Nejkrásnější zahrady Itálie s návštěvou Locarna

Ubytování: hotel Doprava: autokarem Strava: snídaně
žádný termín od 7. května 2024

Cena zájezdu

od 8 590 Kč


Právě v této době, kdy je zde plno květů, pojďte s námi poznat několik italských a jednu švýcarskou zahradu. Nechte se unést nepřeberným množstvím pěnišníků, azalek, kamélií, kompozicemi středomořských i exotických květin. Jedno mají tyto zahrady, zasazené do okolní hornaté krajiny, společné, učarují svou krásou laikům i odborníkům, odráží vkus, zvyky, kulturu a historii oblasti. Celý popis

Nejkrásnější zahrady Itálie s návštěvou Locarna

Termíny a ceny

07.05. - 12.05.2024 úterý - neděle
snídaně autokarem
8 590 Kč
cena za 6 dní (3 noci)

Informace o cenách

Cena zahrnuje

 • dopravu klimatizovaným autobusem
 • trajekt přes jezero Como
 • 3x ubytování v hotelu*** (2lůžkové pokoje s příslušenstvím)
 • 3x snídani
 • průvodce

Cena nezahrnuje

 • pobytovou taxu (platí se na místě)

Výlety

 • pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: 270 Kč)
 • 3x večeře (příplatek: 960 Kč)
 • 1/1 pokoj (povinný při nedoobsazení) (příplatek: 2400 Kč)

  • Poznávací zájezdy
  • Památky a umění

Popis zájezdu

Nejkrásnější zahrady Itálie s návštěvou Locarna

Právě v této době, kdy je zde plno květů, pojďte s námi poznat několik italských a jednu švýcarskou zahradu. Nechte se unést nepřeberným množstvím pěnišníků, azalek, kamélií, kompozicemi středomořských i exotických květin. Jedno mají tyto zahrady, zasazené do okolní hornaté krajiny, společné, učarují svou krásou laikům i odborníkům, odráží vkus, zvyky, kulturu a historii oblasti.

Program zájezdu

1. den: Odjezd ve večerních hodinách z ČR.
2. den: Ráno zastávka u hradu Tirol. Prohlídka zámku a zahrady TRAUTTMANSDORFF, v roce 2013 oceněna "Mezinárodní zahradou roku". Městečko MERANO s léčivými prameny a plné kaváren ve stylu belle epoque. Zastavíme u kaskády VODOPÁDŮ VARONE (Cascata Varone), místo kde vznikla unikátní podívaná z rozpadu ledovce Garda. Vodopád můžeme navštívit v několika výškových stupních a cesta mezi jednotlivými stupni je botanickou zahradou se středomořsko-horskou vegetací.
3. den: U břehů LAGO DI GARDA ve městečku GARDONE RIVIERA budeme obdivovat množství květů, rostlin a stromů v botanické zahradě André Heller, prohlédneme si zahradu VITTORIALE. Jižně od Lago di Garda u VALLEGIO SUL MINCIO navštívíme pozoruhodný přírodní park a zahrady SIGURTÁ - vodní zahrada plná jezer a květů, léčivé bylinkové zahrady, jeskyně.
4. den: Ráno trajektem přejedeme jezero Como a v městečku TREMEZZO navštívíme zahrady vily Carlotta, založené v 17. století. Fakultativní lodní výlet do městečka BELLAGIO, místo jenž inspirovalo kasino v Las Vegas, překrásné zahrady vily Melzi Giardini. Trajektem se vrátíme na západní pobřeží jezera a odjedeme na ubytování.
5. den: Navštívíme LOCARNO - fakult. vyjížďka lodí k ostrůvkům BRISSAGO. Na jednom z nich se nachází jedna z nejkrásnějších švýcarských zahrad, kde rostou vzácné stromy a květiny pocházející z teplých oblastí celého světa. Fakult. výjezd lanovkou k horské stanici Cardada (1.496 m n.m.), odkud se nám naskytne panoramatický výhled na jezero a horské vrcholy v okolí. Odjezd do ČR.
6. den: Předpokládaný návrat v ranních hodinách.