na hotel si užijeme podvečer v malebném Bavenu.
7. den: : Po snídani vyklidíme pokoje a vyrazíme zpět do Švýcarska, do kantonu Ticino , do hlubokého údolí Val Verzasca , které nám pro svoji krásu vyrazí dech. V městečku Lavertezzo se projdeme po slavném kamenném obloukovém mostě přes průzračnou řeku pod vysokými alpskými masivy. Možnost vykoupání. Cestou zastavíme u přehrady Vogorno podívat se na místa, odkud dokáže skočit jen James Bond. Náš další cíl bude město tří hradů Bellinzona (UNESCO), kde se projdeme malebnými uličkami k hradu Grande . Nad sebou uvidíme i Castello di Montebello a Castello di Sasso Corbaro , o jejichž podivuhodné historii nám průvodce povypráví. Čas budeme mít i na večeři. K večeru odjezd zpět do ČR.
8. den: : Návrat do ČR v ranních hodinách (Česká Třebová kolem 8. hod., další dle trasy).